Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova lett az emberekből a...

Hova lett az emberekből a tolerancia (a kismamák iránt)?

Figyelt kérdés

Még a múlt héten, egy esős napon vásárolgattam a városban. Eszeveszett dudálást hallottam, kíváncsiságból szaporáztam a lépést. Hát mit látok? Egy nő, hatalmas hassal (nem lehetett nem látni,h. terhes) próbál felkelni a zebrán. Szerencsétlen valahogy eleshetett és az az állat sofőr, ha már megmozdulni nem tud,h. segítsen, nemhogy csendben várakozott volna, hanem nyomta a dudát! Elkezdtem futni, de már nem tudtam utolérni a zebrán, csak utána. Megkérdeztem, nem esett-e baja, mondogatta,h. minden rendben, megcsúszott, mert gyorsan át akart érni a zebrán, de szerencsére nem a hasára esett. Láttam rajta,h. a könnyeivel küszködik, így elkísértem a buszmegállóig és megvártam, amíg felszáll.

Azóta se térek magamhoz, hogyan lehetnek ilyen emberek???


2009. nov. 3. 10:06
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos nagy az Isten állatkertje! erre és az ehhez hasonló esetekre én csak ennyit tudok mondani. Az emberek egyre türelmetlenebbek, egyre jobban átnéznek a másikon. Nem tudom, m ennek az oka,de egyre többször látok hasonló jellegű eseteket vagy hasonló dolgokat.. Valahogy mindenki - tisztelet a KIVÉTELNEK- csak magával foglakozik és az embertársai nem érdeklik- és nem csak a kismamák, de az idősek, elesettek, gyerekek sem. Hogy ez a világ hová tart, jobb nem is belegondolni!!!!
2009. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
48%

a kismamákat semmibe veszik mindehol. Amikor úgy 6 hónapos lehettem, tehát már látszott a pocim, mentünk át egy másik terhes csajszival a zebrán a Mamut utcájában, nekünk zöld volt a lámpánk és nem villogot, én mentem elöl olyan 4-5 méterrel a másik csajtól és egyszer csak dudálás, hátrafordulok és banyek egy idióta barom ledudálta a másik kismamát a zebrától!!!! Összenéztünk a csajjal és egyszerre kezdtünk el az autó után kiabálni... persze semmire sem mentünk vele, csak jó volt a mérget kiadni.

Komolyan mondom eszméletlen milyen "emberek" vannak.

Amúgy meg inkább Budapestre jellemző ez az elidegenedés.

2009. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
38%
Felháborító az ilyen! Aki az autóban ült annak meg csak annyit kíván az ember hogy vele történjen valami és ne segítsen neki senki. Az hagyján hogy türelmetlenebbek az emberek, de egyszerűen neveletlen bunkók! Sajnálom ami a kismamával történt, én is ezt tettem volna a helyedben.
2009. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
38%

Sziasztok!

Én már a 7.hónapban vagyok, elég látható a pocakom. A minap busszal jöttünk hazafelé és amikor leszálltam utána egy idős hölgy bevágott a párom elé és szinte kiabált velem hogy mért nem veszel el tőle a 2 nagyon nehéz és nagy csomagját... Én nem is tudtam mit mondani... Még neki állt feljebb... Mondjuk ha hagyta volna hogy a párom leszálljon előtte akkor segített volna neki... De ezt felfogni sem tudtam hogy gondolta hogy a 10kgos táskáit fogom emelgetni, hiszen még a saját bevásárlásokat is apránként elintézni nehogy valami baj legyen. De ez szinte mindenhol így van. Tömegközlekedésen fellöknek, elémfurakodnak, nem várom hogy előre engedjenek de azért én sosem lettem volna képes kitúrni egy idősebbet, gyerekkel levőt, vagy kismamát. És ez sajnos vidéki kisváros. Nem tudom a fővárosban mennyivel rosszabb a helyzet. Meglepő módon itt az autósok nagyon előzékenyek. Sajnos ilyen a vilá, ezt kell elfogadni. :(

2009. nov. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

Ez is egy vidéki városban történt, bele sem merek gondolni, mi lehet Budapesten...

Nagyon felháborított a dolog és még nem bírom kiverni a fejemből.

Nekem valahogy természetes,h. ha a buszon kismamát látok átadom a helyem, ha kisgyerekes anyukát látok, szintén, ha öreg mamit vagy papit, szintén. (Kivéve, ha a mamika a botjával bökdös vagy beszól, még mielőtt felajánlanám.)

Nemsokára mi is szeretnénk kisbabát és erre számíthatok? Hogy fellöknek, beszólnak, mert babát várok? Hihetetlen.

2009. nov. 3. 10:35
 6/55 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos ilyenek az emberek. Engem a 7es buszon löktek fel Budapesten amikor a 9. hónapban voltam. Egyszerűen azért mert szálltak fel az emberek és a férfinek, aki fellökött nagyon kellett sietnie, hogy le tudjon ülni. Azt már nem bírta megvárni, hogy lépjek kettőt az útjából. Mondjuk miután bocsánatot sem kért, mondhatni észre sem vett, így én is odamentem és betörtem az orrát. Utána vérző orral üldögélt tovább és szidta a felmenőimet.
2009. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
38%
Szerencsére nekem rossz tapasztalatom a 35 hét alatt csak 1 volt,mikor mentem volna ki a boltból a kassza mellett,mert nem vásároltam semmit,egy nő rátolta a pocakomra a kocsit.annyit sem mondott,hogy bocs,vagy valami.De mikor tömegközlekedtem,átadták a helyet,pedig nincs nagy pocakom.Illetve máshol is nagyon előzékenyek voltak velem.
2009. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Komolyan orrba vertél egy pasit 9 hónapos terhesen? Ez nem semmi.
2009. nov. 3. 10:46
 9/55 anonim ***** válasza:
48%

Budapesten felejtős hogy átadják a helyet BKVn. Volt hogy egy fiatal csaj leült előttem az üres helyre én meg ott álltam mellette 9 hónaposan.

Amúgy jó lenne a f@szparasztok fejébe beleverni, hogy a kismamának nem azért kell átadni a helyet, mert a terhességgel eltűnt a 2 lába, hanem mert a súlypont áthelyeződik nagy hassal így ha hirtelen fékez a jármű, egy kismama sokkal nehezebben tartja meg magát mint egy nem terhes ember.

2009. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
38%
Igen nagy az isten állatkertje és alacsony a kerítés... tényleg rengeteg ilyen paraszt van. Nekem hál istennek semmi ilyen esetem nem volt, sőt. A boltban a kasszánál előreengedtek, a buszon átadták a helyet többször is.. még nem voltam tanúja hasonló esetnek, de biztos nem hagynám szó nélkül, és persze segítenék az illető hölgynek.
2009. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!