Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eddig olyan magabiztos voltam...

Eddig olyan magabiztos voltam és most, hogy itt vagyunk a cél előtt elbizonytalanodtam a gyermekvállalással kapcsolatban, más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Sok ideje álmodoztunk,terveztük,hogy babát szeretnénk és most abbahagytam a fogamzásgátlót,nemsokára próbálkozni kezdünk. Eddig annyira biztos voltam magamban,de most megijedtem,biztos,hogy jó döntés,hogy jó szülők leszünk,hogy jó időben érkezik?

Tudom,tökéletes időpont nincs...

Én 23 éves múltam,a párom 29,6 éve vagyunk együtt és 3éve élünk együtt,albérletben. Van megtakarításunk,de egyelőre nem akarunk és nem is tudunk saját lakást venni,mert nem akarunk magas hitelbe belemenni.

Házasok még nem vagyunk a baba születése után egy-két évvel szeretnénk esküvőt.

Biztosított leszek, a bruttóm olyan 165 000 Ft/hó,illetve a párom sem keres annyira rosszul,egy gyereket kellemesen el tudnánk tartani.

Csak bennem a kétség,hogy ha többet várnánk,akkor több pénzt tudnánk megtakarítani,valamivel előbb lehetne saját... de még így is évek,így mindig megfordul a gondolatom,hogy akkor legalább már valóra válhat az álmom és édesanya lehetek.

Mit gondoltok,tudtok mondani valami biztatót? Túlaggódom,ugye?


2013. márc. 26. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha mindig csak arra vársz, hogy több pénzetek legyen, sosem fogsz belekezdeni. Amit most albérletre költötök, már régen mehetne a hitelre is. Nekünk kevesebb a hitel, mint a bérleti díj volt. Igaz, 3szor annyit fizetünk vissza a banknak, mint amennyibe kerül a lakás, de inkább a sajátomat fizetem havonta, mint másét.
2013. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen tulagodod ez biztos,vágjatok most bele ha van pénzetek,van hol laknotok .akor mire vártok.nem biztos hogy azonal összejön a baba.
2013. márc. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez egy nagyon nagy döntés,egy életre szól, johogy "megijjed" az ember. de jo idöpont valoban nincs. Mi is néha meginogtunk a párommal de a hó végi csalódások megerösitettek abban hogy mit is akarunk. mindig lesznek kétejeid,hogy jol döntesz e,jó anya vagy e.stb.és pont ez fog jó anyává tenni. Biztos vagyok benne ha a karodban tartod és rádmosolyog minden addigi kételyed elszáll.
2013. ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor vállald be, ha tényleg akarod!
2013. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!