Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen egy harmadik gyerekkel?

Milyen egy harmadik gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van 2 kislanyom(3.9 es 1 evesek), es mostanaban nagyon foglalkoztat az a gondolat, h legyen majd egy harmadik is vagy ne...Akinek van, kerlek irjatok le, milyen, hogyan alakult az eletetek, mennyi a korkulonbseg, stb. A kornyezetemben mostanaban olyan kevesen vallaljak a harmadikat, sot, meg csodalkozva,szinte sajnalkozva neznek az anyukara. Pedig a gyermek aldas.Varom a valaszokat!

2014. febr. 6. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, én pl. most vagyok terhes a 3. gyerekkel. A nagyobbik 13 éves, a kicsi 3,5 éves, és nagyon jól fogadták, hogy jön még egy gyerek. Nos, mindenképp fontos, hogy megfelelő környezet legyen, 3 kicsinek(/nagynak) már hely kell.

A környezetembe 2 példa is van:

1.: Három lány kisebb korkülönbségekkel (2-3 év). A szülők nagyon elhanyagolják őket, nagyon sok mindent megengednek a kicsiknek, az anya meg dohányzik, a gyerekek napi szinten beszívják a cigarettafüstöt. Tehát ha nem tud valaki rendesen gondoskodni a gyerekről, nem érdemes bevállalni.

2.: Egy fiú, két lány, nagyobb körkülönbséggel (5-6 év). A gyerekek között remek a kapcsolat, a szülők meg igyekeznek mindannyiukra elég időt szakítani. Abszolút érdemes volt bevállalni a három gyereket, nagyon szép család


Szerintem, ha megvan a rendes körülmény (1. példából okulva), akkor érdemes bevállalni :)

2014. febr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem három gyerekem van kis korkülönbséggel (2 és 1,5 év). Még kicsik, de már most jól eljátszanak egymással. Nekem nincs annyi időm rájuk, mint amennyit szeretnék velük játszani. Arra is rendszeresen szakítunk időt, hogy csak eggyel tudjunk foglalkozni, de csak ritkán sikerül megoldani. Sokszor nehéz három picivel, de egyáltalán nem bántam meg, hogy így döntöttünk.
2014. febr. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Jégtánc ***** válasza:
Szintén 3 gyermekem van,igaz a legkisebb nagy korkülönbséggel született.12 év van a középső és a kicsi közt.Szerencsére a nagyok jó kamaszok,most még itthon vagyok,mindenkire jut idő.A kicsi lány,a nagyobbak fiúk.Imádják a srácok :)) Pedig jogilag "csak" féltesó a hugica,de nálunk nincs különbség.Ha nem lennék ennyi idős simán bevállaltunk volna még egy gyereket:))
2014. febr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is 4éven belül született 3gyerekünk, a legkisebb napokon belül lesz 2éves. Nem mindig egyszerű megoldani a logisztikát velük- ki, hol, kivel, mikor, hogyan...stb. mikor pl nekem szülői értekezletre, vagy bárhova máshova kell menni.

Nálunk 3kisfiu van, igazából jó tesók, a nagy igazi gondoskodó, és úgy irányítgatja a kisebbeket, akik ezt nem veszik zokon tőle. Aranyosak együtt is, külön-külön is. Én is próbálok mindig a nagyobbakra is külön időt szakítani, mert a legkisebbel itthon vagyok napközben. Én úgy ézrem, hogy néha nehéz, néha nagyon fárasztó, de mindamellett igazán különleges élmény is 3gyerekkel. MInd más, mégis mind a mienk. Néha úgy csodálkozok rajtuk, hogy mennyire egyformák és mennyire különbözők tudnak lenni. Sokat tanulok tőlük magamrók, róluk... egészen más lett az élet velük! :)) Nekünk bejött a nagycsaládos élet!!

2014. febr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!