Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy hívják gyermekeiteket?...

Hogy hívják gyermekeiteket? Mennyi idős most a gyerkőc? Illik rá a neve? Mi alapján választottatok?

Figyelt kérdés

2013. júl. 28. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Kira, 3 éves, és igen, nagyon illik rá, egy kis uralkodó :-). Ez tetszett :-). Kolléganőm mondta, hogy mi lesz a kicsi neve, de még nem tudták a nemét. A kislány - mint kiderült Kiara - név megtetszett és miután neki fia lett, ezt választottuk. Később jött be és mondtam neki, hogy Kira lesz a kislányunk neve, amit ő mondott, akkor mondta, hogy ők a Kiarát választották volna. Ha kislányuk lett volna, akkor más lett volna a mi kicsink neve.


Te gyerekedet/eidet hogy hívják?

2013. júl. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)

Szép nevet választottatok, a férjemnek tetszett mindig is a Kira név, de van már a családban, így mi nem akartuk azt adni. Megesik. :)

Nálunk mindig is szempont volt, hogy ne ismétlődjön a név - ne legyen a családban, baráti körben, nehogy tévhit legyen, hogy esetleg az adott személyekről neveztük el a gyerkőcöket. :)

Az első terhességemnél akadálymentesen ment minden, könnyű volt nevet választani: Dalma lett a kislányunk neve, mert nekem fontos volt, hogy ne legyen túl modern, de "régies" se, és ha esetleg jogász lesz, vagy orvos, akkor legyen a nevének egy komolysága, mert az én hülyeségem az, hogy a név sokat elárul a viselőjéről. Múlt hónapban töltötte be a kettőt. :)

Most második babánkat várjuk, már nincs sok időnk gondolkozni, azonban a nemét nem tudjuk, direkt. :)

Eldöntöttük, hogy ha kislányunk lesz ismét, akkor a Sára nevet kapja, ha fiú lesz, akkor a Bálint és a Marcell nevek az esélyesek.

Szerencsénk, hogy a vezetéknevünk egyszerű, így szinte minden passzol hozzá. :)

2013. júl. 28. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!