Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ennyi pénzre vállalnátok 2...

Ti ennyi pénzre vállalnátok 2 gyereket, ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

200-220 ezer Ft/hó.


Körülmények:

- saját kertes ház, jó hőszigeteléssel (havi rezsi 50-60 ezer maximum).

- 0 hitellel

- én szüleim ételsegítségével (termelik)


Vagy erre így csak 1 gyermeket vállalnátok? Egyet sem?


2013. nov. 17. 11:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
36%
Gondolom ez csak költői kérdés, te is tudod mi a válasz.
2013. nov. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom.


Még nincs gyerekünk, de kettőt szeretnénk (ha összejön).


Nem mindenkinek van ebben tapasztalata!

2013. nov. 17. 12:00
 3/27 anonim ***** válasza:
40%
Tapasztalata lehet nem mindenkinek van, de agya igen. Gondolkozz!
2013. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
31%

Magamutasképp jöttél ide megkérdezni ezt a bugyuta dolgot amire magad is tudod az egyértelmű választ??


Igen, nevezz irigynek, fáj a szívem, mikor látom, hogy másoknak két-háromszor annyi a bevételük, mint nekünk, nem albérletben nyomorognak és mégis ennyire anyagiasak, nem mernek gyereket szülni.

Hozzád képest én a "semmire" vállaltam gyereket és köszönjük szépen, boldogan élünk.

2013. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

Mi 220 ezerből élünk, van egy 40 ezer forintos lakáshitelünk. Emellett a rezsink 60-e. A maradék marad itthonra.

Élelmiszert étk. utalványból veszünk (havi 20e + kp-ból 10).

A nagylánynak már nem kell pelenka, a kicsi február elején születik.

Van saját autónk (hitel mentes).


Mi erre vállaltunk 2 gyereket.

Ha te arra, amit írtál egyet se mernél bevállalni, akkor nem tudom melyik bolygón élsz :)))))))))))))))))))))

2013. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó.


Nem magamutogatás miatt jöttem ide jézusom!

Ennél azért JÓVAL többet keresnek mások (és tudom hogy sokan jóval kevesebbet).


Köszi hogy azt írja valaki, nincs agyam. Tegyük fel a rosszabbik esetet a 200 ezret.

60 ezer a rezsi, mondjuk ha jó kaját szeretnénk enni akkor 60 ezer a kaja két gyerekre + ránk. Erre jön még rá mondjuk, hogy az ember ruhát szeretne venni a családjának, tisztítószerek, gyógyszerek, netalán egy kis szórakozás. Ne adj isten megtakarítás.


Mindemellett értő olvasás, kedves rosszindulatú anyukák!


"Ti ennyi pénzre vállalnátok 2 gyereket"

Én szeretnék vállalni, és kíváncsi voltam a többség véleményére. Mi rosszat követtem el?

2013. nov. 17. 12:08
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

Gyerekenként 50.000-rel sztem számolni kell havonta.

Suli menza (ovi-bölcsi is ennyi volt): 10.000

Úszás: 10.000

Bérlet: 3000

Nyelvtanár: 10.000 (heti két alkalom, olcsó, mert falun lakunk)

Ebben még nem volt benne a ruházkodás, a kaja, a gyógyszer+táplálékkieg., az egyéb baráti körrel kapcsolatos kiadások (szülinap, kirándulás), az iskolai különpénzek.

2013. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%
4-es! Mindnekinek van amiért lehet irigykedni, de nincs értelme. Mi pl jóval magasabb szinvonalon élünk mint az átlag magyar ember mégis van ami miatt én irigyelhetnélek téged! Az hogy van gyereked. Nálunk mindent megkaphatna a gyerek, és nagyon jó helyre jönne, sajnos mégsem akar hozzánk jönni egy kis lélek sem évek óta. Tudod nekem meg emiatt fáj a szivem hogy bezzeg annak sikerül akinek megélhetési gondjai vannak meg aki nem is akarja aztán elveteti, de ezen nincs értelme keseregni. Ettöl ne lesz jobb nekem ahogy neked sem attól ha sértegetsz mást aki épp jobb anyagi helyzetben van mint ti. Szrönyű hogy a magyar emberben anyagi dolgok miatt mennyi irigység van...
2013. nov. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
37%

Nos nem.nekünk a bevételünk 220-230ezer Ft jelenleg,saját lakás,van autó, a rezsi max 60ezer. 1 fiunk van és nagyon meg kell gondolni mit vásárolok,leírom mi hogy osztjuk be 1 gyerekkel.

-Rezsi 60ezer

-Élelmiszer 50-60ezer,igyekszem jó minőségű,változatos étrendet készíteni és ahhoz bizony,jó alapanyag kell

-Fiunk ebéd + egyéb min havi 20ezer

-Benzin havi 30ezer

-Háztartás+kozmetikum stb 20ezer

-Egyéb: utazás,vitamin,szülinap stb 10 ezer

-esetleg kell ruha,cipő ugye akkor arra is kell pénz

-minden hónapba félreteszünk 20-30ezer ft,azért is ha elromlana a hűtő,vagy az autó,vagy bármi probléma lenne legyen pénz

Nem merjük még bevállalni a másodikat csak ha találtam jobban fizető állást,ugyanis a másik gyerek is havi 30ezer biztosan lenne főleg az elején,akkor nem tudnánk félre tenni és szűkös lenne.

2013. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%
utazás alatt azt kell érteni mikor a suliba utazom busszal vizsgázni,mert utolsó félévem csinálom a főiskolán,munka mellett
2013. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!