Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mernétek második gyereket...

Ti mernétek második gyereket vállalni "ilyen" körülmények közé? :A fiam 8 éves. Akiket kérdeztem fele fele arányban mondták hogy nem vagy igen. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés

Másfél szobás albérlet 3 éve lakunk itt.

Párom véglegesített a munkahelyén netto 130.000ft .

Én dolgozom minimálbér.

Hitel 2 évig még 20.000ft

Albérlet ismerősé 20.000ft

Rezsi télen is max 35.000ft.

Semmilyen más kiadásunk nincs ami "kötelező" kiadás lenne.

Autó hitelmentes.

Kb havi bevételünk nettoban:252.000ft


2014. febr. 1. 16:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
62%
Én igen. Gondolom, vannak babacuccok a nagyról, de nem is kell mindent újonnan megvenni, használt holmik is jók. Ne halogasd sokáig, ha szeretnéd.
2014. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
39%

Én arra a havi bevételre,ami nektek van,nem vállalnék második gyereket!

De nem vagyunk egyformák.Biztos lesz,aki azt írja majd hogy simán,meg hogy kevesebből is megélnek ennyien.

Nekünk nagyobb igényeink vannak,ennyi pénzbe nem férne bele második gyerek.

Mi is 3-an vagyunk,havi 350 ezerből élünk.

2014. febr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
64%

Én nem vállalnám be.

Talán 2 év múlva, ha lejár a hitel.

2014. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
30%

Én biztosan.

Sőt, mi majdnem a ti bevételetek feléből élünk albérletben és nem sokára szeretnénk összehozni a kistesót.

2014. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
Van olyan ismerősöm, aki ennyiből el tud tartani két gyereket. Mérjétek fel, hogy most mennyi marad hó végén, hol tudtok még spórolni, hiszen a Te bevételed is kevesebb lesz, és a második gyerekre is költeni kell. Ha úgy gondoljátok, hogy meg tudjátok oldani, akkor igen.
2014. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
60%
ÉN (nagyon hangsúlyozom, hogy ÉN) nem. De ez nem olyan anyagi helyzet, amire az ember élből rámondja, hogy semmiképpen. Ha ti vállalhatónak érzitek, hajrá. :)
2014. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
47%
A leglényegesebb maradt ki, hogy mennyi marad hónap végén amit félre tesztek.
2014. febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Eddig nem tettünk félre mert szoktunk mozizni kirándulni étterem stb... de mostmár elkezdjük a spórolást.A férjemnek ez kezdő mérnöki fizetés most diplomázott pár hete ez csak több lesz majd csak ahhoz idő kell.Csakhát engem meg szorit az idő meg a fiam is nagyon szeretne már tesót.Olyan rég volt már azt se tudom mennyi induló pénz kell egy "ilyen projekthez".Meg persze vannak nagyszülők a párom egyke.Mi is ugy gondoljuk igen jöjjön de félünk nem tudni mi lesz később.....amúgy első közös babánk lenne.
2014. febr. 1. 16:36
 9/35 anonim ***** válasza:
39%
Hány éves vagy,a hitel leteltét nem tudjátok kivárni?
2014. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
30:) tudom tudom van időm de én annyira vágyom rá.Ezzel kelek fekszek bekattantam :)
2014. febr. 1. 16:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!