Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az anyukák...

Miért van az, hogy az anyukák többsége támogatná a gyes eltörlését? Vagy csak az én imserőseim ilyenek?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk tegnap este munkatársaimmal, és mondták sokan hogy örülnének ha eltörölnék az alanyi jogon járó gyest. Én meglepődtem, mert mindannyian anyukák. Sőt, van köztük olyan is, aki gyes-t kap, nem gyed-et. Ő azt mondta, meglennének nélküle.


Nektek ez nem furcsa?


2013. ápr. 6. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem furcsa, mert én is támogatnám az alanyi jogon járó gyes eltörlését. Azt is munkaviszonyhoz kötném, vagy legalább ahhoz, hogy apuka dolgozzon.
2013. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
81%
Azért van ez, mert már az embereknek kezd elege lenni abból, hogy elveszik a fizetésük 35-40%-át és szétosztják azok között, aki a segélyért szaporodnak, majd ezektől kell rettegi, hogy megölnek, megerőszakolnak, kirabolnak.
2013. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
95%
Azt én is támogatnám, hogy legalább apuka fizetéséhez kössék, mert sajnos nem csak a "segíj"ből élők kapnak gyest, hanem más rosszul járt szülők is! De ha apuka legalább dolgozik, akkor úgy odaadnám!
2013. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
75%
Akinek van annyi ledolgozott éve, az ugye 2 évig (most nem tudom mennyi ideig) GYED-et kap és 2 évtől csak GYES-t, annak oké, hogy jár! De aki soha sem dolgozott annak miért jár? Én eltörölném, de ez úgysem fog megtörténni! Hiszen a romák nagy szavazótábort jelent és ugye ők vannak többségben akik ezt a juttatást kapják! Viszont aki dolgozott-dolgozik és még, ha nem is volt annyi ledolgozott éve, hogy kapja a GYED-et, annak adnám a GYES-t!
2013. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
91%
Igen amikor megkaptam a bérpapírom nem kerestem sokat de majdnem hanyatt vágódtam amikor megláttam, hogy csak TB-re 80. ezret fizetek egy évre. Ennyit az ingyenes egészségügyről. Minden hónapban rengeteg adott vonnak az embertől és egy idő után kinyílik a bicska amikor a segélyen élő sír, hogy mennyire kevés a segély. Valami van abban is,hogy annyit akarjon kivenni a közösből amennyit beletett. Igen az alanyi jogon járó gyest én is eltörölném. Helyette lenne nagyobb adókedvezmény.
2013. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
73%
Nekem furcsa,hogy sokan nem képesek felfogni,hogy nem a Gyes veszi a el a fizetést,hanem a sok segély amit a "kisebbség" kap,több mint 200ezer segélyt kapnak,mi ahhoz képest a 28ezer ft? És akkor még nem beszéltünk a börtönökről, a rabok luxusban élnek az adófizetők pénzéből,csak nekem felháborító,hogy a gyerekgyilkos luxus börtönben van??
2013. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én is az utolsó évben csak GYES-t kaptam, megtehettem, hogy itthon maradjak, meg nem volt más választásom
2013. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
100%
Milyen segélyeket kaphatnak? Kíváncsi vagyok! No meg arra is, hogy miért kapják? Azért mert nem mennek el dolgozni, hiszen a f.aszból is megélnek!
2013. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
11%

Hagyjuk már ezt a kisebbség szidást, miben különb egy kisebbség aki segélyre szül mint egy nem kisebbség aki segélyre szül.

A gyes segély gyermekgondozási segély a neve. Pont ugyan olyan segély mint minden más.

2013. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem tudom,de egy cég ahol dolgoztam alkalmazott közmunkásokat,és a munkatársam mesélte,hogy a kávészínű asszony mondta írja alá,hogy nem veszik fel,mert neki 200ezer segély rá minek dolgozzon,majd felsorolta a munkatársamnak a segélyeket.
2013. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!