Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Számítógépfüggő 2 éves?

Számítógépfüggő 2 éves?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár napunk azzal telik, hogy egyfolytában harcolok a lányommal a számítógép miatt. Most 22 hónapos. Sokáig csak fényképeket nézegettünk. Itt olvastam, hogy az animációs rajzfilmek nem valók még ilyen korban. Ezért föleg Alma Együttest, Halász Juditot és hasonló dolgokat néztünk, meg persze állatos dolgokat. Naponta kétszer ültünk le a gép elé, kb. 10-15 percre. Most viszont felébred és az az első, hogy szam-szam (számítógépet így mondja). Próbálom elterelni a gondolatait, de nagyon hamar megun mindent és újra kezdi, hogy szam-szam. Az időjárás miatt már két napja nem nagyon tudtunk kimenni sem, most még rosszabb. Nem laptop, hogy elpakolhatnám. Mit csináljak?
2013. máj. 31. 00:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Apa sokszor itthon is a számítógépen dolgozik, akkor aztán végképp elfajul a helyzet. Az sem megoldás, ha engedek és picit nézi, mert ha kikapcsolom rögtön újrakezdi a hisztit.
2013. máj. 31. 00:14
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Miért kelett leülni napi 2x a gép elé?? Te szoktattad hozzá, annyit tehetsz h kitartóan mondod h nem, s leállsz ezzel a butasággal h egy 2 éves gyerek napi fél órát gépezik.
2013. máj. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Lehet nagyon nagy baromság, de ha végül semmi sem fog segíteni, csak szam-szam, akkor húzd ki vagy az egészet, vagy a billentyűzetet meg az egeret, aztán mutasd meg, hogy hát nem csinál semmit a szam-szam, akkor csak megunja egy idő után.
2013. máj. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Annyit tudsz tenni, hogy kikapcsolod es mikor ebren van, mellozod. Igazabol nehez ez. az en fiam alig volt 1 amikor kaptunk egy ipad 1-et. Merges voltam arra akitol jott es odaadtunk az akkor 10 honaposnak...Most 30 honapos a fiam. Atment egy csomo mesen. Mar nem erdekli. - en is megkaptam, hogy fuggo lesz stb...meg hat aggodtam is mikor hazajottunk es elso dolga kezmosas helyett az volt, hogy "mese". Mara zenet hallgat. Olykor szorfozik a tube-on bruden jatekokat nezeget vagy Thomas-t. Csaladi videokat. Elunja hamar. Megtanulta hogy mukodik az ipad es mar nem annyira erdekes. Inkabb jatszik az autoival.

Ja! ...en a laptopomat csak akkor veszem elo amikor mar o alszik. Csakis vegszukseg eseten kapcsolom be. Ez nagyon sokat segitett a "leszokason". Egyszeruen megegyszer mondom: kapcsold ki- akar ki is huzhatod. akar azt is lodithatod, hogy nem mukodik! Hamar lecuppan rola.

2013. máj. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Bizony nagyon el lehet rontani így őket. A nővérem fia 3-4 évesen már profin játszott a géppel, most 9,5 éves, és kb, semmi nem érdekli a gépen kívül, egész nap ott ül... Szerintem marha nagy gáz. Én a tévét sem engedem, csak nagyon minimálisan. A lányom 4,5 éves, és nem lesz gépfüggő, az tuti. Ő fest, gyurmázik, rajzol, énekel, stb.
2013. máj. 31. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

azt azért tegyük hozzá, hogy a mostani babáknak a számítógép már teljesen normális jelenség, egy újabb játékforrás, nem ördögtől való, meg kell tanulni bölcsen használni, ez csak a szülőtől függ

és ha a gyerek érzelmi intelligenciája is rendben fejlődik, nincs szüksége függőségeket keresni mert megkapja gondoskodást a meleg családi fészekben


szerintem

2013. máj. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
*ha megkapja a gondoskodás*
2013. máj. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerezz be Halász Juditot és Almát CD-n, hallgassátok és közben táncoljatok, gyurmázzatok,rajzoljatok stb.
2013. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszadó, nem hiszem, hogy a mai világban napi fél óra netezés sok lenne egy ekkora gyereknek. Ráadásul két részletben. Nem hiszek a végletekben. Sem a teljes tiltásban, sem abban, ha órákig netezni hagynak felügyelet nélkül egy gyereket a gép előtt. Nagyon szép videók vannak, amiken olyan állatokat nézhet meg mozgás közben, amiket csak a könyvekből ismer és élőben ezt nem tudjuk megmutatni neki. De néztünk már szélmalmot, vonatot, repülőt, sielőket, léghajót, olyan dolgokat, amiket a könyvekben is lát, de mozgás közben látni ugyanezeket érdekesebb. Soha nem maga nézi, itt ülök vele és minden megbeszélünk. Ezután sem szándékozom ezt elhagyni.


Kivéve persze most egy rövid időre, ahogy a többiek javasolták.


Köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 31. 14:23
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Háát, szerintem meg egyáltalán nem lesz függő. Két gyerekem van, mind kettő szeretett youtubozni és tökre nem számítógépfüggők. Olyan jó kis dalok vannak fenn. Főleg angolul. Addig legalább körülöttük össze tudtam pakolni.

Az első nagyon szeretett családi kis videókat is nézegetni, ahol az unokatestvérei bohóckodnak. Aztán megunták. Kész. Még az egeret se tudja kezelni a nagyobb (4é).

2013. máj. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!