Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha egy babát...

Miért baj az, ha egy babát előbb altatni kell és csak elalvás után kerül az ágyába? Mindenképp még babakorban meg kell tanuljon egyedül elaludni? Miért olyan fontos ez?

Figyelt kérdés
Köszi
2009. okt. 25. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert később nem fogod tudni megtanítani rá. Ha megszokja akkor nagyon keservesen áll át arra, ha egyedül kell aludnia. Az én fiam nem is alszik el egyedül. Csak babakocsiban és autóban. Minden módszert bevetettünk de egyedül nem tanult meg elaludni. Most 1,5 éves.
2009. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Minden gyerek megtanul egyedul aludni, csak lehet, h kesobb. Nem ismerek olyan felnottet, akit ciciztetni,v ringatni kellene:-) Egyebkent nem tanithato. Valamelyik baba igenyli az altatast, valamelyik nem. A lanyom magatol aludt, a fiam meg most 11 honapos, es meg mindig igenyli az altatast, pedig mindket gyereknel ugyanazt csinaltam.
2009. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Szia! AZ nem baj ha úgy altatod, csak minél később akarod megtanítani az egyedül alvásra, annál nehezebb lesz. Tapasztalatból mondom, mert én elkövettem ezt a hibát. 7 hónapos a lányom, fél éves koráig majd megszakadtam mert úgy altattam el. Aztán amikor már nem bírtam a 8 kg-ját egész nap cipelni, akkor kezdtem el. Nehéz megtanítani, hiszen születésétől fogva úgy szoktatod, neki az a természetes. Ha lesz még egy tuti nem így szoktatom mert ez csak nyűg.
2009. okt. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
ovass utána Dr. Ranschburg Jenő cikkeinek az elalvásról és rájössz, hogy semmi sem kötelező és azt kell tenni amit a gyerek szeretne!
2009. okt. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én álomba szoktam ringatni a 11 hónapos babámat, látom rajta, hogy álmos, és kb 3 perc alatt "elrázom". Engem ez nem zavar, így csináljuk mindhárom alvásánál (délelőtt, délután, este). Éjszaka nem szokott felébredni.

Alapvetően engem tényleg nem zavar, hogy altatom őt, csak azért kérdeztem, hogy van-e ennek valamilyen jelentősége, vagy hátránya vagy előnye... ??


Köszönöm a válaszokat, anyukák!

2009. okt. 25. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, azért "baj", mert utána felriadhat a következő nem mély alvási szakaszban, hogy miért nem ugyanúgy van, mint ahogy elaltatták, megijedhet, sírhat. De ha te ilyen "tüneteket" nem tapasztaltál, akkor valószínűleg nálatok ez nem okoz gondot.
2009. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Szia!Én mindkét Kisgyerekemet ringatva szoktam elaltatni. Aztán Kislányommal áttértünk az esti mesére, ez persze felváltotta a ringatást. Kisfiam meg mostanában nem igényli az ölben altatást, saját maga kéretőzik a kiságyba. Érdekes. Szóval az én véleményem és tapasztalatom az, hogy olyan rövid ez a kisgyerekkor, én megpróbálom nekik a legkellemessebbé tenni azt. Az én gyerekeimnél ez a módszer vált be, nem állítom, hogy minden Babának a ringatás a jó. Üdv.: Orsi
2009. nov. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha felébred éjszaka és teljesen máshol van mint ahol elaludt és te sem vagy mellette akkor megijedhet. Ezenkívül amelyik gyerek 5-6 éves korára nem tanul meg egyedül elaludni, nagyon nagy eséllyel alvászavaros lehet. Igaza van annak, aki előttem írta, hogy egy felnőttet sem kell ciciztetni úgymond, de nagyon sok alvászavaros ember van mégis kevesen kérnek orvosi segítséget. Az alvászavar lehet nagyon sokféle. Lehet alvajáró, sőt láttam már olyat is, hogy a kislány minden éjjel üvöltve ébredt, kb. 1 órát nagyon szívszaggatóan sírt, látszott rajta milyen rémült és egyszer csak visszaaludt magától. Másnap a kislány semmire sem emlékezett, de ne mondja nekem senki azt, hogy ez például normális. És ez a hét minden áldott napján ismétlődött évekig. Szóval azért óvatosan kell bánni ezzel a ringatós módszerrel is. Arról már nem is beszélek, hogy ha közösségbe kerül a gyermek (bölcsőde, óvoda), ott bizony senki nem fogja elaltatni és nagyon nem fognak örülni neki, ha ő hisztizik és üvöltözik (az altatás hiánya miatt), mikor a többi gyerkőc aludna. De persze mindenki saját maga dönt.
2009. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Igazából én úgy altatom a fiam, hogy leülök magamra teszem és ő átölelve elalszik max. 10 perc alatt, azt szokta meg 7,5 hónapos korától mert előtte meg cicin aludt el. Éjszaka mége kel fel, ha mégis akkor nem üvölt, csak szól, hogy anyaa, most 16 hónapos.

Most anyám álláspontja: egy gyereket be kell tenni az ágyba kiskorától kezdve és megtanul egyedül elaludni. Na kérdem én itt vagyok 26 éves és még mindig olyan nehezen alszom el mint kiskoromban. Na ez mitől lehet? Az biztos hogy a gyerekemnél nem lesz ez a lelki terror, majd ha nagyobb lesz úgyis egyedül akar aludni, míg kicsi meg had vigyázzak már rá, nem kell az a fenne nagy önállóság. De ez csak az én véleményem, nekem egyáltalán nem megterhelő, sőt imádom mikor hozzám bújik.

2009. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A lányom most másfél éves. 13 hónapos koráig igényelte hogy altassam. Ölbe vettem és kb egy perc múlva húzta is a lóbőrt. Egyszer csak kimászott az ölemből és azóta egyedül alszik el minden egyes alváskor, nem kell még mellette sem lennem. Beteszem az ágyikójába kap egy puszit kijövök, még pár percig hallom, hogy dumál, vigyorog az alvós állatkájának és utána alszik. Ennek ellenére még mindig nem alussza át az éjszakát egyszer felébred, és kiabál, hogy anya. Bemegyek megsimogatom és alszik tovább. Ugyanez volt barátnőm kisfiánál is, csak náluk a pici 4-5 hónapos korától egyedül alszik el. Most 2,5 éves és 2-3 hónapja alussza végig az éjszakát. Szóval az sem biztos, hogy ha megtanítják, vagy úgydönt, hogy egyedül alszik el, akkor a továbbiakban garantált a nyugodt éjszaka.

Én egyébként nagyon sok helyen olvastam, közük pszichológusok véleményét is, hogy a gyerekek nagy rész 3-6 éves korban érik el azt az agyi érettséget, hogy egyedül megtanuljon elaludni, vagy éjszaka egyedül visszaaludni.

2009. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!