Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiscsoportos lányomat kiközösí...

Kiscsoportos lányomat kiközösítik a csoporttársai. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Lányom szeptemberben kezdte az óvodát. Már a beszoktatáskor összebarátkozott egy kislánnyal. A kislány 2 hónapja nem jár ebbe a csoportba, mert elköltöztek. A lányom mondta hogy a csoporttársai nem barátkoznak vele. Beszéltem az óvónővel ő azt mondta próbál beszélni a gyerekkel hogy barátkozzanak a lányommal de ő sem tud a gyerekekre hatni. Mikor a lányomért mentem az oviba rossz kedvű volt, mert egyedül játszott az udvaron és a csoportszobában is. Ő is próbál a többiekkel barátkozni, de sajnos elutasítják. Mit tennétek? Óvodaváltás? Ha igen most vagy szeptemberben? Úgy sajnálom szegényt:(
2014. márc. 31. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Az óvónő dolga lenne ezt a helyzetet megoldani, ha nem tudja, akkor alkalmatlan. Csak ki kellene találni olyan játékokat, ahol közösen játszanak a gyerekek, vagy mindig mást párba állítani vele különböző játékokban, hogy legyen alkalma barátkozni. Nem olyan nehéz ez.
2014. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
És mindig átviszed, ha éppen nem érzi jól magát az óvodában? Nem könnyű, de ezt is meg kell tapasztalni. És könnyen lehet, hogy idővel változnak a dolgok, főleg ebben a korban, ahol nem annyira tartós egyetlen barátság sem.
2014. márc. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az óvónő ma is próbált csoportos játékot kipróbáltatni a gyerekekkel. Páratlanul vannak így a lányomat senki sem választotta:( Ezután az óvónő kiválasztotta ki kivel legyen a lányom az "ellenségével" volt együtt, kicsit játszottak, de semmiben sem tudtak megegyezni.

2014. márc. 31. 23:06
 4/14 A kérdező kommentje:

2.válaszoló: A te válaszodat is köszönöm!

Ezen gondolkozom én is. Ha átiratom és ott sem érzi jól magát akkor mi lesz.

2014. márc. 31. 23:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónővel kellene mélyebben elbeszélgetni hogy ennek mi lehet az oka.Hogy senki nem barátkozik vele annak van valami háttere.Nem akarlak megbántani ne vedd magadra de sorolnék egy pár dolgot.Pl írigy, dúrva, hisztis, veszekedős és ki tudja mi lehet még.Ha egyik sem és kedves barátkozó, nyitott szemèlyiség akkor váltsatok óvodát.Lehet hogy nem várnék szeptemberig!
2014. márc. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia! Azt lehet tudni miert nem baratkoznak vele? Esetleg mit lattal vagy mit mondott az ovonő? Mert az segitene eldonteni ezt a kerdest. Lehet a kislanyod erettebb a tobbieknel vagy nagyon fonok tipus esetleg tul csondes es visszahuzodo vagy epp kis agressziv...es siman lehet, hogy a tobbiek epp ot fogtak ki kikozositesre pl. korabban o nagyon csak a baratnojevel jatszott es nem barazkoztak a tobbiekkel es igy hogy most tars nelkul maradt mar nehezebb beilleszkednie. Szerintem még ne vidd mashova, mert ha olyan ok van mogotte, akkor az mashol is elokerul (pl. ha most atiratod es itt a problema valami olyasmi, hogy csak egyemberes baratsagot alakitott ki es a tobbiekrol "lekesett", akkor ez a lekeses mashol is aktualis most, akkor inkabb ne evkozben vidd at).

Ha erettebb a tobbieknel, akkor ha van ra lehetoseg meg lehetne probalni egy masik csoportba attenni probakepp az ovin belul.

(En anno tul idosekhez kerultem es engem ez nagyon zavart, sirtam minden reggel...akkor nem tudtam, hohy ez volt a gond, kesobb mondtak el, hogy en voltam a legkisebb:-().

Az okot meg kellene keresni es utana konnyebb eldontened, hogy surgos-e a valtas vagy meg lehet oldani valahogy kozosen (ovono, kislanyod, te esetleg mas szulokkel kozosen). Sok sikert! En is sajnalnam nagyon...

2014. márc. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem az egész történet furcsa.

egyrészt a fiam is kiscsoportos, náluk is már kialakultak a nagy barátságok. viszont sok a hiányzás még ugye, így mindig 1-2 "árva" gyerkőc van és hozzájuk csapódnak, tehát játszanak másokkal is, csak vannak dolgok amiket a legjobb baráttal csinálnak.

nálunk a fiamék 6an "bandáznak" a csoportszobában, mert ugyanazzal szeretnek ők 6an játszani, de a kis barátja mellett alszik, eszik...


másik nagyon furcsa, hogy az óvónő ma megpróbált közös játékot? jesszus, mi az, hogy próbálkozik, enyémeknél minden nap 10-11-ig közös foglalkozás van! hétfőn torna, pénteken tánc, a többi nap az ünnepekre készülnek (most ugye jön majd a tojásfestés), kreatívkodnak, színeznek, gyurmáznak, alkotnak, de van, hogy sütit sütnek vagy gyümölcssalit készítenek.


nagyon fontos az óvónő, mit csinál bent egész nap?


a másik, hogy te is nyithatnál, az nagy segítség lenne a lányodnak is. hívj át anyukákat a gyerekükkel, barátkozzál és ha otthon tudna más felé nyitni, biztos sokat lendítene az oviban is :)

2014. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske!
2014. márc. 31. 23:24
 9/14 A kérdező kommentje:
Az óvónő még kezdő. Fiatal, nincs gyerek, ez az első éve. Múlt héten csináltak ajtódíszt. A többiekét megdicsérte, a lányoméra csak annyit mondott máskor jobban csinálja. Ma csináltak valamilyen "díszt" krepp-papírból, de még én sem értem, akkor egy 4 éves gyerek hogy értené. Nagyon szeret barátkozni a lányom.
2014. márc. 31. 23:35
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Oviváltás előbb azért ki kellene valahogyan találni, hogy a gyerekedben van-e a hiba, vagy a környezetben.

Előfordul, hogy egy gyerek nagyon nem jön be a csoportnak, vagy mert kényeskedő, túl agresszív, nem osztja meg a játékokat és mindig durván főnökösködik, nem tud együtt játszani másokkal, bármi... Ebben az esetben az oviváltás sem fog segíteni.

Na meg van olyan, hogy egy csoport ami egyszerűen rossz, ott csak az a megoldás, hogy máshová kell menni.


Nekem két gyerekem van, az egyik jól elvolt az oviban, az első iskolában, majd költözések miatt a következő évben még két sulit megjárt szinte egymás után..

Az első iskolában nagyon jó kis közösség volt, szeretett oda járni, a másodikat utálta, nem is lett barátnője, nem jött ki jól senkivel. A harmadik suliban ahol most van, ott pedig nagyon jól érzi magát az első naptól fogva. Ezért úgy gondolom, hogy a második suli kudarca az nem miatta volt.


A másik gyerekem viszont nem agresszív, de elég visszahúzódó, az a "ha nincs problémánk akkor gyártsunk magunknak" féle. Vele még barátkoznának is, de néha egy kis majom és sehol nem érzi jól magát. Az oviban nyavalygott, aztán folytatta a suliban, mindegyikben. Múltkor mondta, hogy ebben az iskolában sem érzi jól magát, nincsenek barátai, stb. Nála ezek a kudarcok egyértelműen az ő hibái.


A te lányod jár valamilyen más közösségbe, pl. táncolni, tornázni? Játszótéren odacsapódik idegen gyerekekhez homokozni, mászókázni, ilyenkor jól eljátszanak? Ha sehol máshol nincs ilyen problémátok, akkor fontold meg az oviváltást.

2014. ápr. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!