Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha a np nem akar...

Mi a teendő, ha a np nem akar gyereket és a férfi igen? Mennyire lehet erőszakos a férfi?

Figyelt kérdés

Ugye ha a férfi nem akarja, akkor jönnek a női praktikák, nyaggatás stb. Mert ezt az ösztönt nem lehet elnyomni.


De mi van, ha a férfi szeretne már apa lenni és a nő nem akarja még? Akkor is jöhet a győzködés, babás barátokkal találkozó hátha megenyhül stb?


2013. máj. 9. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire sem lehet erőszakos. Szelíd rávezetéssel próbálkozhat, mehet a találkozó meg a többi, de ha a nő úgy döntött, hogy nem kell gyerek, akkor úgy döntött (és ez fordított esetben is így van). Viszont elvileg ezt már meg kellett volna beszélniük...
2013. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4%

Ha már beszéltetek erről,és továbbra sem hajlik a baba témára,én többször mennék olyan társaságba vele ahol babák vannak.

Lehetséges,hogy egyszer csak észbe kapna,hogy milyen csodás dolog babát vállalni.:)

Ezzel nem vagy erőszakos és nem vesztesz vele semmit.

2013. máj. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A babás társaságok keresése az jó ötlet. De erőltetni nem szabad, mert lehet a nyomás hatására belevág, de kínszenvedésként, esetleg depresszióban fogja felnevelni a gyermeket.

Én akartam teljes szívemből a gyermekem, még is nagyon nehezen éltem meg az első egy évet vele, szorongtam, pánik rohamaim voltak, depresszió közeli állapotba kerültem. Akkor milyen lehet valakinek átélni aki nem is akarta a szíve mélyén.

2013. máj. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, milyen beállítottságú hölgyről van szó. Ha alapvetően odavan a gyerekekért, és szeretne is, csak még később, akkor esetleg bejöhetnek a gyerekes barátokkal való összejövetelek.

De ha alapból nem az az „üntyülipüntyüli”, akkor még el is riaszthatod ezzel. Engem annó nem sarkallt volna gyerekvállalásra mások gyerekének látványa, sőt! :)


Egyébként meg nyilván meg kéne tudni, miért nem akar még gyereket. Nem tudjuk, hány éves hölgyről van szó, de van, aki később „érik” meg a gyerekvállalásra, és az anyaság akkora változás az ember életében, hogy ha valaki nem érzi még rá a késztetést, inkább érdemes várni, nehogy aztán „mártíranya” válljon belőle, aki azt siratja, hogy a gyereke miatt „lemaradt” valamiről.

Régen én azt hittem, kamu, hogy 30 körül megkattannak a nők, és gyereket akarnak – most már tudom, hogy ez valóban így van. Szóval, lehet, hogy jobb, ha vártok még…

2013. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk ez volt a helyzet. Elarulom, hogy a babas ismerosok latogatasa a leheto legrosszabb otlet ebben a helyzetben. Ha egy no nem akar gyereket, akkor egy ilyen akcio csak meg jobban elfogja mergesiteni a helyzetet.

A valasz amugy kapcsolat fuggo. Nalunk sok-sok ev turelemre volt "csak" szukseg a parom reszerol. Soha nem eroltetett semmit, soha nem mondott semmit, meg csak nem is utalt ra. Meg az eskuvo elott megbeszeltuk, hogy en nem akarok gyereket es o ezt elfogadta. Bennem maradt csak tuske, ami evekig piszkalt. Engem zavart, hogy nem adhatom meg neki azt, amire vagyik. Vegul eljutottam odaig, hogy ok, legyen. 27 hetes vagyok. O nagyon boldog es en ennek orulok

Viszont ismerettsegi korben van mas pelda is. Ott is a pasi akart a csajszi nem. Raadasul ott csak még nem, nem pedig egyaltalan nem, mint nalunk. De a pasi szo szerint annyira hormonzavaros volt, hogy nem ertette meg, es addig eroszakoskodott, es cibalta a csajt vizsgalatokra meg minden, hogy a vegen elvaltak. Vegul talalt egy masik not maganak aki, vegul teherbeesett, bar hosszu ido utan es csak segitseggel, de gyanitom ennek resze volt a stressz is, amit a pasi rakott a nore.

Ezt nem szabad eroltetni semmi esetben. Magadban dontsd el, hogy a baratnoted szereted jobban vagy inkabb gyereket szeretnel jobban es a valasz alapjan donts. Ha az utobbi, akkor inkabb engedd el, ha az elobbi, legyel nagyon turelmes, es akkor lehet (de csak lehet), hogy rad is kedvezo lesz a vegeredmeny.

2013. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az exem erőszakos volt,szinte minden nap beszélt róla.A végén már a nővérem kicsi gyerekeitől is frászt kaptam,pedig jól elvoltam velük.Szex az nem volt,mert akárhányszor elkezdtük én leblokkoltam,tabi+óvszer védekezést is próbáltuk,de akkor se ment.Fél évvel az első babás beszélgetés után elköszöntünk egymástól.Még mindig rossz érzéssel gondolok vissza,pedig lassan egy éve szakítottunk.


Én nagyon durván reagáltam le ezt a témát,de szerintem max finoman célozgasson a férfi és a nő is.

2013. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!