Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akarjak gyereket egyáltalán,...

Akarjak gyereket egyáltalán, mert olyan hihetetlen nagy felelősség egy gyerek, mert olyan könnyen, olyan sok helyen (helyzetben), főleg a kisgyermekkorban el lehet rontani a dolgokat (és akkor sokat fog szenvedni)?

Figyelt kérdés
A kérdező egy jelenleg egyedülálló 33 éves férfi, de van már tervben család. Szóval a nevelés, az hogy mikor hányszor vesszük fel a babakorú gyereket, mit/hogyan játszunk/teszünk vele, nem annyira sorsdöntő? Mert én úgy érzem, hogy az. Szóval itt most a lelki oldalról van szó. Mondhatni talán kissé szorongok tőle...
2009. nov. 2. 00:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

egy apának nincs annyi feladata mint egy anyának. viszont fontos h a kisgyerek már gyermekkorban tudatosuljon azzal, h van neki egy apja is. és igen, ez annyit tesz, h minél többször lásson, minél többször emelgesd, játsszál vele.

tisztába tenni, megetetni, stb, az annyira nem sorsdöntő.

nem egyszerű dolog, az tény. de minden leendő apuka, aki érez némi felelősségtudatot, az szorong tőle. és lehet hülyén hangzik, de ez a jó. mert sok leendő apuka úgy áll a gyerekhez, h persze jöjjön csak, énmajd hozom a pénzt, más dolgom nemnagyon lesz úgyse, néha adok neki 2 pacsit, és ennyi. aki nem fél a gyerekevállalástól, az annyira nemlátja át a helyzetet. te jobb helyzetben vagy, mert te vmennyire látod h mit/hogyan kéne tenned, és felelősséget érzel aziránt h jó apukája lehess a babának.

2009. nov. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Huhh. Ez jó kis válasz volt! Hát ilyenek eddig még nekem senki nem mondom az életben. Szóval örülük, hogy így látod, és hogy ezt megosztottad velem. Úgyhogy akkor ez el is dőlt, akkor lesz gyerekem. Na nem mintha ez olyan egyszerű lett volna, mert több, mint 10 éve gondolkozom rajta, csak elég meggyőző voltál, hogy van értelme.

(Nem vállalsz tanácsadást más ügyekben is? :-))


De itt van egy nehezebb kérdés rögtön: miért akarnak az emberek gyereket? Mert az okay, hogy a nőknél alapprogram a kiteljesedéshez, egy olyan fizikai-szellemi-érzelmi változás, ami meg kell tapasztalniuk.

De sok olyat láttam, hogy csak amiatt szül valaki, hogy ne legyen egyedül, meg hogy majd ő jobb szülő lesz, mint az övéi voltak, meg hogy legyen valaki, aki mindig szeretni fogja. De ezek elég önző indokoknak tűnnek. És egy férfi miért akar gyereket? Mert én is egyedül vagyok, és nem akarom így egyedül leélni az életemet, ezért akarok feleséget+gyereket. Meg ha már olyan sok mindenre rájöttem, akkor majd nekik elmondom/megtanítom. De ezek helyénvaló motivációk? Vagy lehetne még más is?

2009. nov. 2. 05:09
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
de csak akkor válalj, hogyha télleg jó apja leszel veszel neki ezt azt elviszed vidámparkba állatkertbe meg mitomén sose fogsz ordítani vele. Főleg ha tini lesz mert fúú az a kor valami kegyetlen. engedd el mondjuk a kijárási tilalmig. Vedd meg neki azt a ruhát amelyiket akarja fiatalon nem igényel annyi szeetetet mint tiniként mert ott ha egyszer valamit elrontasz máskor már nagyon nehezen lehet kijavítani a hibát
2009. nov. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy mit hogyan kell csinálni, ösztönből fog jönni :) Illetve majd a páros segít, a baba anyukája :) Mindenképp jól megfontoltan szabad csak babát vállalni, mert még így is érik meglepetések az embert :) D azt kell, hogy mondjam a világ legcsodálatosabb dolga, amikor apa lesz az ember :)
2009. nov. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjem jobban akart babát, mint én. Életet adsz, jó esetben boldog gyermekkort, kell ennél több? Mi értelme amúgy az életnek? Minek dolgozni, küzdeni csupán az anyagiakért? Amikor megszületett, tényleg azt éreztük, hogyan élhettünk eddig nélküle. Félkarú óriások voltunk. Nem könnyű, az biztos, de ha Rád mosolyog...
2009. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de jó, azt én sem tudom, hogy egy férfi miért akar gyereket. Majd megkérdem a férjemtől otthon:) Ő különben egyáltalán nincs megijedve a gyermekvállalástól, szerencsére van tapasztalata, igaz, nem gyereket, hanem két picikutyát nevelt 4 napos koruktól, éjszaka háromóránként kelt fel enni adni nekik, stb. Szóval ő nincs bepánikolva a gyerektől, én még jobban parázok, mint ő. A gyereknek nem az kell, hogy mindent megvegyél neki, hanem hogy foglalkozz vele, vidd magaddal horgászni, menjetek kirándulni, és ne csak az egész családdal, hanem kettesben is. Csak, ha egyedülálló vagy, először egy olyan nő kellene, aki szintén szeretne gyereket... Utána már minden szépen kialakul. A gyerekvállalás nem egyszemélyes téma, mindkettőtöknek ugyanúgy kell akarni.
2009. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az emberek többsége előbbutóbb akar felséget+gyereket. ez olyan mintha tényleg ez lenne az élet rendje. a férfiaknál is lehet ez egyfajta kiteljesedés, hogy gyereket szeretnének. csak mások az alapjai mint egy nőnél. a férfiak is szeretnek foglalkozni valakivel, nevelgetni, terelni a helyes irányba, főleg ha az az utódjuk. csak sok férfi ugye szorong, és nemgondolja h ő is helyesen csinálhatná ezt, erre inkább ott az anyuka, és akkor inkább ráhagyják. pedig ezsem jó. a gyereknek jó az ha megismerheti az anyai nevelést, és az apai nevelést is. persze ne neveljék 2 irányba, de eléggé adott h a 2 fajta nevelés más lesz, mivel az egyik anyukáé a másik apukáé. na elkanyarodtunk a témától, szóval, lényegében a férfi is kiteljesedés miatt vállalhat gyereket, csak ő máshogy teljesedik ki. hosszú időn át dolgozott, építgette az egzisztenciát, aztán egyszercsak kapcsolt h nemélheti le így az egész hátralevő életét. kell egy feleség, akivel ezt megoszthatja, és kell majd gy kisgyerek is, akinek majd átadhatja. aztán jön a feleség, jön a gyerek és jobb esetben elégedettséget érzel.

első voltam.

2009. nov. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek egyenként is, mert minden egyes hozzászólás nagyon értékes volt nekem! Tényleg! Sokat segítettetek! És külön köszönet az első hozzászólónak, aki a végén még egyszer válaszolt!


Eddig senkivel nem tudtam ezt a témát ilyen értelmesen megbeszélni, ilyen érett, tapasztalt, lényegretörő, pozitív és részletes válaszokat nem kaptam senkitől eddig.


Örülök neki, hogy segítettetek, most már tudom, hogy én is szeretnék gyereke(ke)t, és hogy nekem is nagy élmény lesz, nem csak az anyának, és hogy teljesen rendjén való, ha úgy érzem, hogy nem akarom leélni az életemet egyedül, és ezért akarok gyereket, meg hogy átadjam neki minden tudásomat, meg törődésemet, meg amim van, különben mit csinálnék a dolgaimmal, ha már nem leszek. Köszönöm még1x!

2009. nov. 3. 12:30
 9/9 anonim ***** válasza:
nah, akkor kívánom neked h összejöjjön az utód. meglátod, nagy örömöd lesz benne, mégha sokszor akadozónak is látod a dolgot, és "reménytelennek" de mindig lesznek olyan pillanatok, amikor érezni fogod, hogy mindent megér a fiad/lányod.
2009. nov. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!