Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek 2 vagy 3 gyerek...

Szerintetek 2 vagy 3 gyerek legyen ilyen körülmények közt?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és egy 1,5 évesem. Azon gondolkozunk legyen e 3. Baba??? 2 szobás panelben lakunk, deviza hiteles...folyamatosan tárgyalok a bankkal. Remélem hogy 2-3 év múlva már más lakásba megyünk ami nagyobb. Tehát én suliba járok még egy évig ezért nem tudok dolgozni menni ( nincs is hová). Mindenki azt mondja hogy egy 3. Babával anyagilag jobban járnánk. Persze imádjuk q gyerekeinket, de jelenleg elég mélyen él bennem a szülés emléke...

Ti mit tennétek 2- vagy 3???



2013. ápr. 3. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyerek nem marad mindig kicsi! Ahogy nő, egyre többe kerül. Nem jártok jobban, ha lesz még egy gyereketek.

Neked nincs munkahelyed, kicsi a valószínűsége, hogy gyerekesen találsz állást. A párod is bármikor lehet munkanélküli, akkor mit csináltok 3 gyerekkel?

Én biztosan nem vállalnék még egy gyereket.

2013. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Addig nem szülnék direkt míg nem jár a gyed az biztos.

Az, hogy nincs hova hülyeség, szomszéd anyuka 3. gyerek mellett el tud menni pékségbe dolgozni, két hónap után talált munkát.

Anyagilag nem hiszem, hogy annyival jobban járnátok, mert annyi el is megy rá pluszban. Az adókedvezmény hiába nagy ha csak az apuka dolgozik akkor csak ő veheti igénybe, és nem lesz akkora adóalap amennyi kellene.

2013. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nem a legjobb ötlet még egy gyerek vállalása...először legyenek jobbak a körülmények!
2013. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A helyetekben nem vállalnék harmadikat.


Ugyanis lehet, hogy most valamennyivel jobban járnátok anyagilag, de 10-15 év múlva a gyerekeket ruházni, etetni, iskoláztatni kell és ez még KÉT kamasszal sem egyszerü, nemhogy hárommal. A gyerekek minél idösebbek, annál többe kerülnek, és ha most is a határon vagytok, hogy kijöttök anyagilag, akkor még egy gyerekkel nem fogjátok birni.


Örüljetek a meglévö két gyereknek, és öket próbáljátok ellátni olyan jól, ahogy csak lehet, egy harmadikkal garantált, hogy mind a háromnak rosszabb körülmßenyek jutnak.

2013. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De hogy érted hogy jobban járnátok? Neked ha jól értem csak gyesed lenne. A férjed fizetése olyan jelentős hogy 3 gyerekre több lenne az adókedvezmény jóval?

Egyébként abszolut a 3 gyerek mellett vagyok, nekem is annyi van, de 2 szobás panel hidd el iszonyú kicsi. Ez a devizahiteles móka is már annyi minden történt ezzel kapcsolatban valahogy tök bizonytalan az egész téma-nem mernék hazardírozni.

Megvárnám inkább míg 1. nagyobbak lesznek a meglévők 2. legalább egy szobával nagyobb lakásba tudtok költözni, mert most még kicsik de pár év és nagyon szűkös lesz

3. dolgoznék hogy gyedet kapjak.

A korkülönbség is nagyon pici bár nem tudom milyenek a gyerekek. Enyémek elég elevenek és 26 hó ill. 21 hónap van köztük és hát mit mondjak így se könnyű (bár segítségtől is függ hogy van e)velük, nem mégha csak gyest kapnék és az anyagiakon kellene aggódnom minden hónapban nagyon.

A szülés élményét is még hagynék magamnak időt hogy feldolgozzam.

Ha nem sürget nagyon az idő (fiatalok vagytok viszonylag) akkor várnék úgy 2-3 évet biztosan.

2013. ápr. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudod ahogy olvasom az oldalt néha úgy érzem én problémázom túl ezt a kérdést.nekünk 1 fiam van,bevételünk havi 170-180 ezer Ft,100m2es lakásban lakunk van autónk is.A 2. gyerek vállalását a következők miatt halogatom: Még főiskolás vagyok decemberben államvizsgázom,havi bevételünk még nem éri el a 300ezret és nem pár 10ezer a megtakarításunk,még gyesen vagyok mellette dolgozom részmunkaidőben tehát rendes állásom sincs, a párom ugyanúgy decemberben államvizsgázik,bár neki szakmája is van.felelőtlenségnek érezném mind anyagi,mind lelki szempontból ha a 2 éves fiunk mellé most vállalnék babát.Ezért 2-3 évig még biztosan nem is lesz.Nem tudom mennyi a bevételetek,de egy kis lakásba,úgy hogy nincs munkád,hiteletek is van,most biztosan nem vállalnék,csak azért mert 3 gyerek után kedvezmények járnak,inkább várnék pár évet amíg rendeződnek a dolgok.
2013. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!