Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magasabb a hormonszintem 2...

Magasabb a hormonszintem 2 szeresével és a nőgyogyászom hormonkezelést ajánlot ez mit jelent?

Figyelt kérdés
9 hónapja szültem és azota még nem jött meg csak ma de az is gyogyszerral! Miből áll ez a kezelés, mellette teherbe lehet esni? Előre is köxönöm a válaszokat!
2009. dec. 9. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát először is hormon van egypár fajta. Progeszteron, ösztrogén, tesztoszteron, folliculus stimuláló hormon, LH hormon, stb. Mindegyik másra való, mindegyik más problémát okoz, ha nem jó a szintje.


Tudni kéne, hogy melyikről van szó pontosan, máskülönben nem lehet érdemben válaszolni neked erre a kérdésre. :)

2009. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsika tesztoszteron
2009. dec. 9. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem. A tesztoszteron az a férfihormon ugyebár. (Nőkben is van valamennyi, de csak töredéke, mint egy férfiben.) A túl magas tesztoszteronra antiandrogén (férfihormon) ellenes gyógyszert szoktak adni, amitől lemegy normális szintre.


Azt, hogy a teherbeesésre milyen hatással van a tesztoszteron, azt sajnos nem tudom pontosan... A teherbeeséshez kell peteérés és tüszőrepedés. Úgy vélem, hogy azzal is gondod lehet, ha még nem jött meg. Szoptatsz még?


Az is fontos kérdés, hogy elkerülni szeretnéd-e a terhességet, vagy kistesót szeretnétek? :)


Ha elkerülni, akkor mindenképpen védekezzetek, mert nem tudni, hogy mikor kap észbe a szervezeted és áll helyre a menstruációs ciklusod.


Ha megint babát szeretnél, akkor is azt javaslom, hogy várjátok meg, míg rendbe teszik a hormonjaidat.


Doki mit mondott?

2009. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk még babát majd egy kicsit később! Az orvos konkrétumot nem mondot holnap megyek hozzá vissza!
2009. dec. 10. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!