Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lesz munkátok ha lejár a...

Lesz munkátok ha lejár a gyes-gyed, vissza tudtok menni a munkahelyetekre? Mit dolgoztok, dolgoztatok?

Figyelt kérdés
Nekem 1,5 éves a gyerekem de már rám telefonált a munkahelyem,hogy ha 2 éves a gyerek várnak vissza! És jól gondoljam meg ,hogy maradok-e vele otthon 3 éves koráig!Szörnyű ,ez azt jelenti,hogy ha nem megyek búcsúzhatom az állásomtól!Kereskedelemben dolgozom!
2009. nov. 10. 18:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem örülj, hogy van hová visszamenned!

Ez nagy dolog, hogy visszavárnak :)


Nekem nem volt munkahelyem a terhesség előtt, és a GYES után még kevesebb esélyem lesz :(

2009. nov. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Kertépítő vállalkozónál melóztam mint művezető,(igazából én is fizikai munkás vagyok, csak papírom hangzik jól a munkám) szerencsére visszavárnak, de már előre tudom h a fizum kevesebb lesz, mert nem fogok tudni 10-12 órákat melózni, mert a gyereket én fogom hurcikolni.
2009. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
De jó neked szerencsés vagy én már 7!!! éve itthol vagyok :-((( mivel gyerekkel nem udtam elhelyezkedni most még van 1 évem a gyesből de már depizek hogy most mi lesz 2 gyerekkel.
2009. nov. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tuti nincs helyem. Bár munkaviszonyban állok, de úgy, hogy főnököm pont ki akart rúgni, mert kilpett a cégtől, mikor szóltam ,hogy terhes vagyok. 1 napon múlt, hogy járnak a juttatások. ...

A másik pasit még nem is láttam, azt sem tudom ki a "főnököm". Addig engedtek dolgozni, amíg pont meglett a 180 napom, hogy kapjak táppénzt...

Szóval engem tuti nem várnak vissza...

2009. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

nekem nem égész 2hónappal szülés után járt le a határozott idejű szerződésem,így passzív jogon kapom az ellátást(már a gyedet).tehát nincs hova vissza mennem.amúgy anno az üzletvezető unszinpátiáján múlt,hogy nem határozatlan idejű szerződést kaptam :-(

mellesleg szintén kereskedelem.

és 12hetes pocis vagyok.épp a minap gondolkodtam azon hogy bő 3-4év múlva hova is fogok tudni elhelyezkedni 2 gyerek mellett?ínagy valószínűséggel sehá!

Nézd a jó oldalát:biztosan van munkád,megélhetésed,és nagy dolog hogy VISSZAVÁRNAK!

2009. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is örülj, hogy van hová visszamenned, sokan sehova nem tudnak visszamenni, és munkát sem találnak úgy, hogy van egy 2-3 éves kisgyerekük.

Engem visszavettek volna dolgozni, én egy gyorsétteremben dolgoztam, ahol ráadásul két kolegámnak is volt kicsi gyereke, és a beosztásnál figyelembe vették, hogy időben oda tudjanak érni értük, aki kérte, az simán dolgozhatott 6, meg 4 órában is, szóval ilyen szempontból tök jó volt. Csak hát én meg nem akartam itt befejezni a pályafutásomat, így én inkább elmentem egyetemre, nappalira, mellette diákmelókat csinálgatok, így több a pénzem, mintha visszamentem volna. Szóval ja, az ilyen helynek is van hátulütője, nálunk pl. elég kevés volt a fizetés (minimálbér), persze délutános műszakban már több a pótlékok miatt, de az már nem is tudtam volna vállalni.

De amúgy én azt javaslom, hogy ne dobd el magadtól a munkahelyet, mert nem lesz könnyű másikat találni. Én is rá voltam kényszerülve, hogy 2 évesen bölcsibe adjam a gyereket, mert a GYES-ből nem éltünk volna meg, így több van a kasszában. De én tök pozitívan álltam hozzá, előre tudtam, hogy így lesz és a fiamnak már egy éves kora óta meséltem a bölcsiről, hogy milyen lesz, meg én minden szorongás nélkül vittem beszoktatni meg minden. És sose sírt, amikor elmentem, az elején sem. Szeptember óta bölcsis, és nagyon szeret oda járni. Amikor 3 napig beteg volt, akkor is mindig mondogatta, hogy menni akar :) Szeret ott lenni.

2009. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Én szociális területen dolgoztam - idősekkel, de nem szerettem. Határozatlan idejű a szerződésem, úgy terveztem, nem megyek vissza, mert nem szerettem az egészet. Most már másképp gondolom, alig van pénzünk (lakáshitel, rezsi, nem kell sorolnom.. :(, így félig-meddig örülök, hogy legalább van hova visszamenni. Még addig van 1 évem. Gyesre nem megyek, az semmire sem elég.
2009. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én áruhitel ügyintéző voltam egy bank alkalmazásában 3 évig. Tavaly márciusban vettek táppénzre veszélyeztettet terhesség miatt, április 30-án küldtek volna el, mivel az üzletlánc nem tartott igényt hitelügyintézőre. (azóta be is csődölt)

Annyiban szerencsém van, hogy így elküldeni nem tudtak, a munkaviszonyom még megvan, de ha lejár a gyed,gyes, akkor nem lesz hová mennem dolgozni. Tehát el fognak küldeni.

2009. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Én is passzív jogon vagyok GYED-en, a munkaviszonyom szülés előtt járt le, de szerencsére akkor már TGYÁS-on voltam, így járhatnak nekem a juttatások.

Pedagógus vagyok 2 diplomával, de lassan kereshetem a helyet (kisfiam 14 hónapos), és Isteni csoda lenne, ha találnék...:S

Az eddigi válaszokból is kiderül, hogy örülj nagyon: annak is, hogy van hová visszamenned, és annak is, hogy 2 évig otthon maradhattál vele, és ez az idő csak a tiétek volt.

Becsüld meg a munkahelyed: még jól is jársz, hiszen GYED-ről a harmadik évben még mehetsz GYES-re munka mellett, tehát magasabb lesz a fizetésed is!

2009. nov. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én könyvelő vagyok, elvileg várnak vissza.
2009. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!