Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adhatom-e a kislányomnak a...

Adhatom-e a kislányomnak a "Hérá" koreai női nevet Magyarországon?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
adhatod Héra ugy anyakönyvezetik
2013. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sarah23 ***** válasza:
17%
adhatod,ha benne van a naptárban!tudom mert egy barátnőmnek a Noát nem engedték,,,
2013. márc. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pedig milyen szép név: Noá és a Hérá is.
2013. márc. 26. 16:55
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Adhatod, de vigyázz!

Senki nem fogja tudni, hogy ez egy koreai név. Mindenki a görög főisten, Zeusz feleségére fog gondolni. Ő pedig nem volt különösebben szimpatikus istennő. Folyton féltékenykedett, és lépten-nyomon bosszút állt férje hűtenkedéseiért. Volt is rá oka, Zeusz fűvel-fával megcsalta.

A kislányod viszont nem hordhat táblát a nyakában, hogy "Én nem AZ a Hérá vagyok, hanem a koreai"...


Pedig szép név egyébként.

2013. márc. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dezsuka válasza:
100%
Nekem van egy Héra nevű ismerősöm, ugyh adhatod! :)
2013. márc. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Hát ez meglepett, mert nekem kapásból a görög istennő jutott eszembe.

Viszont akkor a kiejtés nem Hérá, hanem Herá (az "á" olyan, mint a németben az umlautos(?) vagy milyen (bocs, nem tudok németül)), és "e" mivel a koreaiaknak nincs tiszta "é" betűjük.

Aztán az egybe, illetve különírás lesz gond, mivel kéttagú neveik vannak, ennek fényében a név is: He Rá. (Bár ezt ti dönthetitek el.)

2013. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Valóban csak Héra formában anyakönyvezhető a név, persze ettől függetlenül az ismerősöknek mondhatod, hogy Hérának szólítsák. Egyébként nem Hae Ra-nak kéne írni koreai formában?
2013. márc. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

"Egyébként nem Hae Ra-nak kéne írni koreai formában?"


6-os vagyok, igazából a romanizált írás szerint de, Hae Ra. De a legtöbb nevet átalakítják a magyarok. Szóval magyar írás szerint az Herá lesz (igen, elég csúnya)...

2013. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!