Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládos anyukák, ti min...

Nagycsaládos anyukák, ti min tudtok spórolni? Milyen ellátásokat vesztek igénybe, ha szociálisan rászorulók vagytok?

Figyelt kérdés

mennyi összeget spóroltok a gázártámogatással?

stb


2013. júl. 25. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 3 gyermekem van, a legnagyobb 7, a legkisebb 2 éves, és van egy 6 évesem. Mindhárom lány.

Kapok rendszeres gyermekvédelmit, amivel ugye megspórolom a kajapénzt az oviban, iskolában. Ezzel ingyen tankönyveket kapunk, és évente kétszer Erzsébet utalvány formájában kicsit több,mint 17 ezer ft-ot a 3 gyermekre.

Mi kapunk lakásfenntartási támogatást, ezt villanyóra feltöltés formájában. Előre fizetős mérőnk van, erre tölt az önkormányzat havi 6600ft-ot, ami a nappalira bőven elég.

Nálunk a faluban működik Caritas, így bútorokat, ruhákat, évente 2szer tartós élelmiszert kapunk onnan.

Az önkormányzat oszt évente kétszer szintén tartós élelmiszert EU-s csomag formájában.

Gáz nálunk nincs, vitám volt a szolgáltatóval, így kikapcsoltattam. Fával fűtünk, amire szintén van támogatás, évente 2-4 köbméter között ingyen fát kapunk.

Ezen felül nekem a két nagylány tartós beteg, ezért gyest, emelt összegű családit, 90%-os utazási kedvezményt kapunk.

A kérdés, hogy min tudok spórolni?

Sokmindenen.

Pl. hónap elején nagybevásárlás, olyan 20-25ezer ft értékben, ami megy a fagyasztóba, onnan főzök szinte egész hónapban. Húst nem nagyon eszünk, max hétvégén, nekem a gyerekek nem szeretik.

A villanybojlert csak 2-3 naponta kapcsolom be, mert melegvíz így is van bőven.

A zöldségesnél tudok venni féláron olyan zöldséget, ami kicsit megütötte magát, de friss, semmi baja.

Külön van itthoni és ovis, sulis ruha. Ez azért jó,mert nem kell minden felvétel után mosni, mert nem koszolják. Ha mégis, kézzel gyorsan kimosom, így nem használok feleslegesen áramot a mosógéppel.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

4 gyerkőc van,a legnagyobb 6 éves.

A gázártámogatással semmit,mert nekünk az nem jár,mivel fával fűtünk.

Igénybe vettük a gyermekvédelmit és a lakásfenntartásit. előbbivel 2 gyerek tízórai és ebéd árát spóroltuk meg eddig,majd most a tankönyv árát fogjuk megspórolni vele,utóbbival tavaly októberig a víz árát havonta,idén kevesebbet ítéltek meg (pedig többen vagyunk,a bevételünk nem emelkedett annyit,amennyire felvitték a létminimumot),olyan 2 napi kaja ára (egy csekket sem fut,de azért jól jön)

2013. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Spórolni? ...A vizen tudunk egy keveset. Mosni kell,4 gyerekre magam vagyok-apuka 10-12 naponta jár haza 3-4 napra- ,kegyetlen lenne kézzel mosni,én bizony kihasználom az automata kényelmét. A wc-t nem húzzuk le minden használat után,hanem pisilés után csak leöntjük egy kis vízzel (vederben van a wc mellett némi víz,így nem használunk el minden alkalommal 5l vizet feleslegesen). Én pl nagyok kevés vízben mosogatok,folyatni csak az edények leöblítésénél szoktam,akkor is csak vékony sugárban és igyekszem a kezem gyorsan mozgatni. Én a kádat csak hajmosáskor használom,amúgy lavórban mosdom,így nem pl 10 liter vizet használok,hanem csak 2 litert.

Mindig mindenből a legolcsóbbat vesszük,húst csak hétvégente főzök,de nem minden hétvégén.

Spórolni én csak a hasamon tudok,és az igényességemet eldobtam- sem hajfestés,sem új ruhák,sem parfüm...lábbeli és alsó ruházat is csak akkor,ha már nagyon muszáj.

Kertes házban lakunk,egy időben volt hátul egy kis vetemény,már most nincs,mert felmérgelt hogy hiába gondoztam nem termett semmi,most csak két ládácskában van 2 tő pari és 4 tő paprika. Azok teremnek,nem kell venni.

A kicsinek magam főztem a pürét,azzal is tudtam spórolni,nem kellett a 300 ft-os püréket megvenni,ami csak egy evésre volt elég,annak az árából 2-3 adagnyi pürét simán kihoztam,míg a botmixerem szét nem esett (1 éves botmixer)

Azt hiszem mindent leírtam.


2. voltam.

2013. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó, szerintem olvastam már valahol a hozzászólásodat, wc lehúzással kapcsolatban. Nekünk víztakarékos tartályunk van, ezzel annyit engedsz le, amennyi éppen kell, tescoban, 5-6ezer forint között szokott lenni, akciófüggő. Érdemes átgondolni, mert hiába az a pár ezer forint, de utána sokat lehet vele spórolni.
2013. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!