Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kiderülne hogy Down-szindró...

Ha kiderülne hogy Down-szindrómás babával vagy várandós, megtartanád vagy belemennél az abortuszba?

Figyelt kérdés
Őszintén!
2013. ápr. 12. 18:50
1 2 3 4
 1/31 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
84%
Bele, ha van lehetőségem, nem tartanám meg. Tudom, hogy sok szeretetet lehet tőlük kapni, stb, de nekem van két gyerekem, dolgozom, stb, ha fel kell adni a munkát évekre, akkor abba 4 másik ember is belerokkan.
2013. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem tartanám meg. Nem csak a mi életünk menne rá, de a gyerek is szenvedne. Hiába tenne meg mindent a szülő amíg él, ha meghal akkor mi lesz a gyerekkel? Az ilyen betegek nagyon hosszú életűek.
2013. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
37%
Attól függ, hányadik hétben derül ki.
2013. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
66%

Ha első baba akkor megtartanám. Ha már van gyerekem, akármilyen borzasztó is kimondani, akkor nem :( Ezt nagyon fáj leírni.

Persze a koromtól is függene. Én képes lennék egy életet a gyerekemre áldozni. Ha 25 lennék és első akkor megtartanám. Ja és egészséges vagyok akkor. 38 évesen már nem. Mert ki segítene neki ??

Borzasztó nehéz erre válaszolni, látod nekem is összevissza jönnek a gondolataim.Ha már van gyerekem akkor nem , mert akkor mindenki életét megnehezíteném. Az övét is, hisz nem tudném maximálisan az övé lenni és a tesóét is akivel sokkal kevesebbet tudnék törődni.

Persze mondom ezt úgy , hogy nem vagyok ebben a helyzetben. De ha igazából megtörténne, ki tudja mit gondolnék:( Szívből kívánom minden ilyen helyzetben lévőnek a leghelyesebb döntést. Nehéz.

A minap a nőgyógyászaton láttam egy anyukát kb 80 éves volt, kísérte a down kóros kb 50 éves lányát vizsgálatra. Az anyán szinte láttam az elmúlt éveket.

De közben nagyon tünemények és szeretnivalók a down kórosak, csak kell neki egy egész ember aki csak velük van. Én így látom.

2013. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
nem tartanám meg, ismerek Down-os gyereket, egy 2-3 éves szintjén van a 12 éves. Minden tiszteletem a szüleié, de ez óriási teher és ha lehet, nem választanám.
2013. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%
elvetetném
2013. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%
bármennyire is emberi lény ő is de teljesen életképtelen. nem tartanám meg. nem veszítene semmit
2013. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
én sem tartanám meg..
2013. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%
Ha 1000%-ig biztos lennék benne, hogy beteg, akkor fájó szívvel ugyan, de elvetetném. Van már egy lányunk, neki is tönkre tenném az életét egy beteg testvérrel, és abba is belegondoltam, hogy mi lenne egy beteg (down-os) felnőttel, ha a szülei meghalnak?
2013. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
13%
Sok lelketlen anyuka. Bezzeg más kérdés alatt elő tudjátok adni a szuperanyut, de áldozatot már nem hoznátok a gyereketekért!
2013. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!