Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondjam inkább azt, hogy...

Mondjam inkább azt, hogy becsúszott és akkor nem kérdezősködnek?!?!

Figyelt kérdés

A munkahelyemen elítélik a fiatal babavállalást,én 24évesen leszek anyuka. Még nem jelentettem be,hogy babát várok,nem tudja senki,de a legutóbbi terhes munkatársam bejelentésének után tudom,hogy mit gondolnak... Én pedig nem akarok magyarázkodni,főleg nem egy számomra örömteli témáról. Albérletbe vállaljuk a babát és szerintük ez is felelőtlenség. Tudom,hogy nem kéne foglalkoznom vele,de nem megy...

Mit tegyek? :(


2013. júl. 23. 23:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha meg azt mondod, hogy becsúszott, akkor felelőtlen kis hülye leszel, akinek dugni van esze, de védekezni nem:)

Szard le, ne foglalkozz másokkal. Azért, mert most "divat" 35 évesen szülni, attól még nem kell mindenkinek követnie ezt.

2013. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is dilemmáztam a főnöknek történő bejelentés előtt, mert bár pont olyan korban vagyok, ami most átlagos gyerekvállalásra tudtam, hogy még nem néznék jó szemmel (utalt is rá a főnök finoman). Végül csak annyit mondtam, hogy úgy alakult, hogy babát várok. Nem kérdezősködött semmit, csak hogy meddig tervezek dolgozni, mikor tervezek visszajönni és hogy kéne helyettesíteni. Pozitívan csalódtam benne. Ne félj, mondd el, semmi köze hozzá, hogy tervezett vagy nem.
2013. júl. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi... igazából nem a főnöknek való bejelentés az,ami zavar.
2013. júl. 23. 23:09
 4/16 anonim ***** válasza:
16%

nem 35 évesen divat szülni csak 23 évesen első munkahelyen nem kockáztatok...utána meg nem találsz 5 évig munkát a gyes után.....el is kell tartani azt a gyereket kedves első...


albérletbe tuti gyereket vállalnék....kérdezd meg először a főbérlőt is h maradhattok-e kicsivel,mert sokan nem engedik ill gondolj bele h a mostani fizut lehet h 60%a de lehet h csak 20-e lesz ami támogatást kapsz..az meg pelenkára kevés.....

2013. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
43 éves magyar(!) átlag vagyok, négy gyerekem és két unokám van.Gyerekkel nem a halálos ágyadon kell babázni!Épp időben kezded,ne mindentmegadnineki akarj,hanem testvéreket.Mindegyik nagykorú volt,amikor folyó meleg víz került a fürdőszobánkba,de soha nem volt probléma,igaz,vidéken.És dolgognak,mert tanultak.Nem csak azt,hogy itt nincs munka.
2013. júl. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4-es...

1. Nem ez az első munkahelyem,20 évesen végeztem a főiskolán,most múlt három éve,hogy dolgozom.

2. a főbérlő tudja,hogy gyereket tervezünk

3. 350 ezer forintból élünk,110 ezer forint lesz nettóban tgyásom,ki tudod számolni,hogy alig több,mint 10ezerrel kevesebb a gyedem,úgyhogy köszi,ez a fajta okoskodás nem kell....


A felelősségről itt most pont nem szeretnék diskurálni,de látom sikerült a kérdés bántó részét megtalálnod és kihasználnod.

Azért köszönöm a tanácsokat,de látod,ezek megoldottak már.

2013. júl. 23. 23:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 évesen lettem anyuka, most 8 hónapos a babám. Senki egy rossz szót nem szólt nekem, mert még mielőtt megkérdezték volna az idegesítő kérdést, hogy "Becsúszott?", már azelőtt mondtam, hogy tervezett baba volt. Nálunk mindenki örült neki a cégnél. Ha látják rajtad, hogy örülsz neki, nem hiszem, hogy beléd fognak kötni. Meg szerintem sokan úgy vannak vele, hogy gyereket vállalnak, hogy ne kelljen dolgozniuk és a kollégák ezt hiszik... Én mondjuk szinte a munkahelyemről mentem szülni, alig voltam pár hetet otthon, így tényleg egy rossz szavuk sem lehetett a kollégáimnak. Az meg, hogy albérletbe vállaljátok a babát... manapság ez nem ritka.

4-es hozzászólónak üzenem, hogy nem kell feltétlenül még a gyes alatt is otthon lenni a babával, nyugodtan vissza lehet menni dolgozni előbb is. (lehet, hogy még ebbe is bele fog valaki kötni, hogy ezt le mertem írni :) )

Boldog babavárást!

2013. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Válaszolók álljatok már le,mégis milyen jogon bíráljátok a kérdezőt,irigyek vagytok tán,hogy nem nagymamakorban fog babázni??

Nem mindenki vágyik arra,hogy 35-40 évesen legyen gyereke,és akkor rohangáljon oviba,suliba a saját gyerekéért amikor már simán unokázhatna.


Büszkén vállald be,hogy babátok lesz,senkinek semmi köze hozzá,hol laksz,mennyit keresel,mennyit dolgoztál.Sz*rni kell az ilyen beszólogatósokra,én már csak tudom 21 évesen szültem gondolj bele az ilyen libák szemébe kész felelőtlenség vagyok :)

2013. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ez a 4esnek szólt,bocs a többes számért,még reggel van
2013. júl. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy elitelelik, a terhes munkatarsaid bejeltesei utan tudod mit gondolnak... akkor igazan semmit nem tehetsz, hogy ezt a nezopontot megvaltoztasd igy nem is erdemes ra energiat pazarolni. A te eleted, a te utad es eld ugy, ahogy te jonak latod. Ok meg szuljenek akkor amikor ok jonak latjak. Senkinek nem tartozol magyarazattal es nem is kell hazudni, hogy becsuszott stb. Nem kell megfelelni a kollegak elvarasainak meg gondolatainak, hanem csak a sajat elvarasaidnak es annak ami neked jo. Gyerekvallalasban nincs olyan, hogy tekeletes eletkor mert ez mindenkinel mast jelent. Igy folosleges bizonygatni es rabeszelni vagy kibeszelni barkit is. Az eletkornal vannak sokkal fontosabb dolgok is amit szamitasba kell venni igy ezen agyalni felesleges. Valaki lehet felelosegteljes anya 20 evesen es lehet total gaz 35 evesen. Ez alapjan itelkezni nem kene. De sokan sajnos megteszik. Valahogy szamomra a 27-28 ev tunik az idealisnak de attol meg nem tartok egy 20 evest keptelennek es egy 35 evest idosnek a babazashoz. Senkit nem nezek le es nem akarok megyozni arrol, hogy az en nezopontom az idealis. Mert lehet idealis nekem de masnak nem.
2013. júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!