Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Írnátok egyszerű...

Anyukák! Írnátok egyszerű recepteket, amiket hisztis baba mellett is elkészíthetek gyorsan a férjemnek vacsorára?

Figyelt kérdés
Rendeljük a kaját, csak heti 2xfőzök, és lustának érzem magam, viszont az időm kevés. Biztos ismerős a helyzet. :)
2009. nov. 16. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mi szeretjük a tésztaféléket. szoktunk venni tortellinit az pár perc és kész, sajtszósz rá szintén kb 5 perc. vagy veszünk gombás szószt és csirkemellel tésztával szintén hamar megvan. szoktam még túrós csuszát, és a tésztasaláta is jó.
2009. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A tortellini nagyon jó! Köszi!
2009. nov. 16. 12:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Én minden nap főzök, csupa egyszerűt. Az időigényesebbeket a férjem főzi hétvégén. Fél óra alatt készre fő előkészülettel együtt a paprikáskrumpli, abból másnap lehet krumplistésztát csinálni. A bolonyai, a gombaszószos tészta, a mákos, diós, grízes tészta. Az egyszerúbb levesek: zöldborsóleves, zöldbableves, karfiol leves, krumplileves, gombaleves, hagymakrémleves, brokkolikrémleves, paradicsomleves. A legtöbb főzelék: borsófőzelék, zöldbabfőzelék, krumplifőzelék simán, paradicsommal vagy tejfölös habarással, finomfőzelék, tökfőzelék, spenót.

Ezen kívül a rizottók számtalanféleképpen ízesítve, illetve sült hal vagy csirkemell körettel.

Melyik receptje érdekelne? Szívesen leírom.

2009. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

rizottót pl. még soha nem csináltam, és van itthon rizs és csirkemell. :) Megköszönöm!


Megyek, mert jelenésem van, ébredezik a fiúcska. :)

2009. nov. 16. 12:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Ismerős bizony!

Melegszendvicsből ezer félét össze tudsz dobni percek alatt. Van szendvicssütőnk, de én a sütőben készítettre szavazok. Másik kedvenc: körözött.

ha mindenképpen főtt kaját akarsz, ami érthető, akkor javaslom, hogy egy nyugisabb napon, mikor van segítséged panírozz be egy nagyobb adag csirkemellet és fagyaszd le. Mikor kell kiveszed a kellő mennyiséget, kirántod, közben sütsz egy kis krumplit és kész. Vagy szintén csirkemellből gyros.Felkockázod, 20 perc alatt összesütöd a fűszerrel, közben szintén sütheted a krumplit, egy kis tzatziki por összekeverve tejföllel és kész. Különböző husikat, pl. tarja, csirkeszárny, comb befűszerezel, beteszed a sütőbe, megsütöd( lehet nem 1 0perc alatt sül meg, de nem kell felette állnod). Hozzá gyors rizs egy kis zöldségmixxel.a főzelékek java is gyorsan elkészül, hozzá egy kis kisütőssel.

2009. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A mi házi rizottónk nem a klasszikus olasz recept, de nagyon finom.

Piritok hagymát fokhagymát, rá mehet a mirelitte zöldségmix, vagy friss, de az macerásabb. Ha teszek bele húst, akkor csak is csirkemellet, mert az hamar megfő. Azt is ilyenkor teszem rá. Kicsit párolom, utánna jöhet a rízs. Háromszor annyi vizet teszek rá, mint rízst, mert mi nagyon puhán szeretjük és a rizottónak amúgy is hígabbnak kell lennie, nem lehet száraz. Most jönnek a fűszerek: Vegeta, só, bors, bazsalikom, majoranna (szárítottat használok). A lényeg megvan, kb. negyed órát-20 percet fő. Ha elzártam, akkor még egy kis darab vajat keverek bele és kész is. A zöldségek változtatásával lehet variálni.

Remélem ízleni fog!

2009. nov. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok megint, a "rizottós".

Az jutott eszembe, hogy én is gyakran olvasgatom a mindmegette. hu-t, ha nincs ihletem. Ott szétnézhetnél, mert a recept bonyololtsága alapján is lehet keresni és remélhetőleg, ami nem bonyolult, az gyorsan megvan. Csak arra ügyelj, hogy legalább egy hozzávalót be kell írnod, különben nem keres.

[link]

2009. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is a mindmegettén szoktam nézelődni :)

Nekem most épp rakott krumpli sül a sütőben. Ezt sem volt sok idő összerakni.

Sokszor szoktam főzeléket csinálni, valamint pörköltféléket, vagy sült husikat, ezek is nagyon gyorsak.

Rizsfelfújt, kevert tészták hamar megvannak sütinek.

Nekem fontos, hogy fél óránál többet ne töltsek a konyhában, mert sajnálom azt az időt a babámtól.

2009. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ismerős :-)

Ha szeretitek a magyaros kaját:

- disznótoros csomag, vagyis hurka, kolbász (fagyasztott, csak kiveszed a csomagból és be a sütőbe), mellé csinálsz egy kis tört krumplit, és előveszel valami savanyúságot.

- spenótfőzelék, sonkás tükörtojással,

- félkészen kapható, panírozott rántott cuccok (csirkemell, sajt, stb.), mellé sült hasábburgonya (hasábra felszeletelve kapható, fagyasztott),

- bármilyen gyümölcsleves,

- kakastaréj (forró olajban kisütsz hosszában, majd keresztben felhasogatott virslit, vagy krinolint),

- tejbegríz,

- tepsiben sült hal,

- tepsiben sült csirkemell, pulykamell szeletek tepsiben sült krumplival (fűszerezve, zöldséggel jól megpakolva, összesütve)

Most ennyi, megyek enni, mert éhes lettem :-)

2009. nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtatok, köszönöm!

A rizottó fincsi volt, köszi a receptet!!!

2009. nov. 16. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!