Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mit takar az...

Szerintetek mit takar az egyedülálló anya kifejezés?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ha egyedül neveli az anyuka a gyereket.
2014. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Gyermeket nevelő nő, akinek nincs férje, élettársa, barátja stb.

Vagyis a háztartásban ő az egyetlen szülő.

2014. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Aki egyedül gondoskodik a gyerekről apától csak gyerektartást kap és nincs párja.

Miét ez nem egyértelmű?

2014. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 zabmester ***** válasza:
Aki úgy nevel gyereket, hogy nem él párkapcsolatban. Mondjuk egy kezdeti kapcsolat esetén, ha nem él együtt az új partnerrel, és a pasi nem vesz részt a gyerekkel kapcsolatos dolgokban, szerintem szintén használható az egyedülálló anya kifejezés.
2014. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Családi pótlék miatt kérdezed?

Nekem már akkor is járt az emelt, amikor még házas voltam (papíron) de a férjem már elköltözött. Arról kellett nyilatkozni, hogy nincs élettársam, és írták, hogy ha lesz, akkor mittomén hány napon belül kell jelezni és akkor megint a sima alap családit kapom.

2014. jan. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat nem a családi miatt kérdeztem. Mondjuk szerintetek az minek számít ha van egy 4 tagú család apa anya gyerekek, de az apa jóformán éjjel nappal dolgozik, akkor az az anya nem számít egyedülállónak?
2014. jan. 30. 09:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem.
2014. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Már miért számítana egyedülállónak, nem unalmában hanem a családért dolgozik. Egyáltalán nem az.
2014. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zabmester ***** válasza:
68%
Ettől nem lesz valaki egyedülálló. Együtt élnek, közösen gazdálkodnak a pénzükből, jelen van mindkét szülő, még ha az egyik csak keveset is. Nem azt mondom, hogy könnyű lehet anyának lenni egy ilyen családban, de ezt nem egyedülállónak nevezik.
2014. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!