Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan szülő, aki egyke volt,...

Olyan szülő, aki egyke volt, és nem valami társaságkedvelő, az képes normálisan felnevelni 2 v 3 gyereket?

Figyelt kérdés
Ezt úyg értem,hogy én nem igazán értek az emberi kapcsolatokhoz (tapasztalatok híján), a testvéri kapcsolatokhoz meg aztán végképp nem,de én azt szeretném,ha a saját gyerekeimnek nem így kéne felnőniük,ezért 2 vagy 3 gyereket szeretnék,de nem vagyok biztos benne,hogy megbírkózom a helyzetekkel.Például a konfliktusokkal,hogy teszek köztük igazságot,meg ilyenek.Még barátkozni se barátkoztam egyszerre több emberrel,úgy érzem egyszerre csak 1 emberre vagyok képes normálisan odafigyelni.Így belegondolva ez mindennel így van,nem tudok több dologra figyelni,koncentrálni.Szerintetek?Én nem akarom,h a gyerekeim is ilyen aszociális természetűek legyenek :( Normális embert akarok faragni belőlük,de ha az anyjuk se normális,akkor őket hogy tehetné azzá?
2009. nov. 27. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, h aszociális vagy?

Nekem is két barátnőm van, meg pár ismerősöm, akikkel jóban vagyok. Egy kisvárosban lakom, de legfeljebb köszönőviszonyban vagyok az emberekkel.

Nem kell mindenkinek társasági embernek lenni, ettől még jól nevelheted a babáidat. Szerintem pl a testvérféltékenységgel egy nem egyke sem tud sok mindent kezdeni. Legfeljebb emlékszik, h ők is ezt csinálták a testvéreivel.

Ha több gyermeked van, már egyikre sem jut 100%-os figyelem, erre szokták mondani, h neveli egymást a sok gyerek.

Nem hiszem, h bármit meg tudunk tanítani a gyermekeiknek a szociális kapcsolatokról, az én fiam egy nyílt, mindenkivel barátkozós típus, 16 hónapos, de már produkálja magát mindenhol, üzletben, utcán, és tapsoltatja magát. Én sosem voltam ilyen, az óvodában is egyedül játszottam, magányos farkaslány voltam az iskolában is.

2009. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze, h ettől még "normálisan" felnevelhetsz sok-sok gyereket. Emiatt ne aggódj, ismerek egykét akinek ikrei születtek és nagyon jó anyuka, a fia és a lánya is okos, szép és ha vannak is néha balhék a tesók imádják egymást.Nagyon jól neveli őket.Attól h kicsit introvertált vagy, attól még lehet h a gyerekeid nem ilyenek lesz, ők teljesen más személyisége lesznek. HA bizonytalan vagy lehet okosodni a témában, utánna olvasni tudatosan készülni ...de sztem a legfontosabb, h légy nagyon nyitott és elfogadó a gyerekeiddel szemben és akkor nem lesz gond. Kívánok harmonikus családi életet!
2009. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!