Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális, ha 14 évesen...

Az normális, ha 14 évesen gyereket szeretnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mármint nem most/ennyi idősen, hanem szeretnék már felnőni, hogy én is nevelhessek egy kis csöppséget :)

Lehet, hogy hülyén hangzik, de mindig is imádtam a kisgyerekeket és szörnyű ami a mai világban a tizenéveseknél megy. Kiközösítenek amiért így gondolkodom, ezert szeretnék felnőni.



2013. jún. 8. 14:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Ez most elég naivan hangzik, de higgyétek el, nem vagyok az
2013. jún. 8. 14:07
 2/6 anonim ***** válasza:
Tanulj, szórakozz stb. Azzal foglalkozz ami most van. Még nem tudod mivel jár egy gyerek felnevelése.:)
2013. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Te babázni akarsz, nem nevelni. A gyerekvállalásnak van árnyoldala is: sok-sok szomorúság, aggódás, magány, türelmetlenség, bezártság, veszekedés... Ehhez kell felnőni igazán, egy babát bárki be tud pelenkázni, bárki meg tud etetni, bárki tud vele játszani. Hiába szülsz gyermeket, ha 1 hét múlva lelkileg összetörsz, mert nem készültél fel a rossz dolgokra. Persze emiatt nem kéne téged kiközösíteni, bár ha csak ez a témád a beszélgetéseknél, elhiszem, hogy másokat zavar. Annyi jó dolog fog még veled történni, hogy el sem tudod képzelni! Ne sürgesd az időt, így is olyan hamar elmegy. :(
2013. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem mondom,hogy ez nem normális dolog,de még elég messze vagy attól,hogy tényleg édesanyává válhass,így csak magadat szenvedteted vele. A gyermeknevelés nagyon nehéz dolog. Te sokkal kisebb dolgokat fogsz óriásinak megélni,mint például a középiskolás évek,érettségi,főiskola,az első szerelem,az első munkavállalás és sorolhatnám.
2013. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy hét múlva meg még a gondolattol is viszolyogni fogsz. Egyébként amíg nem vágsz bele élesbe, addig nem baj. De hidd el fogsz még változni. Én 16 évesen akartam, kb két hónapig. Aztán nem jött meg és majdnem frászt kaptam. (Szerencsére nem volt gond) Jó lecke volt visszont. 20 évesen szültem.
2013. jún. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele, de én az árnyoldalakkal is tisztában vagyok (nem, nem úgy, h jaj, majd biztos egy picikét fáradt leszek, meg majd nyüszög a gyerek), hanem a valósággal, rengeteg könyvet olvastam, édesanyámmal is rengeteget beszéltem, és ha nem is vágyom áhítattal a kakis pelusokkal, büfiztetésekkel, ringatásokkal átvirrasztott éjszakákra, fáradtságra, stb, nem ment el tőle a kedvem. nekem is volt már nem-jött-meg-a-havim pánikom, tesztet is csináltam, halálra voltam rémülve, hiába védekeztünk mindig. úgy voltam vele, ha ez most pozitív, én kiugrok az ablakon. mióta nemi életet élek, beállt egy egyensúly: még mindig nagyon vágyom a kisbabára, de már nem olyan sürgetően, ki tudom várni a húszas éveimet. szerencsés vagyok, a párom is ilyen babamániás, már a leendő picink neve is megvan. :) kedves kérdező, nagyon ajánlom neked vicki iovine barátnőim a terhességről és barátnőim az anyaság első évéről című könyvét. vidáman, humorosan írja le azt, ami majd rád vár, jót és rosszat egyaránt, én nagyon élveztem őket olvasni :).
2013. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!