Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lány terhes, a fiú köteles...

A lány terhes, a fiú köteles gyermektartást fizetni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy fiú megdug egy lány buliban. A lány terhes lesz. A fiú köteles tartásdíjat fizetni a lánynak?

Miért? A lány ugyanolyan mértékben felelős. Én is olvastam esetekről, mikor a fiú így ,,cserben hagyta" a lányt. Egy kérdésben pedig olyan válaszok voltak, hogyha valóban ő az apa, kell fizetni.. Mi az igazság? Mennyiben függ a felek korától?



2013. nov. 16. 15:46
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
95%
Igen, mert ő gyártotta le, fordított esetben ha te esel teherbe, akkor a lánynak nem kell fizetni! :D
2013. nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
37%
Na igen, a kérdés, hogy van-e miből?
2013. nov. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
A keresetet veszik alapul, ez alapján számítják, ha van, amennyiben nincs, akkor értelemszerűen nem tud fizetni. Adott időben újraindítható a tartásdíj követelése, ha már rendelkezik keresettel a férfi.
2013. nov. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A tartásdíjat a bíróság megelőlegeztehi aztán majd ha lesz kereset, be is hajthatja.
2013. nov. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy egy fiú "megdug" egy lányt a buliban. A lány terhes lesz. Ha megtartja, akkor a fiú köteles fizetni gyerektartást! Hogy miért??? Mert nem volt annyi esze, hogy védekezzen. A lány ugyanolyan mértékben felelős, mert ő sem védekezett. Csak ha ő megtartja a babát, akkor nincs választása, hogy fizet-e gyerektartást, hiszen köteles tartani a babát (ha nem adja örökbe), így neki teljesen megváltozik az élete és sokkal-sokkal többet fog anyagilag is költeni a babára, mint amennyit az "apuka" gyerektartásként fizet. Tehát a fiú örülhet, hiszen neki csak gyerektartást kell fizetni, minden más kötelezettség, anyagi teher az anyát terheli. Függ a felek korától, hiszen 18 év alatt a lány szülei fognak igazán dönteni arról, hogy abortusz lesz, vagy megtartják a babát. A fiú fizetési kötelezettsége szempontjából annyi, hogy amíg nincs keresete, vagyona, addig az állam előlegezi, de amint lesz bármi, amiből tartásdíjat lehet vonni, akkor be lesz hajtva rajta. Tehát még mindig az a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb, hogy védekezni kell, ha nem akarsz gyereket!!!!
2013. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

De szerintem a lány ugyanúgy felelős, nem kéne ez a tartásdíjas dolog. Ha a csaj nem tud vigyázni magára, miért kell a fiút is megszopatni?

2013. nov. 16. 17:41
 7/25 A kérdező kommentje:
Bocsánat, utolsó, nem vettem észre még a kommentedet. Értem én a dolgot, de ha a lány felelőtlen, az legyen az ő baja szerintem.
2013. nov. 16. 17:45
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
De nemcsak a lány felelőtlen, hanem a fiú is, nincs olyan, hogy csak az egyik. Egy gyerekhez ketten kellenek...
2013. nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Viszont ha rosszul sül el a dolog, a lány fog jobban ráb*szni ;) Ezért gondolom, hogy rajta nagyobb a felelősség
2013. nov. 16. 18:22
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Istenem, mekk8ra paraszt vagy!!!! Remélem egyszer összerajsz valakinek egy gyereket, és a nő leperli a gatyádat is!!
2013. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!