Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan egyedülálló szülők...

Olyan egyedülálló szülők véleményét szeretném kérni, akik már találtak párt maguknak. Én már 2 éve vagyok egyedül és borzasztoan hianyzik egy társ, de fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Dolgozom, a gyerek bölcsiben, vagyis nem is arról van szó, hogy ne lenne külön saját életem. Bár sajnos esténként nem mehetek el sehová, mert ki vigyáz akkor a gyerekre? És ez elég nagy gond, akadály. így hogyan mehetnék el randira, vagy hogyan tölthetnék el békességben, nyugalomban, neadjisten szenvedéllyel egy éjszakát, ha ott szuszog a gyerek. Nem nézek ki rosszul, sőt jobban, mint valaha, a természetem sem éppen nehéz, mégis a gyerek mintha villámhárítóként hatna a férfiakra. Ezen kívül a 30-as éveim elején járok, akik szóbajöhetnének ekkorra már vagy elkeltek, vagy ha nem, akkor meg Ávalami nincs rendben velük". Nem tudom, hogyan lehet ezt csinálni. Nektek hogy sikerült?
2013. szept. 16. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerkedj a munkahelyeden. Talán könnyebb lenne ha egyedül álló apa lenne.

"a gyerek mintha villámhárítóként hatna a férfiakra. "

Őszintén te kivel ismerkednél szívesen akinek van gyerek vagy akinek nincs?

2013. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Őszintén, emiatt is mondom, hogy nem látom a kiutat. És kérdezem, hogy másnak hogyan sikerült, akinek sikerült.
2013. szept. 16. 22:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Te is valahogyan egyedülálló anyuka lettél, van ilyen apukában is :)

Nem lehet egy-egy estére rábízni valakire a kicsit?

2013. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En interneten ismerkedtem. Nekem ez volt a legegyszerűbb. Elso nehány találkozót napközben is meg lehet oldani. Ha komolyabbra fordul, lehet megkérni családtagot, barátot, hogy vigyázzon a gyerekre. Vagy apuka lathatasi idejére időzíteni.
2013. szept. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zabmester ***** válasza:

Én is voltam ilyen helyzetben. Öt évig neveltem egyedül a fiamat, már többször úgy voltam vele, hogy "á, nekem mindegy, ez már úgysem fog változni". De az is igaz, hogy nekem az az első 2-3 év, amit társ nélkül töltöttem, nagyon kellett, hogy fel tudjam dolgozni a korábban történteket. Ha akkor találkoztam volna a mostani párommal, valószínűleg nagyon eltoltam volna a dolgokat, mert lelkileg még nem voltam kész egy új kapcsolatra, annyi negatív emléket hagyott maga után a fiam apja.


Annyiban szerencsés voltam, hogy azért olykor esténként el tudtam járni otthonról, mert a szüleim közel laknak, anyukám vigyázott a fiamra, pici kora óta imád nála lenni. De az nekem is elképzelhetetlen volt, hogy majd én úgy fogok rendszeresen randizni, hogy anyunál van a gyerek, mert az oké, hogy havonta 1-2 estét nála van, de ennél gyakrabban nem akartam rásózni, elvégre anyu is dolgozik még, neki is kell pihenni, fiatalos is, járna ő is a barátnőivel, most, hogy már a gyerekei felnőttek, szóval nem lett volna pofám minden szabadidejét beosztani magamnak, így is sokszor kellett segítenie, ha nekem volt valami fontos dolgom, plusz még ugye néha-néha a szórakozás is.

Meg eleve az ismerkedés is gond volt, mert nem is igazán találkoztam korban hozzám illő férfiakkal, legfeljebb olyanokkal, akik már komoly kapcsolatban voltak, vagy a legfinomabb jelző a degenerált lett volna rájuk :D

Mondjuk én nem éltem meg olyan rémségesnek az egyedülállóságot, mi voltaképpen nagyon jól elvoltunk ketten a gyerekkel :)

De azért egy idő után már tényleg úgy éreztem, hogy ideje lenne ismerkedni, társat találni.

Nem tudom, végül is mi változott, amikor a párommal összejöttünk, talán csak piszok nagy mázlim volt, fene tudja. Neten ismerkedtünk meg, az első randinkon egy barátnőm vigyázott a fiamra. A második randinkon apukám vállalta be a csemetét, aztán utána már nem is volt több ilyen ismerkedős randink, onnantól kezdve mi együtt voltunk :) Persze az elején még nem nagyon tereltem össze kettejüket, de nem is rejtegettem a páromat a gyerek elől, mert amúgy is megszokta, hogy hozzánk mindig jön valaki, vagy mindig találkozunk valakivel, a barátnőim, baráti társaság mindig elég intenzíven jelen volt nálunk, neki ez sem volt más. Igaz, eleinte a párom főleg este jött, a fiam lefeküdt aludni, mi meg kettesben lehettünk. Jó, hát nagyon kimozdulni nem tudtunk ketten, de így is szuper volt :) Aztán hamar kiderült, hogy mindketten komolyan gondoljuk ezt a kapcsolatot, úgyhogy a párom végül is egészen hamar része lett a családnak, de ehhez kellett az ő hozzáállása is, hogy neki egyáltalán nem volt gond, vagy zavaró tényező a gyerek.

Különben nekem is megfordult a fejemben, hogy aki az én korosztályomban egyedülálló, azzal valami biztos nincs rendben, de azért ez sem igaz. Mondjuk mi a húszas éveink közepén járunk, de szerintem a harmincas férfiakra is épp úgy igaz lehet, hogy mit tudom én, volt komoly kapcsolata, de nem úgy sikerült végül, és per pillanat épp egyedülálló, ez nem jelenti azt, hogy valami ne stimmelne vele. A párommal is csak annyi "nem volt rendben", hogy egy több éves kapcsolat után volt (mondjuk annak már hónapokkal korábban vége lett, mint hogy mi megismerkedtünk volna), nem volt neki sürgős azonnal új kapcsolatba kerülni, na meg a másik az, hogy bár szereti előadni magáról, hogy ő milyen vagány, de azért nem az a nagy csajozós :D Viszont kedves, vicces, művelt, és iszonyú jól lehet vele beszélgetni, ez már az első randinkon feltűnt :)


Szóval szerintem ne aggódj, neked is sikerülni fog, csak meg kell találni a módját, na meg össze kell találkozni a neked/nektek való férfival, de ehhez persze idő kell.

2013. szept. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is az voltam, egyedül neveltem a kislányomatkb 3 éves korától 8-9 éves koráig. (21-22 éves voltam, mikor egyedül maradtam vele.). Sokáig nem is akartam semmi komolyat, mert így jó volt nekünk. Anyukámmal lakunk/laktunk együtt, szóval ő vigyázott rá. Aztán elkezdtem azt érezni, amit te. Közben új munkahelyre mentem, és ott ismerkedtem meg a most már férjemmel. Ő akkor volt 30. Én 27 voltam. Azóta 3 közös is van. Netet ajánlanám én is. Előszőr idegenkedtem tőle, de barátnőm is így randizik.
2013. szept. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, remélem kapok még... Nekem amióta megszületett a kisfiam még egyetlen egy estét sem tudtam magamra szánni, kimozdulni... most másfél éves, és egyetlen egy estéért, amikor elmehetek otthonról, hát nem is tudom, hogy mit adnék. Ez így nagyon nehéz :(...
2013. szept. 17. 20:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, azóta hogyan alakult a sorsotok?
2017. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!