Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem van olyan érzésem...

Csak nekem van olyan érzésem hogy ebbe a világba őrültség gyereket szülni?

Figyelt kérdés

nem az anyagiakra gondolok.

Olvasom itt a kérdéseket látok nap mint nap tinédzsereket. borzalmasak. borzalmas hogy 14-15évesen az a legnagyobb gondjuk hogy nem tudják mekkora méretű óvszert vegyenek vagy elég nagy e a mellük...Én nem akarok gyereket! Kitudja addigra mi lesz itt..mikre fogják megtaniotani a gyerekem! Velem csak a napja 10%-át tölti a többi t a suliban stb. ijesztő ami mahanpság folyik ebben a 15-18éves korosztályban amikor én voltan tini ilyen dolgok meg sem fordultak a fejemben amik ezeknek a gyerekeknek már napi szinten természetes dolog. Szexelnek, drogoznak részegen fetrengenek és ha egy 25éves megd*gja őket azt hiszik baromi menők és ettől szeretni fogják őket. Mi történt itt? És hová fog ez még fajulni? Én sem voltam matyóhímzés cigiztem is nagyon ritkán ittam de a gondolkodásmódom távol ált a mai tinédzserekétől...


22/L



2013. aug. 6. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
úgy kell hozzáállni, hogy megteszünk mindent, hogy abban a 10% időben (vagy kinek mennyi) ellensúlyozzuk a sok rosszat, ami éri őket, és az elején, amíg kicsi, és többet vagyunk együtt, olyan stabil alapot építsünk neki értékrendből, hogy ahhoz tudjon visszanyúlni akkor is, ha nincs velünk.
2013. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát akkor ne szülj. Én szeretnék még egyet a fiam mellé, szeretetben felneveljük, jó iskolába fog járni. Biztos kipróbál majd ő is ezt-azt, de szerintem ha a szülők kellőképp felvilágosultak, és el tudnak beszélgetni a gyerekkel, ha nem TÚL szigorúak, akkor a csemete talán lázadni sem fog. Egyébként nem minden tini drogozik és iszik, az itteni kérdések fele pedig kamu.
2013. aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a felnőtteket, úgy a gyerekeket sem lehet átlagosítani - miért olyan lenne a tiéd, mint azok, akiket kiváltották belőled ezt a kérdést? Egyébként mielőtt megnyitottam, azt hittem, a kérdésed arra vonatkozik, hogy nagy ma a létbizonytalanság, hogy jön a globális felmelegedés és hogy túl vagyunk népesedve. Erre te pont arra gondoltál, hogy jó dolgukban már nem tudnak hová lázadni és leamortizálni magukat a tinik. Minden relatív... Majd olvasd vissza a kérdésed 32/N -ként :)
2013. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

én szeretnék gyereket méghozzá nem is soká talán 2-3év múlva ha befejeztem a sulikat és dolgoztam egy pár évet.

sok tinit látok akiknek az egész életük arról szól hogy mibe öltözködnek és ki van e rendesen vasalva a hajuk. igaz nem mindenki iszik v narkózik de szinte mind dohányzik és el van torzulva a világképük és a gondolkozásmódjuk. van egy 16 éves húgom ő is borzasztó pedig a szüleim mindegyikünket jól nevelték (3-an vagyunk lányok ) apám elég szigoru volt én utáltam őt emiatt de mostanra rájöttem h igaza volt. de amikor 16 voltam akkor sem gondolkodtam igy mint pl a hugom. Volt pasim akibe belezugtam azt gondoltam ez most a mindenség közepe h én szerelmes vagyok stb...mindenki tudja milyen egy szerelmes tini. de nem volt a mániám a divat meg hogy túlszárnyaljam a kortársaim. nem volt facebook. naponta 1 órát netezhettem. Tv-t se nézhettem csak ritkán. ezek a gyerekek a netről szívják be a sok szennyet és ezt egy szülő nem tudja kiszűrni. nincs erre se idő se energia és egy csomó szülő nem ért a digitális világhoz. bár ezzel nekem nem lesz gondom. csak ijesztő hogy nálam alig 5 évvel fiatalabbak már hogyan gondolkoznak...szakadékok vannak már 5-10 év elteltével is a korosztályok között.

2013. aug. 6. 15:09
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem szabad általánosítani! Nekem van egy kisfiam, és hamarosan érkezik a kislányunk is, de egy pillanatig sem gondolkodtam efféle dolgokon. Én nyolc éve fejeztem be a tanulmányaimat. Nekem is voltak olyan osztálytársaim, évfolyamtársaim, akiknek abból állt a hétvége, hogy drogoztak, piáltak, szexeltek. Nekem egyik sem jutott soha eszembe, akárcsak a bátyámnak. Hidd el, sok múlik rajtunk szülőkön!
2013. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát igen még nincs gyerekem nem tudom hogy működik ez élesben én csak magamból indulok ki....amikor tini voltam sokkal kevésbé érdekelt mit mondtak a szüleim mint amit a barátaim. szabályosan menekültem a szüleim elől de annyira tiltósak voltak hogy kb a fél tinédzser korom szobafogságban töltöttem. ijesztő dolgok mennek ma a mesék is amiket néznek a gyerekek agresszivak és perverzek aztán csodákkoznak a szülők ha a gyerek már az orvodában pofonokat osztogat ha akar valamit. az én gyerekem csak a kis vakondot vagy a micimackót nézheti kábel tv-t be se kötöm én se nézem soha.
2013. aug. 6. 15:23
 7/8 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak csak olyan meséket engedek megnézni, amikben nincs erőszak. Ez is nagyon sokat számít! Ebben igazad van!
2013. aug. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tv-ből árad a mocsok átmossák az emberek agyát teljesen. főleg a kicsit még nem tudják megítélni mi az igaz és mi nem. minden esetre várok még a gyerekvállalással van még időm no és persze előbb életkörülményeket is kell teremteni.
2013. aug. 6. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!