Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első gyerekemmel vagyok...

Első gyerekemmel vagyok terhez, ezért nincs tapasztalatom. Miből mennyit kell venni egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Milyen és hány darab ruha kell.

Hány darab cumisüveg.

Milyen mosószerrel és öblítővel kell mosni a ruháját.

Milyen fürdető kell neki.


Ha elmegyünk pár órára mit és mennyit vigyek neki? (pelenka, innivaló stb)


2013. okt. 8. 18:47
1 2
 1/12 Frigg ***** válasza:

Saját gyerekem még nincs, de van egy két éves öcsém, és nagyon sokat segítettem körülötte anyunak. Ha mentünk mamához látogatni, telepakoltuk a táskát pelussal, babakajával, tápszerrel, később üveges babatrutyival. Ezt a kiruccanásra írom.

Cumisüvegből is volt pár darab, felváltva használtuk mindig. Vettünk ilyen hőkezelős...zacskót, azt meg kellett tölteni vízzel, szétszedni a cumisüveget, és be a mikróba, majd hagyni ázni.

Ruhából elég sok kell, nőnek mint a gomba. Rugdalózó, body, stb.

[link]

Itt találtam egy linket a fürdetéshez :)


Sajnos nem tudtam mindenre válaszolni, csak próbáltam előhalászni az emlékeket :)


23/N

2013. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Azért érdekelne mennyi ruha kell mert hamar kinövi és nem akarok feleslegesen venni.
2013. okt. 8. 19:11
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikorra vagy kiírva, de általában

5-6 rövidujjú body

5-6 hosszúujjú body

5-6 rugdalozó

1db cumisüveg elég, mert lehet hogy nem is kell majd

sensitive öblítő és mosószer

gyógyszertári fürdető, majd az orvos írja fel


1-2 pelenka elég ha elmentek valahova

ha tápszeres, nyugodtan előre elkészítheted a tápszert

2013. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne vegyél sok ruhát.

Body, 62-es, abból vegyél 5-6 darabot.

Rugdalózó 4-5 darab, de ne 56-os méretet vegyél, 62-est.

Törölközőből elég lesz 2 darab, azt úgy is heti szinten mosod, később úgyis veszel majd még neki ha nagyobb lesz.

[link]

ilyen törölközőt vettem, vaganza a márkanév, nekem bevált.

Vegyél kiskesztyűt:

[link]

karmolás ellen.

Egy zacskó pampers new born pelenkát

Fürdetőkenőcs kell, arra kapni fogsz receptet a doktortól vagy a védőnőtől, popsikenőcsre is kapsz receptet, bár én a neogranormont használom.

Tescoba menj el, ott van kesztyű is, meg body is jó áron, én is ott vettem. Rugdalózót is ott tudsz nézni.

Nem tudom hol laksz, mert ha budapesti vagy tudok ajánlani pár jó bababoltot is.

Egy hálózsákot is vegyél, de azt is 62-es méretűt, ne 56-ost.

[link]

abból is vaganzát vettem, és úgy altattam, hogy egy bodyt adtam csak rá meg a hálózsák. Márciusban született gyerekem.

Cumisüvegből ezt a fajtát vegyél:

[link]

nuk, szélesszájú, kettőt vegyél. Nem tudom tápszeres lesz-e a baba vagy tejet, de ez jó tápszernek, könnyebb benne kikeverni, könnyebb tisztítani mint a vékonyat.

Teljesen mindegy milyen mosóport használsz és ecettel öblítettem/öblítek mindent. Amúgy arielt használok.

2013. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!


Hálózsák feltétlenül kell?

2013. okt. 8. 20:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Dehogy, én vettem de nem maradt meg benne a lányom.:)
2013. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mocsokmacsek válasza:

Szia, nekem a szülésznőm adott egy listát, a védőnő egy másikat,a harmadikat a kolléganőmtől kaptam. Na mind a három mást tartalmazott :)

Az anyukám szerint ingben és rékliben kell altatni, a védőnő szerint kombidresszben. A gyerekem szerette a hálózsákot, de most éppen nem abban alszik, mert ekkora méretben éppen nincs nekem.

Vettem cumisüveget, de a gyerekem nem iszik belőle, csak játszik vele, viszont kiskanállal meg lehet itatni (újszülött korától így iszik csak...)

Mosószer gyanánt mosószódát használok, ecettel öblítek, különben meg mindegy, mert úgyis vasalni kell mindent, így semlegesíted a mosószer maradványokat.

Fürdetőnek a gyógyszertári kevertet használjuk, dokinéni irkálja fel, Teljesen jó.

Én kis kesztyűt nem vettem, de kaptam. Bevittem a kórházba, de annyira vékony volt a gyerek csuklója, hogy leesett, később meg nem kellett neki.

Elmenősben: egy komplett váltás ruha (évszaknak megfelelően) és legalább 3 pelenka. Popsikrém, nedves törlő. Később játék, stb...


Alap, amit tényleg kell venni (amennyit akarsz, ha ritkábban akarsz mosni, akkor többet):

-rugdalózó (lehetőleg olyan, aminek van lábfeje, Tesco ilyet csinál)

- kombidressz (ujjatlan, rövid ujjú, hosszú ujjú)

- sapka (lehetőleg füles)


Választható még :)

- melegítőnaci

- pulóver

- trikó

- póló

- ing

- angolpólya

- pólya

- zokni

meg minden más is :)

Ne aggódj, rá fogsz jönni, hogy a gyermek miben érzi jól magát, te mit tudsz könnyebben ráadni.

2013. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A brendon eves katalogusaban jo lista van. A kerdes onnantol mar tenyleg csak az, h 5 vagy 10 rugit veszel. Azert azzal nem ertek egyet, hogy 56-os ruha nem is kell (feljebb irta valaki), teny, hogy hamar kinovi (lehet, hogy 1 honap, lehet, hogy 3), de gondolj el egy 48cm-es ujszulottet 62-es ruhaban... Ennyire kar sporolni... Korhazi csomag oaszekeszitesehez pedig jo lista van a neten, csak beirod a google-be. En is abbol csomagoltam.
2013. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Milyen és hány ruhadarab kell?

7-7 db rugi és body kell minimum.

Elsöre vegyèl 56-os mèretüt,a lányomra 3 hónapig jók voltak,pedig egy hónaposan 56 cm volt. Kifejezetten irritál ha lóg a babán a ruha ès csúnya is.

A rugi,lehet plüss,pamut,napozó

body,lehet hosszú ujjú,rövid,ujjatlan....mind függ mikor születik a pici.


Cumisüvegböl,cumiból elsöre elèg egy-egy db.


Mosógèlt vegyèl ès olyan öblítöt ami senzitív ès bababarát.


Fürdetöböl eleinte a gyógyszertári a legjobb,de van jópár babaápolási termèk....


Ha elmentek pár órára....akkor vigyèl 2-3 db pelust, popsitörlöt,popsikrèmet. 1 db èvszaknak megfelelö váltóruhát,takarót,pulcsit,sapit. Ha tápszeres lesz kèszìtsd ki kis dobozokba az adagokat,termoszba tegyèl felforralt meleg vizet,+cumisüveg,cumi ...ha meg anyatejes lesz akkor nincs kérdès.

2013. okt. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kiskesztyüje volt jópár,ruhákhoz járt,felesleges külön venni....amúgy nem használtam.


Hàlózsákot èn szerettem,de nèzd meg a müllerben is!


Cumisüvegböl mi a tommee tippee-t használtuk, bevált.


De majd kitapasztalod nektek miböl mi a válik be! :)

2013. okt. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!