Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon gyakori 16évesen...

Danimadrid72 kérdése:

Nagyon gyakori 16évesen gyereket vallalni?

Figyelt kérdés
valakinek már 14évesen 2gyereke van.
2013. dec. 23. 09:36
1 2
 1/13 anonim válasza:
78%
vannak társadalmak, kultúrák, ahol elég gyakori. Neked kell eldönteni, hogy miként szeretnéd élni az életed.
2013. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Minden 16 évesnek van gyereke.


Kivéve akinel nincs.

2013. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
63%

Gyakori ? Talán.


Szánalmas ? Biztos.

2013. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
62%
Iken
2013. dec. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
66%
lakatoséknál igen
2013. dec. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

szia én 20éves vagyok első gyermekemet 16évesen szültem. a 2.at 19évesen. nem vagyok cigány.!

nem bántam meg h fiatalon lettem anya. remek érzés anyának lenni :-) de persze hatalmas felelőség is

2013. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem nem a nemzetiségtő függ az egész!!!!

Nagyon sok ember ismerek aki nem cigány és 14 évesen már a második gyerek jön! Szóval ez hülyeség amit a többiek írtak előttem( tisztelet a kivételnek)

2013. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az tok jo h aki fiatalon szult mint pl 16 evesen es 20 eves korara mar ketto van. De mibol? Gondolom meg nem dolgozott sosem. Iskola nem lett elvegezve rendesen, sajat haz, lakas, esetleg sporolas, vagy egyaltalan sajat keresetbol megelni, es nem masra utalva, pl. szulok, ferj.

Ennyi idosen semmije nincs az embernek csak a gyereke es semmi mas. Ha vmi adodna nem tudna egyedul csinalni. Ezert gondolom azt h hiaba erzi azt egy tini h nagyon szeretne de azert legyen nehany kituzott cel amit eler mielott babaja szuletik. Erzelmileg se tartom erettnek. Parkapcsolatilag sem. Nem elt meg igazan. Es itt nem a bulizasra gondolok, de nem elt ugy h sajatjat keresne meg, abbol vasarolna, utazna avgy csak az h megdolgozik vmiert. Oke szep is h van gyerek mert nem kis felelosseg de nem csak erre kell gondolni. Kesobb iskolaztatni kell, segiteni elete soran mindenben. De igy hogyan sikerulhet?

Nem akartam ezzel senkit megbantani de en igy gondolom. Es mielott nekem esnetek h biztos keson vallaltam vagy meg nincs is. Elmondom h most vagyok 25 eves egy 10 honapos kislannyal. Lakasunkba, autonkkal, munkank is van.

Es szerintem nem olyan gyakori az h vki ennyi idosen gyereket szul de van ra pelda.

2013. dec. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 zabmester ***** válasza:

Dehogy gyakori. Eléggé ritka. Legfeljebb azért tűnhet gyakorinak, mert erre a többség felkapja a fejét, pont azért, mert szembetűnő jelenség.

Többször is volt itt olyan kérdés, hogy ki hány évesen szült, a legtöbben 28-32 közötti életkort írtak, páran 33-40 közöttit, néhányan 20-27 közöttit, és olyan már csak elvétve volt, aki 20 alatti életkort írt a kb. 60 válaszoló közül. Persze ez nem reprezentatív felmérés, de szerintem találsz ilyet a KSH oldalán, ott is egyértelműen kitűnik, hogy egyáltalán nem gyakori ez a jelenség. Persze előfordul, de azért (főleg manapság) kevesen szülnek ilyen korán. 100-200 éve nyilván más volt a helyzet, mint ahogy most is más a helyzet a világ különböző pontjain, de Magyarországon nem ez az általános.

Vagy mondok másik példát: dolgoztam egy szakiskolában iskolai szociális munkásként, ott az ilyen adatok hozzáférhetőek voltak számomra összesítve. 4 év alatt 5 ilyen eset volt (300 fölötti tanulólétszám mellett), ebből az öt terhességből 3 baba született, egy spontán vetélés, és egy abortusz. Nyilván már az az öt is sok, de több, mint 300 tanuló esetében 5, az nem azt jelzi, hogy gyakori lenne.

2013. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vannak hülye felelőtlen emberek meg vannak normálisak is. 14 évesen 2 gyereke,hogy lehetne? Akkor minimm 12éveskorától nemi életet kellene élnie amit még a törvény is büntet.
2013. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!