Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Család vagy karrier? Mi...

Család vagy karrier? Mi számotokra a fontosabb? Persze, tudom, hogy pénz nélkül nehéz egy családot fenntartani, karrier nélkül pedig nincs pénz, de tudom, hogy van ahol fontosabb egy kisbaba és a partner. Én is az utóbbi csoportba tartozok.

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok ti hogy vagytok ezzel. Egyáltalán fenn lehet-e tartani normális színvonalon egy 3 fős családot, úgy, hogy mondjuk eleinte (2-3 év) csak az egyik fél dolgozik (mondjuk az apa).
2009. okt. 14. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A család a legfontosabb, sosem voltam karrierista. Nem vagyunk milliomosok, de ami kell a normális élethez arra megvan és lesz is remélem.
2009. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Számomra mindkettő fontos. A magán- és családi életemben is épp úgy szeretnék sikeres lenni, mint szakmailag.
2009. okt. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele. hogy szülséges a munka, de csak 8-4 -ig.

Közalkalmazott vagyok, nem keresek sokat, de vannak juttatások.

Gyed után szerncsére visszavesznek.

2009. okt. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igyekszem megtalálni az egyensúlyt a kettő között. Szeretek dolgozni járni, már hiányzik is (1 éve vagyok itthon), kedvelem más emberek társaságát, a feladatokat. És szerettem azt is hogy elég jól kerestem, tudtam félretenni, ruházkodni, jó minőségű élelmiszert venni (gyerekkoromban nagyon szegények voltunk uh sokszor alapvető dolgokra sem tellett). Viszont csak kivételes esetben túlórázok vagy megyek be 7vgn is dolgozni ill. kerülöm a "jaj de fontosak vagyunk" című szócséplő értekezleteket, amik csak rabolják az értékes munkaidőt, mert az élet nem csak erről szól. Erre baba előtt is figyeltem, most meg majd pláne fogok. Remélem.
2009. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és megkérdezhetném hány évesek vagytok?
2009. okt. 15. 21:26
 6/13 A kérdező kommentje:
csakmert én elég fiatal vagyok (20), és lehet, hogy később meg fog változni a véleményem, és kíváncsi vagyok, te hány évesen gondolkodtok úgy, ahogy most itt leírtátok.
2009. okt. 15. 21:26
 7/13 A kérdező kommentje:
*ti
2009. okt. 15. 21:27
 8/13 anonim ***** válasza:
15.43-as vagyok, én 33 vagyok. Vhogy mindig úgy gondoltam, hogy először a munka+karrier hogy összegyűljön vmennyi kezdő tőke és utána a családalapítás. Mondjuk tényleg "pucér fenékkel" jöttem el otthonról, gondolom e emiatt volt főleg. Egyébként ma már simán fenn lehet tartani egy keresővel is egy családot, akár több gyerekkel is. Vannak nagyon jól fizető szakmák és állások. Gondolj csak egy víz-gáz szerelőre, amikor 20 perc munkáért lazán kiszámláz tizenezer Ft-ot. Vagy egy banki felsővezető (nagyon fiatalok vannak ám közöttük is), aki havi 1 milát visz haza + prémium, részvényjuttatás, céges kocsi, stb. Gyanítom nincsenek anyagi gondjaik ha az asszonyka nem dolgozik...
2009. okt. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok, 22 éves vagyok és 2 éves fiam van. Én még tanulok, szóval a munkával úgy vagyok, hogy majd ha meglesz a diplomám, akkkor szeretném azért a munkában is odatenni magam, nekem szükséges az elismerés ilyen téren is.
2009. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

08:34

38 leszek decemberben, 19 éves korom óta dolgozom.

van 2 gyrekem, a másodikkal vagyok itthon gyeden 2011 márciusig.

Most jólesik, hogy nem kell dolgozni, szerencsére a gyed a 2 csp-vel ugyanannyi, mint a nettóm volt 1 csp-vel.

2009. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!