Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Torta? Nagyon szeretnék olyat...

Torta? Nagyon szeretnék olyat sütni, amit mindketten ehetnek! A kicsi még nem ehet tojást, tejet, a nagy meg csokit, kakaót. E három összetevő nélkül tudsz tortareceptet?

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen csak tortarecept lehet? Úgy értem olyan süti nem lehet, ami alapból nem torta, de megcsinálva kerek formára, akár az is lehet?
2013. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Létezik tej és tojásmentes piskóta, írd be a keresőbe. Erre meg tehetsz valamilyen gyümölcsös túrókrémet. Vagy a stahlnak van egy keksz alapú túrótortája azt hiszem.
2013. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bármilyen sütirecept jöhet! :)
2013. márc. 13. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Almás süti:

a tésztához kell 30 dkg liszt, 20 dkg kockamargarin és 10 dkg cukor. Ezt összegyúrod, és 2 órán át hűtőben pihenteted. Érdemes a vajat picit megolvasztani, hogy lágyabb tésztát kapj, de ez egyéni, ahogy neked tetszik.

És akkor kell néhány alma, vaníliás cukor meg sárgabarack lekvár. Az almát lereszelheted és belekeverheted a tésztába, ha azt lágyra csináltad meg. Ekkor a lereszelt almába tedd a vaníliás cukrot (vagy fahéjat). De vághatod cikkelyekre is, akkor a kinyújtott tészta tetejére kell tenni (ezt akkor, ha nem lett lágy a tésztád). 180 fokos előmelegített sütőben egy 20-25 percig sütöd, de ez sütőtől függ. A kész még meleg sütire teszel lekvárt.

2013. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam i tej- és tojásallergiás, ilyen "tortát" készítettem neki:


Sütöttem egy almás bélest (30 dkg liszt,10 dkg cukor, csipet só, fél cs. sütőpor, 12 dkg margarin vagy 10 dkg zsír, növényi tejszín (azzal jobb az állaga, mint növényi tejjel). Két lapot nyújtok, egyet belenyújtok a tepsibe, ráteszem a tölteléket, rá a másik lapot, megszurkálom villával és mehet a sütőbe. Kb. 20-25 percig, tűpróbáig sütöm. (Ez egy gáztepsinyi mennyiség)

Tojás helyett: 1 tojás = 1 nagyobb kávéskanál olaj, fele citromlé/ecet, nagyon pici szódabikarbóna (Volt már, hogy ezt elfelejtettem, akkor is jó lett, ráadásul, tuti nem lett sós, ami előfordult már velem a sütőporos tésztáknál, amibe szódabikarbónát is tettem.)

Töltelék: párolt alma-pici cukor (én általában barna cukrot használok, a fruktóz például csomósodik, a xilittől meg nem vagyok elájulva)- fahéj keveréke

Míg sül, pudingot főzök kókusztejből (vízből vagy rizstejből is lehet). Az almásból egy kis müzlistálka segítségével kivágok 3 kört. Majd így rétegzem: almás-puding-almás-puding-almás-vékonyan puding. A tetejét Haribo macikkal (az Aldiban kapható pl., ez a fajta habmaci tejmentes) szoktam díszíteni, mert ez a fiam kedvence.


A fiam nagyon szereti még a tej- tojásmentes piskótával sütött gyümölcstörtát is.

Győri édes natúr Zabfalatokjából és darált zabpehelyből szoktam sportszelet-félét csinálni, kakaó nélkül, mert az atópiájának nem túl jó a kakaó, csokit az én fiam sem ehet.

2013. márc. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezt sütöttem, és nagyon finom volt!


[link]

2013. márc. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!