Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most mit gondoljak az én...

Most mit gondoljak az én gyerekeim térnek el a normálistól, Vagy az óvónőkkel van gond?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején. Nagy fiam is ebbe az oviba járt, két ma már nyugdíjas óvónőnél kezdett. Már az első héten megkaptam a fejmosást, hogy a gyerekem egy mesét és mondókát sem ismer. Pedig ismert, én tudom, én tanítottam neki. Még felvételünk is van az év húsvétjáról, ahogyan éppen a locsolóverset mondja (ez csak egy volt). Aztán télapókor az óvónő kérdezte, hogy ki akarja elmondani a verset amit tanultak. Szépen sorban szólította a gyerekeket. Majd megkérdezte, hogy ki akarja még? A fiam majd leesett a padról, úgy jelentkezett. Az óvónő azt mondta, hogy akkor senki és már ment is volna tovább. Bizony szóltam, hogy a fiam mondaná. Kihívta, de már nem figyeltek rá. Ezután az eset után a gyerek többet nem mondott verset az oviban. Aztán addig addig mondogatták, hogy nem tud beilleszkedni, nincs egy barátja sem, hogy elhittem, baj van velem. Elvittem pszichológushoz. Kiderült a gyereknek semmi baja. Egyetlen gondja, aminek örültünk, hogy kiderült a kevert oldalassága volt. Ugyanúgy használta a bal és a jobb oldalát. Ezért úgy döntöttük, hogy maradjon még egy évet oviban. Átkerült egy másik csoportba, ahol már első nap lettek barátai és nagyon jól érezte magát.

Na de ami a mostani probléma. Legkisebbem is ebbe az oviba jár. Soha nem volt szereplős típus. Ám eddig különösebb problémát nem vetettek fel az óvónők. Jövőre megy iskolába. Múlt héten az egyik óvónő áradozott a kisfiamról, hogy mennyire ragyog, vidám, kiegyensúlyozott, szeret ovizni. Ma meg a másik óvónő megállította a páromat, hogy a gyerek senkivel nem beszél. A mesét sem mondta el amit tanult. Nem is rajzol. Mondtam, hogy itthon szeret rajzolni és egy másik kisebb közösségben szívesen szerepel. Erre gúnyosan odavetette, hogy az iskolában nem csak írni, de olvasni is kell. Na itt csak néztem, mint Rozi a moziban, szép kerek szemekkel. Most akkor mi van? Négy évig járt a gyerekem hozzájuk és z most jutott az eszébe? Egyébként iskola info előkészítőn a kisfiam szívesen jelentkezett és válaszolt minden kérdésére a tanároknak. Szóval most azért egy kicsit elbizonytalanodtam.


2013. máj. 7. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Az ovonővel van ezek szerint gond .
2013. máj. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kezdem én is ezt hinni. Egyébként a nagy fiam aki az oviban már egy mukkot sem szólt az iskolában többször indult szavaló, ill. matek versenyen.
2013. máj. 7. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Óvónővel van gond, nyugi.
2013. máj. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem látom, mi baj lenne az óvónővel.

Te vagy túlérzékeny, véded a gyereked, azt hiszed, mindenki rosszat akar neki.


Az első óvónővel szemben igazad van, de a másikkal szemben egyáltalán nincs.

2013. máj. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bizonytalan vagyok. Négy évig nap mint nap találkoztunk, sokszor beszélgettünk, éppen ezért nem értem, hogy eddig miért nem jelezte, hogyha problémát látott. Kisfiam készült a mesemondásra is, bár az első mesét (A három kismalacot) az óvónő tiltólistára tette. Ezért másikat tanult. Aztán valamiért nem mondta el. Ámbár csak ma közölte az óvónő, hogy az a mese amit megtanult, amúgy sem lett volna jó. Ovis meséket emlegetett. A kiíráson nem volt megkötés. Szóval most nem tudom őt hova tenni. Pedig én még rá is kérdeztem a mesetanulásra és akkor még azt mondta, hogy bármilyen jó. Az tény, hogy a kisfiam egy a bátyja által írt kis kukacról írt mesét tanult meg, ő ezt szereti. Nincs semmi olyan vele, ami probléma lehetne, szépen követi a mesék mintáit. Holnap még azért beszélek vele. Mert ugye a kisfiamnak sem jó, ha kudarc éri.
2013. máj. 7. 18:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az iskolai felvételi foglalkozásokon kisfiam megfelelt, így informatika tagozatra fog járni. A foglalkozásokon nézték, hogy mennyire együttműködő, nézték a logikai képességeiket és a kommunikáció képességüket. Most egy kicsit megnyugodtam.
2013. máj. 9. 18:34
 7/7 princessluna33 ***** válasza:
NEM az ovónőkkkel!
2013. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!