Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most olvastam. Mi a véleményetek?

Most olvastam. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mondjuk ezekből szerintem már 1-2 eddig is adható volt


Új nevek, amiket 2014-től már lehet adni a születendő babáknak: Aglent, Alirán, Bahar, Béta, Elif, Árlen, Benke, Bere, Létó, Sáfély, Sudár, Erátó, Kilit, Mikolt, Györke, Ében, Móka, Miron, Ata, Témisz, Kara, Harka, Absa, Zejnep, Küne, Cseresznye, Hárs, Dió, Fahéj, Fehér, Móka, Március, Gesztenye, Torna, Ozora, Sáfrány, Göncöl, Szeder, Balzsam, Színes, Remény, Béke, Áldás, Amondó, Bojtorján


2014. jan. 6. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Jézusom......ezek lesznek a jövő nemzedékei?????
2014. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
talán 2 név van ami elfogadható :Mikolt,Miron
2014. jan. 6. 16:24
 3/14 anonim válasza:
82%
Nem értem az embereket hisz annyi szép magyar név van,de manapság ez a trend,hogy minél különlegesebb nevet adjanak,a gyereknek,nem is beszélve arról hogy egy időben minden második gyereknek valamelyik sorozat sztár nevét adták.
2014. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, milyen szépen hangzik: Lakatos Árlen; Kuti Bahar; Sárközi Fahéj....
2014. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát van közöttük pár meredek, de pl a Bojtorján egy magyar név, én nem látok benne semmi kivetni valót. A Toma pedig a a Tamásból származik, igazából az sem olyan vészes, sőt...

De a Dió, Fahéj, Cseresznye féle neveket nem tudom hová tenni, de nálam az Alma is az a kategória, pedig az teljesen elfogadott. Szóval lehet, hogy nemsoká a Dió és a Fahéj is hasonló sorsra jut, nem lehet tudni...bár én biztos nem fogok ehhez a "sikerhez" hozzájárulni :)

A Remény meg szerintem a Hope magyarosításából került hozzánk, mert sokaknak megtetszett, bár magyarul kevéssé bájosan cseng :)


A véleményem nagyjából az, hogy mindenki döntsön belátása szerint, de én biztos nem innen választok :D

2014. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Amondó vagyok, hogy Márciusban menjünk Ozorára Cseresznyét, Diót, Fahéjat, Szedret enni, Hársfateát inni, Reménykedjünk, hogy a Sudár fák közt láthatjuk a Göncöl-szekeret. Lesz sok Móka a Gesztenyék közt, Balzsamozhatjuk a Színesre festett hajunkat. Az éjszaka fekete lesz, mint az Ében, véletlenül sem Fehér. Béke és Áldás mindenhol.

Hát, nem nekem találták ki ezeket a neveket, de ha valaki ettől érzi teljesnek a maga vagy a gyereke életét, nekem mindegy...

2014. jan. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Uhhh.. Hat valamelyik tenylen nem annyira rossz.. de a tobbseg eleg sz*r.... En szerintem jo a kulonleges nev.. Miert akarnal olyat kapni ami minden masodik ember neve?
2014. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Mikolt a kedvenc nevem. Ismerek egy Mikolt nevű kislányt aki elmúlt már 5 éves, úgyhogy azt a nevet már korábban is lehetett adni.
2014. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bojtorján 20 éve létező név... egy ismerősöm kérvényezte annak idején... 1-2 évre rá láttuk, hogy betették az utónévkönyvbe... szóval az nem mostani... és szerintem szép is... de mit ne mondjak vannak érdekes nevek :D én maradok a régi hagyományos neveknél a gyermekeimnél :)))
2014. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
igen,írtam is a nevek felett,hogy van pár név ami eddig is adható volt. :)
2014. jan. 6. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!