Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg annyira nagy bűn a...

Tényleg annyira nagy bűn a gyereknek édességet adni? Néha egy kis csokit cukrot?

Figyelt kérdés

Sokszor az az érzésem hogy szégyenlik az anyukák ha édességet adnak a gyereknek mert az nem egészséges,és attól lesznek rossz anyák! Most vagy igaz vagy csak letagadják. Nem arra kell gondolni hogy valaki mindig azzal tömi a gyereket,mert azt én sem tartom helyesnek!


Olyanra gondolok hogy néha cukor a teába,vagy egy kis csoki a túrórudin 1év körüli vagy kisebb gyereknek.

Az ha valaki mondjuk nyalókát vagy ilyesmit mer adni a gyerekének óriási bűn,legalábbis én ezt tapasztalom!



2013. júl. 26. 16:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
jesszus... te hol látsz ilyet? mármint vidék, nagyváros? én Dél-Mo-on élek, itt ez nem szokás...
2013. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Én nem vagyok édességellenes biomami, de 1 év körüli gyereknek még nem hiszem, hogy olyan fontos lenne a nyalóka.
2013. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Most minden bűn, ha észrevetted. Bűn egy kis édesség, bűn a só, a fűszerek, bűn a bébiétel, bűn a gyümölcslé, bűn a felvágott és a virsli és még sorolhatnám. Kissé nevetséges. Én ezekből már mindent adtam a fiamnak, de nem érzem ettől rossz anyának magam.
2013. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Nekem két éves a fiam. Nem titkolom, szokott nassolni. Elég bunkó dolog lenne megvonni tőle mindent, mikor tejallergiás, és mások ehetik az amúgy cukrozott, színezett joghurtokat, pudingokat, fagyit, stb.

Egy ismerősöm nagyon kiakadva mondta, mikor találkoztunk, hogy tegyem el a cukorkát, mert az ő fia még nem kapott és nem is akarja, hogy lásson ilyesmit még. Egy szó nélkül eltettem, nem érdekel más véleménye. Mosom a fogát rendesen, és természetesen nem ezt ebédel, uzsonnázik, vacsorázik. Hozzáteszem ha nagyon akartam volna, visszavágok, hogy az enyém meg fagyit, túró rudit, stb. nem látott még, legyen kedves eltenni.

2013. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen erre gondolok amit a hármas írt,hogy szinte már minden bűn!

A nyalókát meg nyilván nem 1éves gyerekre gondoltam hanem nagyobbra.


Rám is néztek már sokszor "csúnyán",mert tettem/teszek a gyerek teájában cukrot,vagy adtam neki párizsit stb.....

2013. júl. 26. 16:21
 6/16 A kérdező kommentje:

Ja és az anyukák legalább 80%-a akikkel eddig beszéltem csak 100%-os gyümölcslevet adnak a gyereknek. Mikor én mondom hogy a lányom max az 50%-ost issza meg,mert a 100%-os nem tudom belediktálni,rögtön megkapom hogy az tele van cukorral.

A gyümölcsöket önmagában imádja!:)

2013. júl. 26. 16:25
 7/16 anonim ***** válasza:

Mert túlzásokba esnek,és sokan update mánia rabjaivá válnak.

Nincsen semmi baj ha a gyerek ételébe teájában van cukor,szintén nincs baja csokival pláne az étcsokival,vagy egy jó győri keksszel.A mérték a lényeg én mindig mondom,nincs baj az édességgel a csoki pl jót tesz az agynak és a keringési rendszernek.Nyalókát pl én ha lehet nem veszek a fiamnak 2,5 éves mert vannak annál sokkal jobb minőségű édességek és mivel lehet vele egyezkedni így nem kell neki vennem,ráadásul Ő gyümölcsös és joghurtos inkább.

2013. júl. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
én is 100%osat adok,higítom vízzel ehhez szoktattam
2013. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én a gyümölcslére odafigyelek, leginkább itthon készítem neki gyümölcscentrifugával. Imádja egyébként a répalét is. De ha mi csokit eszünk, vagy bármilyen sütit ilyesmit (én imádom az édességet), akkor a fiam is megkóstolhatja. Nem adok a kezébe egy egész csokit, de ha szeretne néhány harapást az enyémből, akkor adok neki. Direkt neki inkább túró rudit veszek, vagy valami olyat, ami nem annyira tömény csoki, de egyáltalán nem tiltom az édességtől.
2013. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
És vajon tudják miből van a 100%-os gyümölcslé? Ha tudnák, akkor azt sem adnák neki.
2013. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!