Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy változik a párkapcsolat...

Hogy változik a párkapcsolat egy kisbaba jövetelével? Javul, vagy romlik? Milyen lesz a férfi viselkedése? És a nőé?

Figyelt kérdés
Persze ha a kisbaba mindkét oldalról tervezett volt. Kíváncsi vagyok a történetekre!
2009. dec. 2. 11:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem biztos,hogy a nő a hibás,de nem azt kell/kéne keresni,hogy ki az hanem megoldani a problémát.Ha a nő csak a gyerekének él és megszűnik számára a külvilág(mindenki más)akkor,igen a nő a hibás.Azért ez nem ennyire egyszerű.Mindehez 2 fél kell...
2009. dec. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Más lesz. Sokkal nehezebb, de jó esetben sokkal szorosabb is lesz a kapcsolat. Ez nagyrészt a két féltől függ, de a gyereknek is sok szerepe van benne. Például: egy újszülött korától kezdve egyfolytában síró, ordító kisgyerek (mert ugye van ilyen), igencsak felemészti a szülők idegeit, bármennyire is szeretik egymást és a gyereküket. Ilyenkor könnyen elszakadhat a cérna, mert mindenki fáradt és ideges. Könnyebben szól ingerültebben, vagy a másikat sértő módon az ember. És ha ez állandósul, akkor kész a baj. Sok-sok türelem, lemondás és szeretet kell a gyerekhez és a társunkhoz is, de ilyenkor különösen. Szóval röviden szólva: vége a bohém, gondtalan, hétvégenként sokáig alvós fiatalságnak, a reggeli nyugodt kávézásoknak, az esti gondtalan tévézéseknek... de ugyanakkor valami sokkal jobb is születik :-)
2009. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak: ez jó volt: mi is pont ezeket hiányoljuk. Egy filmet megnézni, közben kajálni, ágyban fekve, szex, mikor akarjuk, ilyenek. Hiányzik, amit eddig csináltunk, amik emlékek. De ha nem lenne gyerek, akkor ezek unalmas elfoglaltsággá válnának. Most meg varázsa van annak, ha este elalszik a 3 gyerek, és még van erőnk egy jó filmre, vagy hosszú szexre.


A mi kapcsolatunkban is vannak holtpontok, de a kapcsolatunk állandó. Mi már esküvő előtt megbeszéltük, hogy a válás nem alternatíva. Ha 2 ember szereti egymást őszintén, és nem okok miatt házasodtak össze, akkor meg lehet beszélni mindent. Persze ehhez kell intelligencia is.

A férjem viselkedése: apa lett, nekem meg: anya lettem. És persze, hogy a gyerek érdekei állnak elöl, de egymásnak is fontosak vagyunk, és ha nem ápolnánk a kapcsolatunkat, akkor a gyerekek szenvednék meg. Szóval egymásnak mi vagyunk az elsők, vagyis inkább úgy értem, nem szorítjuk az igényeinket háttérbe a gyerekek miatt. Tiszteletben tartjuk, hogy adjunk időt egymásnak. Ha a férjem egyedül akar lenni egy órára, lefoglalom a gyerekeket, ha én, akkor a 2 lányt elviszi valahova. Nekem már az is felüdülés, ha csak a 2 hónapos fiamra kell vigyáznom. Szóval adunk időt egymásnak egyedül regenerálódni. Aztán töltekezve, kitisztult, kipihent aggyal türelmesebbek leszünk a gyerekekhez is.

2009. dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi 10 éve voltunk már együtt, amikor állapotos lettem a kisfiúnkkal. Előtte buliztunk, utaztunk, pörögtünk ezerrel. De már beleuntunk. Aztán megszületett Ő, és én is nagyon tartottam mi lesz velünk? A férjemet féltettem elsősorban, hogy nem fogja tudni feldolgozni, hogy már nem ő áll az első helyen. Az első hónapokban nehezebb volt, bár maximálisan próbáltam rá is figyelni, ebben szerencsémre a kisfiam sem "akadályozott" szépen aludt, szopizott, nyugodt kisbaba volt. Tehát este ha leraktam, utána már csak Apáé volt a főszerep. Aztán lassacskán a férjem is elfogadta az új helyzetet (azért hangos tányércsörömpölés egyszer sem volt nálunk), azaz családdá lettünk. Most meg, 20 hónapos a kisfiam, egyszerűen szerelmesek egymásba :) és a férjem is nagyon türelmes és jó Apuka, pedig előtte ezt nem gondoltam volna, hogy ennyire ilyen lesz. Ő nagyon megváltozott, jó irányba!!! Én mindig is biztos voltam, hogy jó anyuka leszek. A szex is ok, hát utazgatni annyira már nem tudunk (na persze ennek anyagi okai is vannak), de mind2-en a családunkat helyezzük az előtérbe. Vannak persze viták, de már sokkal jobban kezeljük, mint régebben.
2009. dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi amúgy is nagyon szerelmesek voltunk egymásba, de azóta még sokkal sokkal jobban. 1 éves baba szülei.
2009. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mi 5 éve voltunk együtt mikor a kisfiunk megszületett. Nálunk én "akadtam ki" sokkal jobban, mert a kisfiam is nagyon sírós, hasfájós baba volt. Nulla segítségünk volt akkor is, most is, szóval én megmondva az öszintét, gyászoltam egy jópár hónapig magamban a kettesben töltött éveket :)

Sokkal nehezebb lett a élet, de ugyanakkor tudom, hogy ennél jobban semmi sem köt össze minket, mint a közös baba (már nem is baba 2 és fél éves).

És azt pedig sose tudtam volna megtapasztalni gyermek nélkül, milyen a férjem mint apa, mert így még jobban beleszerettem mint egyébként, mikor látom, mennyire szereti a fiát és büszke rá meg dicsekszik vele stb.:)

2009. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!