Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kertes házban lakók! Mikor...

Kertes házban lakók! Mikor jut idő - egész nap otthon levő picik mellett - a ház körüli (és belüli) munkákra?

Figyelt kérdés

2014. márc. 4. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerti munkára csak akkor jut idő, ha valaki vigyáz a gyerekre. Képtelenség kisgyerek mellett háztartást vezetni és még a kertet is rendben tartani egyszerre.
2014. márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A ház körüli munka a férjemé. De sokszor mi is kint vagyunk, addig alszik a baba a kocsijában. A kutyának is így főzök, meg játszok vele.

A háztartást meg úgy csinálom, ahogy időm engedi. Vagy amikor alszik, vagy amikor jól eljátszik egyedül is (ez a ritkább).

2014. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

én gyerekekre vigyáztam, 5 honapos, 2 éves, 8 éves.. a felállás ugy nézett ki, hogy a családnál akiknél dolgoztam, még a fát is én metszettem és a füvet is én nyirtam, emellett napi kétszer kellett föznöm, plusz iskolába menni a gyerekért onnan tovább az ovodába és hát ott volt egy 300nm ház takaritása is..(mosni, port törölni, porszivozni, hetente ágynemüket cserélni stb...stb..) (szerdánként itt nincs tanitás, szoval mindenki itthon van)

a kétéves kint volt velem, pakolt körülöttem, rollerezett, játszott, az 5 honapos vagy a babakocsiban, vagy pléden, vagy éppen bent szorakoztatta saját magát, a 8 éves meg suliban..a kicsi tápszert kapott, a 2évesre és a 8 évesre kellett fözni délben, este meg az egész családra. délután 2 kor elvittem a 2évest az oviba, majd vissza a suliba a 8 évest, utána egyedül voltam az 5 honapossal, akkor folytattam a takaritást.. gyorsba be kellett iktatni egy kutasétáltatást (ujfullandi)...majd rohanás vissza, elmenni a 8 éves a suliba (autoval, mivel 20 km az iskola) onnan tovább az ovodába, majd haza. (délután van itt csak ovoda) akkor gyorsan fözni estére, de közben a 2 évest és a 8 évest kádba -parancsolni-, majd az 5 honapost én fürdettem. megteritettem, ettek, a szülök este 7 kor befutottak. én akkor még mentem egy kört a ruhákkal, gyorsan elrámoltam...szülök is ettek, elpakoltam. és este 10 körül végeztem, kezdetben náluk laktam, ugyhogy én keltem fel az 5 honaposhoz is és a kétéveshez is... 2 éven keresztül voltam velük, szülés elött egy honappal hagytam abba a munkát náluk. szoszerint kezdtem bedilizni...

2014. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

"a kétéves kint volt velem, pakolt körülöttem, rollerezett, játszott, az 5 honapos vagy a babakocsiban, vagy pléden, vagy éppen bent szorakoztatta saját magát"


Ezt nem mindegyik gyerekkel lehet megcsinálni. Én is megpróbáltam palántázni úgy, hogy kint volt a gyerek, de nem sok eredménnyel. Képtelenség volt a dolgomra figyelni. Nem csodálom, hogy a végére teljesen kimerültél.

2014. márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hozzánk havonta 1x jön egy lány takarítani, akkor mindent megcsinál, ablakokat, ajtókat lemossa, összes helyiséget, szobát, mindent precízen. Igy nekem csak naponta/kétnaponta porszívózni kell, felmosni, meg a fürdőket heti 1-2x ki szoktam takarítani, általában akkor mikor a kislányom alszik.

A ház körüli teendőket én vagy a férjem csináljuk, én szeretek pl gazolni, csinosítani a kertet, de a férjem vágja mindig a bokrokat, fákat, megmetszi, lenyírja a füvet. Meg nyáron ha sokat dolgozik a párom, és nekem nincs időm, akkor havi 1x kertészt szoktunk hívni, hogy ne gazosodjon el minden, mert kisgyerek mellett tényleg nehéz mindent rendbe tartani. Én nem dohányzom, nem iszom, semmilyen károsabb szenvedélyem nincs, takarítónőre költöm azt, vagy kertészre, hogy ne kelljen megszakadnom, és inkább a gyermekemmel tudjak lenni :) Három szintes házunk van, és elég nagy kert, szóval nem könnyű rendben tartani.

14 hónapos kislány anyukája

2014. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
hál istennek, jo gyerekek voltak, komolyan ha volt gond az a 8 éves kisfiuval volt. :) de a többi, az 5 honapos nem sirt, nem nyüglödött, a 2 évesnek is ha mondtam valamit, akkor az ugy volt. egy szerencséjük volt, hogy szerettem a gyerekeiket, különben nem lettem volna velük 2 évig.
2014. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünk sajnos nincs pénzünk se takarítónőre, se kertészre, bár néha nagyon jól jönne! Nekem egy 2 és fél éves fiam van, de segít mindenben :) Például megkopasztottuk a tuját, mert belelógott az ablakba és én húztam hátra az ágat erre ő is fogott egyet és húzta utánam :D Édes volt :) nekem nehezen megy minden, ez az igazság... Anyukám teljesen elkényeztetett minket. 20 éves koromig laktam otthon, de se főzni se semmit nem tanított meg. Semmit nem kellett csinálnunk, mert mindent ő csinált meg, szó szerint vegyétek! Se a tányéromat elmosni, se teregetni... Így nekem elég nehéz ehhez hozzászoknom. :/ El lehet ítélni, de ha 20 évig ehhez vagy szokva, nem könnyű...
2014. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van egy 3 éves és egy 6 hetes kisfiam.

Szerencsém van velük, mert a nagy el tud játszani egyedül, vagy segít nekem (pl. mosogatásnál feláll mellém a kisszékre és beszélgetünk, vagy elhurcolja a kis szőnyegeket az útból porszívózásnál), néha mesét néz. A kicsinek is kezd beállni a napirendje, nagyjából van egy evés-alvási ritmusa. Jókat alszik, 2-2,5-3 órát is.

A férjem is álompasi ilyen szempontból, a szaladgálós dolgokat (patika, posta, kisebb bevásárlás) ő intézi munka után. Gyakran hazajön, felkapja a nagyot és együtt mennek, így csak a pindurka marad nekem itthon. :)

Egyébként igyekszem a rend fenntartására. Tervezek, szervezek, rendszerezek.

Két napra főzök, vagy olyat, amit csak oda kell dobni, vagy sütőbe tolni. A kaja feldobása után rögtön mosogatás, konyha összerakása (amerikai konyhánk van, így könnyen rálátok a gyerekekre, a nagy játszik, a kicsi járókában). Mindig azt nézem, mi a fontosabb, azzal kezdek, aztán amit sikerül megcsinálnom, megcsinálom, ha nem, marad délutánra vagy másnapra.

A kertem picike, még nincs munka benne, amíg csak egy kicsim volt, együtt mentünk ki, ott is nagy segítség volt (bár gyakran a virágaim látták kárát...:D).

A 6 hetesemmel is már mehetnénk ki, de egyelőre nem érzi túl jól magát a babakocsiban, így nehéz vele kimenni, de remélem, lassan tavasz és megoldódik ez a gond is.

2014. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jelenleg a nagy ovis, a kicsi itthon van. Nyáron még mind a kettő velem volt, az alvósidejükben mentem ki virágokat gondozni meg gazolgatni, bébifonnal együtt. Meg marad a hétvége. Nincs sok füvünk, azt hosszabb nappalokon esténként le szokta nyírni a férjem. A locsolást megoldja az automata, már a teraszokon lévők is be vannak csövezve, nem maradt annyi energiám esténként, hogy őket intézzem. Házon belüli meg alvósidőben főként. Porszívózni tudok ébren lévő gyerek mellett, meg teregetni, de már vasalni, főzni nem szeretek.
2014. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egész udvart felújítottam, rendbe raktam a fiam mellett, ő eleinte napi 2-szer 1 órát aludt, később 1-szer másfelet, addig kint dolgoztam (télen és rossz időben is). Egy öreg házat vettünk, lepusztult udvarral, most már elég jól néz ki. A benti dolgokat akkor csinálom amikor bent vagyunk. Nem mondom hogy a mi házunk a legtisztább, mert sokkal szívesebben dolgozok kint, de azért nem koszos. Szerintem simán megoldható egy kertes ház rendben tartása 1 gyerek mellett. Több gyerekkel biztos sokkal nehezebb.
2014. márc. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!