Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy "a...

Mit gondoltok arról, hogy "a házimunka megvár, a gyerekek pillanatok alatt felnőnek? "

Figyelt kérdés
Én pont olyantól hallottam, akinél rettenet kosz meg rendetlenség van állandóan... nálam is van, hogy bokáig járunk a játékokba, és a vasalni való ruha hegyekben, nem akarok álszent lenni, de kíváncsi vagyok a véleményekre.
2013. jún. 8. 19:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó válaszoló! Lehet nálad ennyi, de hogy nálunk nem tudnál 10 perc alatt porszívózni meg felmosni az tuti! A 20 perces vasalás is nekem kicsit abszurd. :) Pedig csak 68 nm-es a lakás. Szerintem amúgy gyerekfüggő is, hogy mit és mennyi idő alatt tudsz megcsinálni. Első gyerekemmel örültem, ha el tudtam mosogatni meg időnként porszívózni, mert egyáltalán nem volt el magában, folyamatosan szórakoztatni kellett. Mindent akkor csináltam, ha a férjem itthon volt. Most a kicsi viszont egy igazi tündér, vele minden sokkal egyszerűbb! Elég ha lát, ha néha körbepuszilgatom, és közben végzem a dolgom, bár így is nyilván lassabb. Egyébként én is úgy vagyok anyuval, hogy kiskoromból arra emlékszem, hogy állandóan főz, mos, takarít, vasal, stb. Sosem beszélgettünk, sosem ért rám, mindig fáradt volt. Akkor már inkább járjunk térdig koszban (nyilván ilyen nincs), minthogy az én gyerekeim is úgy nőjenek fel, hogy nem tudunk beszélni, nincsenek közös, mókázós emlékeim. Anyukámmal egyébként akkor lett jó viszonyunk, mikor 20 évesen elköltöztem.
2013. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát részben igaz nálunk sincs elvágólag rend 6,4,2 éveseim vannak(akinek több kicsi gyereke van tudja miről beszélek rendet teszek, ők megjelennek a színen és 5 perc múlva már olyan mintha kupi lenne mert főleg kisebb lakásbna már pár dolog elöl van, rebdetlenség benyomását kelti).

De! a rendetlenség nem egyenlő a kosszal és totális káosszal a gyerekek egész gyerekkorán át, ugyanis velük is kiszúrok ez esetben hiszen 1. maguk körül állandóan a koszt rendetlenséget látják és azt hogy nem is törekszünk rá hogy szép rend legyen 2. ezt tanulják el és később is ez lesz nekik a normális és nem biztos hogy ezt a partnerük pl. díjazni fogja...

Illetve a házimunka alkalmas arra is hogy kis feladattudatuk legyen kinek ez kinek az a dolga és együtt összefogva a család hipp hopp kész van, és ez is jó hatású szerintem, már egészen kis koruktól látják hogy ha összefogunk minden sokkal gyorsabban, jobban megy.

De az igaz hogy nem fogom a háztartást elébük helyezni, megtanultam visszább venni a dolgokból akármennyire is zavar mondjuk, de nem mosok ablakot csak évi 2szer, nem vasalok CSAK pólókat, semmi mást.

Nem mosok fel naponta mindenhol csak heti 2 szer, illetve csak a konyhában mosok fel mindennap ebéd után (dehát ez érthető tanuló fázisban vagyunk szép evés terén) nem porszívózok 2 naponta mint korábban épp ezért csak 2 db kisebb szőnyegünk van, amúgy parketta.

A házimunka mértéke egyébként függ a ház méretétől is vagy kert ha van, nekem is van ismerősöm nem egy akinek a 2 gyerekhez elégséges ház méret minimum 120 nm (plusz kert) és bizony ha nincs takarító nő meg nem segít be anyós meg ez az, akkor egész nap glancolják a házat-kertet szinte...

2013. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

hármas vagyok.


azért nálunk se lenne meg 10 perc alatt a porszívózás, mint mondtam, nagy a lakás, nem egy panellakásban laktunk. sorház, két emelet, kert, pince, padlás, nagy a lakás. de akkor is, emlékem csak az, hogy anyukám nem ér ránk, mert házimunkát csinál. ha segíteni akartunk, útban voltunk, és kritizált.

2013. jún. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hú ez amúgy tök ismerős amit a 3 as ír nekem unokatesóm anyukája volt ilyen pedig a lakás se volt nagy, állandóan mártír arccal takarított vasalt főzött mosott és mindig ezt hangoztatta hogy neki mennyi dolga van meg mi lenne velük ha ő se csinálná stb. de közben meg senkit se engedett oda...Unokatesóm egy rántottát nem tudott megcsinálni lány létére...szóval vannak ilyen anyukák , nagyon nem jó megoldás szerintem:(
2013. jún. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell átesni a ló egyik oldalára sem.

Az sem normális dolog, ha az anyuka hagyja a kiságyban üvölteni a kisbabát, mert éppen ablakot pucol, és abba nem hagyná, hiába sír a gyerek. Ilyenkor tudni kell mérlegelni. Ha az ablak csak pár óra, esetleg pár nap múlva lesz megpucolva, attól még senkinek semmi baja sem lesz.

De persze az sem normális, ha mocsok van a lakásban (az nálam nem mocskos lakás kategória, amikor esőcseppes vagy picit poros az ablak).

Amióta gyerekem van, nincs mindig olyan nagy rend a lakásban, mint előtte, elől vannak a cuccai, játékai, és előfordul, hogy valami halasztható jellegű takarítás kicsit elhúzódik, mert amikor épp neki akartam állni, a babám nyűgös volt és engem akart, én pedig úgy döntöttem, hogy most ő fontosabb.

2013. jún. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én volt, hogy úgy éreztem, már nagyon sok a házimunka, lazítottam, inkább többet foglalkoztam a lányommal, de azt vettem észre, hogy ingerült, ideges vagyok a rendetlenségtől, a teli mosogató látványától. Szerintem egy elfogadható rendet, tisztaságot csak kell tartani, és akkor felszabadultabban töltöm az időt a gyerekkel, mintha azon jár az eszem, mit is kellene csinálnom, siralmas a ház...
2013. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Mindegyikben látok sok igazságot. Nekem a következő tapasztalataim vannak: A nagymamám rémesen igénytelen volt világéletében, gondolom anyukám emiatt is volt egy picit már az én szememben mániákus. Sokat balhézott velem gyerekkoromba, hogy kupis vagyok. Ahogy írta is vki, mindig panaszkodott, hogy mennyi dolga van, de ha más megcsinált vmit, az úgy tuti nem volt jó. Annak örülök vhol, hogy engem is rettentően zavar a mocsok és a bűz, de ha pl csak szét vannak szórva a dolgok, de a padló, egyéb felületek tiszták és jó a levegő, azt elviselem. De ha úgy igazán szalad a ház, akkor tiszta ideg vagyok, amíg elfogadható állapotokat nem teremtek. Addig próbálom a gyerekeket vmi játékkal / mesével elfoglalni, hogy én is tudjak haladni. Nálunk sokszor kevés napi 1 óra. Van cicánk, ő ugye szőröz, meg csak kiszór egy kis almot, porszívózni muszáj minden nap. Néha a gyerekek is csinálnak plusz melót, pl kidobálnak mindent a gardróbból, míg wc-n vagyok, stb. A főzés is azért időigényes, mosogatással, takarítással főleg, szóval van, hogy elúszok, és utána rá kell kapcsolni.

Egyébként szerintem az is látszik vkinél, hogy 2 napos, vagy több éves kosz van itt-ott :/. Sajnálom az ilyen körülmények között élő gyerekeket nagyon.

2013. jún. 9. 14:06
 18/19 anonim ***** válasza:
A rendet nem rakni kell, hanem fenntartani és máris kevesebb időt vesz el a gyerekektől. Nekem akkor szokott lelkiismeretfurdalásom lenni, amikor vagy 2 órát főzéssel kell töltenem. A többi házimunka csak pár perc és részletekben is el lehet végezni. Szóval azt mondom, hogy lakjon jól a kecske is, de maradjon meg a káposzta is...
2013. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Az enyémek most épp alszanak, és amíg itt "lógok", az asztal sarkán ruhákat hajtogatok, és tök büszke vagyok az ötletemre :). Na meg ugye egy csomó dologba be lehet vonni a gyerekeket is, és nekik az is játék.
2013. jún. 9. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!