Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a családban van meleg...

Ha a családban van meleg (apai nagybácsi), akkor mekkora a valószínűsége, hogy a gyerekünk örököl ilyen gént?

Figyelt kérdés
2013. jún. 18. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
99%
2013. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 zabmester ***** válasza:
Szerintem erről nincs (egyelőre) kutatás. Nekem az unokabátyám meleg. Mondjuk meg sem fordult a fejemben, hogy emiatt esélyesebb, hogy a fiam meleg legyen. Akkor már arra nagyobb esély lett volna, hogy mondjuk az ő öccse, a másik unokatestvérem legyen meleg, de hát nem az. Sőt, a családban rajta kívül senki más sem az.
2013. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Ebben szerintem nincs semmilyen öröklődő dolog...
2013. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Erről szerintem sincs statisztika, bár nem tartom valószínűnek, hogy aggódnotok kellene miatta. Ha meg mégis meleg lesz, istenem, szeressétek úgy is.
2013. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
A homoszexuálitás anyai ágon öröklődik
2013. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Igazából én nem nagyon hallottam róla, hogy homoszexualitás örökletes lenne. Volt kolléganőmnek a testvére meleg, de elmondása alapján senki más a családban. Aztán ki tudja...

Szerintem, ez olyan kérdés, amivel kár is foglalkoznotok. A legtöbb ember heteroszexuális, így statisztikailag nagyobb az esély egy heteroszexuális gyermekre, mint egy leendő homoszexuálisra, vagy biszexuálisra. Ha pedig mégis meleg lenne, attól még a ti gyermeketek lesz...

2013. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
74%
Semennyi, ugyanis a homoszexualitas NEM genetikai eredetu! Pont nemreg olvastam egy cikket amiben egypeteju ikerparokat (is) vizsgaltak, igy eleg egyertelmu a helyzet.
2013. jún. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nem genetikai eredetű?? Akkor tanult vagy felvett szokás? Ki ne találjátok már!
2013. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy tanulni, felvenni nem lehet, ez egy eldőlt dolog. Ezzel védik azt, hogy meleg párok is fogadhassanak gyereket örökbe, vagy lehessen sajátjuk, mert ők úgysem lesznek melegek. Mármint a gyerekek. Valahogy mindegyik verziót el tudom hinni, de akkor hol az igazság? :)
2013. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 viktor123456 ***** válasza:

Nos, mivel nem felmenőd, ezért konkrétan öröklésről nem beszélhetünk.


Apukáddal közös génkészleted 1/2, apukád közös génkészlete testvérével (ha ez a nagybácsi) 1/2, így az esély, hogy adott gén közös a nagybácsiddal 1/4, azaz 25%. Ehhez jön még, hogy a Te gyereked is csak a felét kapja a géneknek, tehát 12,5% a közös génkészlete a nagybácsival.


Azonban mivel a melegek vakvágányok a reprodukció szempontjából, ez egy olyan mutáció, ami nem kerül tovább lefelé, így evolúciós vakvágánynak is tekinthető, mert normál esetben nem öröklődik tovább, utód hiányában.


Szóval kb. 1:10-hez az esély arra, hogy meleg lesz.

2013. jún. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!