Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » S. O. S. kòrházba vagyok...

S. O. S. kòrházba vagyok és most jelezték hogy nincs tb-m és pirosba vagyok. Mielőbb rendezzem! Most mit csináljak? 26hkm

Figyelt kérdés

Megszűnt a munkaviszonyom idèn április 15.-től ès a munkanèlkülit kitoltuk junius 10.-re hogy kapjam a tgyast ès gyedet.

Meddig vagyok biztosított munkaviszony megszűnèse után??? Mert nekem azt mondták hogy 2,5hònap.Most mit csináljak ha nem vagyok biztosított!???? Kiszámlázza a kòrház a számlát?Mert hètfőtől munkanèlkülin leszek!!!! Ezen a hèten meg semmit nem tudok rendezni mert pèntekig itt vagyok.Nagyon fèlek!!!!


2013. jún. 4. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Apeh-nek írjál, hogy küldjenek csekket, hoyg be tudd fizetni a kiesett időre a biztosítást.
2013. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Küld be a férjedet, anyádat, a hugodat az apehez és nézze meg mi is van veled. Szerintem csak az elmaradt hónapra be fizet és ennyi.
2013. jún. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Munkaviszony megszünése után 45 napig vagy biztosított.
2013. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jól írták. Munkaviszony megszűnése után 45 napig vagy biztosított. Május végével, június elejével tényleg megszűnt. Küldd be meghatalmázassal valamelyik családtagodat az APEH-hoz, mondják meg mi legyen. Elvileg pár napot kell fizetned.
2013. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni, az ellátás árát semmiképp nem számlázzák ki neked, még akkor sem, ha egyáltalán nem rendezed a TB-det. Csak az elmaradt TB-t hajhatják be adók módjára. Vagy beküldesz valakit a NAV-ba meghatalmazással, vagy ha kijössz a kórházból bemész te és ott kitöltöd utólag a megfelelő nyontatványt és kapsz csekket. A munkaviszonyod megszűnte után 45 nappal kell elkezdened magad után fizetni. A nyomtatványon ez lesz az első nap és te rögtön a végső napot is be fogod tudni írni, mert munkanélkülin leszel, akkor pedig már nem kell fizetni. A kettő közti kieső időre kell megfizetni a járulékot. A NAV-ban fog segíteni neked az ügyintéző.
2013. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm!!! Rettenetesen aggòdok hogy kifizettetik az ellátásomat!! De akkor valòszinű hogy lejárt hiszen ez akkor 45-napig jart mèg ami nekem megszűnt 30.-án! Akkor ha hètfőn elmegyek ès rendezem akkor nem lessz problèma?!11napot kell rendeznem.Ès nem fizettetik ki ezt a 4 nap kòrházat?
2013. jún. 4. 14:37
 7/8 anonim ***** válasza:
nyugi, a kórházért nem kell fizetned. A tb meg napi 222 ft lesz.
2013. jún. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jún. 4. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!