Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 23 hetes kismama vagyok,...

23 hetes kismama vagyok, pokolian érzem magam, (lelkileg) mert elkaptam valahogy egy gomás fertőzést. Volt már aki így járt? Mennyi idő ebből kilábalni?

Figyelt kérdés
Ma írattam rá gyógyszert. Soha nem volt még eddig ilyen betegségem és pont most kaptam el, mikor terhes vagyok. Annyi rosszat hallottam már ezzel kapcsolatban, - esetlegesen rámehet a kis babára is - és tényleg mindig vigyáztam az egészségemre.
2013. okt. 9. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Jaj, elöször is nyugodj meg! :) Terhesség soràn a nõk 84% ànàl elöjön a gombàs fertözés.erröl nem tehetsz.Nincs veszéllyel a babàra ha zàrt a méhszàjad.màrpedig gonsolom az.Nekem ezeket a dokim mondta.Nekem többszõr visszatért màr terhesség alatt.Nyugi!kezeld és nem lesz gond.a pàrodat is kellene a krémmel mert visszafertözhet még ha neki nincs is tünete.

35 hetes kismama

2013. okt. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia, nem neki semmi panasza nincs. igen még zárt a méhszájam. neki másik krém kellene, vagy ez amit én kaptam neki is jó? pontosan hogyan vagy mit kellene neki bekennie, mert nekem le van írva hogy mit hogyan csináljak, de férfiaknak nincs. és nagyjából mennyi idő mire elmúlik?
2013. okt. 9. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:
nagyon gyakori (kb minden második)kismamáknál a gombás fertözés a hormonális változások miatt és mert megváltozik a hüvely PH-ja. Semmi baja nem lesz a babádnak. Nem te tehetsz róla a gomba nem csak ugy kapható el ha nem vigyázol, egy picit felborul a hüvelyed PH-ja akár hormonális változás akár antibiotikum hatására, máris elszaporodik a gomba. Ha kezelve van hamar el fog mulni, 1-2 nap alatt máris javulni fog.
2013. okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a párod naponta 3-4 szer kenje 3-4 napig. A makkor kenje be és addig ne legyeteke gyütt. A férfiaknál csak angyon dúrva gomba esetén van tünet általában nekik nincs bajuk tőle. A legjobb krém a candibené, azzal kenje ö is.
2013. okt. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

pedig benne is ott van a gomba.csak a férfiaknàl nem mindig jelentkezik tünet.(tünet lehet a pirosodàs, viszketés) Canesten krémmel kell neki is kezelni.be kell kenni a makkot, meg a bör alatt is.miattad kellene, hogy kezelje magàt mert tényleg visszafertöz.3 napig folyamatosan legyen neki bekrnve vagy amikor csak tudja.addig szex se legyen.

remélem segitettem.

35 hetes kismama

2013. okt. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én ilyen hüvelykrémet kaptam, amit be kell juttatnom a hüvelyembe. Picit már nyugodtabb vagyok, nem gondoltam hogy ez ilyen gyakori a terhesnőknél.
2013. okt. 9. 13:43
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze gondoltam hogy addig nem élünk nemi életet míg ez tart.
2013. okt. 9. 13:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ne stresszeld magadat, sajnos a terhesség alatt sokaknak vannak fertőzései és nem azon múlik mennyire vigyázol magadra. Megváltozik ilyenkor a hormonháztartás és a ph érték. Nekem is az egész terhességem alatt volt fertőzésem, minden alkalommal vizsgáltak mindig mást kaptam rá, kúpot, krémet. A páromnak is kellett ugyanazzal a krémmel kezelnie magát 3 napig, de ha megkérdezed az orvost megmondja.
2013. okt. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!