Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha munkanélküli alatt esek...

Ha munkanélküli alatt esek teherbe akkor hogy számolják a tgyás és gyedet? Vagy csak gyest kapnék?

Figyelt kérdés
Most járt le a gyesem és nem vettek vissza a munkahelyemre ezért ha lejár a felmondási időm megyek munkanélkülire. De szeretnénk még egy gyereket. Ha a munkanélküli alatt lennék terhes akkor hogy lenne? Munkanélküli után fel tud venni a doki betegállományba? Vagy kell egy bejelentett munkahely mindenképp?

2013. ápr. 28. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Munkanélkülit kapnàl max. 3 hónapig, majd semmit!!!

Igen, munkahely kell ahoz, hogy el tudj onnét menni betegre, majd Tgyás, GYED!

Ha nincs minkára mikor szülsz, nem jár majd semmi, csak a GYES!!!

Keress munkát, helyezkedj el, mielőtt megint babát vállalatok

2013. ápr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A munkanélküli beleszámít majd a tgyás-ba, vagy mennyi munkaviszony kell? Ha be vagyok jelentve x összeggel de betegállományban vagyok akkor hogy számolják?
2013. ápr. 28. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:
ha jol tudom, 2 eve igy volt, akkor ha a szules idopontja elotti 2 evben 365 napig foglalkoztatott voltal akkor tgyas, gyed es gyes jar. a munkanelkuliseg nem hinnem, hogy bele szamit foleg Magyarorszagon es mert csak par honapig kaptad!
2013. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tgyas es gyed igenylesehez kell a foglalkoztatod es mindenfele igazolas az osszes munkahelyedrol!
2013. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési támogatás folyósításának ideje beleszámít a szükséges 365 napba.

Jelenleg neked megvan a szükséges időd, és ha egy év múlva szülnél, akkor is meglenne. A tgyás gyed másik feltétele az igényléskori biztosítottság (mindkettőnél van kedvezmény alóla). HA találsz munkát és elmégy betegállományba, akkor a gyed számítására 2 mód van: 1. ha lesz a betegállomány előtt 180 bérezett napod, akkor a béred az alap, ha nincs, akkor az a bér, ami alapján a táppénzedet számították. A tgyás számítására is 2 mód van: ha volt 180 bérezett nap, akkora béred, ha nem volt, akkor a szerződéses béred, de max. a minimálbér kétszerese.

2013. ápr. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor most álmodok egy nagyot: ha felvesznek 200ezer bruttóra és elmegyek betegcsiba akkor a felvett után számolnának?
2013. ápr. 29. 08:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos: A munkanélküli BELESZÁMÍT a 365 nap biztosítottságba AKKOR HA kaptál rá támogatást, tehát munkanélküli ellátást. Ha csak regisztrálva voltál a munkaügyi kp-ban, és nem kaptál pénzt tőlük akkor NEM számít bele. A tgyás és gyed közös megegyező feltétele hogy szülést megelőzően legyen 365 nap biztositott időd ( ennek a szülés napjától 2 évre visszamenőleg kell meglennie). A tgyás feltétele továbbá, hogy vagy:

-a szülést megelőző 42 napon belül legyen biztosítottságod ( de ha ez áll fenn, és a szülés napján nev vagy biztositva akkor tgyás igen,de gyed nem fog járni), vagy

-28 nappal a szülés elött igényeld és akkor legyen biztosítottságod


A gyedet mikor igényled, akkor is biztositottnak kell lenned és meg kell lennie a 365napnak a szülést megelőző 2 évben.


A biztosítottságot 2 féle képpen szerezheted meg:

-Munkaviszonnyal, vagy

-munkanélküli ellátás folyósításának ideje.


Én munkanélküli ellátásról szültem 2012 decemberben, most a héten kell intéznem a gyedemet mert lejár holnap a tgyásom, igy megint vissza kell mennem a munkaügyi központba és a még fennmaradó 10 jogosult napomat kivenni, majd annak az utolsó napjától igényelni a gyedet. De mivel a gyedemet 2012-es évből számítják majd, amikor nem volt 180 bérezett napom, így csak a minimálbér lesz az alapja a gyedemnek ( kb 51.000 ft) és nem a munkanélküli ellátásom, pedig azzal jártam volna jobban, de ez is több mint a 25.000 ft gyes.

Nos remélem segitettem.

2013. máj. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!