Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 12 hetes terhes vagyok,...

12 hetes terhes vagyok, lejárt a szerződésem, passzív táppénzre megyek 45 napra. Utána viszont kellene munkaviszony, mert gyed nem jár a munaknélkülieknek? Legyek egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés
Azt gondoltam, néhány hónapig fizetem a járulékokat és az egyéni vállalkozók is mehetnek tgyás-ra, meg kapnak gyed-et is. Vagy ez ráfizetés? Nem hiszem, hogy pár hónapra felvesz valaki, csak hogy legyen munkaviszonyom. Van valakinek mentőötlete? Tapasztalat? Köszönöm a válaszokat
2008. júl. 9. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Vagy fizetsz egy válalkozónak magad után...

vagy menj el őstermelőnek! Az utóbbi jobb, mert akkor saját magadnak vallasz be jövedelmet és saját jogon mehetsz táppénzre. Persze magad után így is kell fizetned, de inkább Te magad után, mint szívességért kuncsorogni valakinél, nem?

Egyébként van 180 biztosított napod?

Ha bővebben érdekel a téma írj priv.

2008. júl. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A passzív tp. 45 nap, de kérvényezhetsz méltányossági tp-t, az még 45 nap, aztán a munkaügyibe kérdezz már hogy ezekkel együtt meg előző munkahellyel együtt, biztosítva vagy e a szülés időpontjáig, ha igen akkor mindenképp járni fog.

Én ugyanígy vagyok!

2008. júl. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!