Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi a havi bevételetek, és...

Mennyi a havi bevételetek, és hányan éltek belőle?

Figyelt kérdés

A kérdésemet kiváncsiságból tettem fel, ugyanis a párommal elkezdtünk beszélgetni a gyermekvállalásról. Számolgattam, hogy gyerek mellett a kettőnk bevétele 230 ezer forint körül lesz. (Az első 1-2 év, amíg a gyerek nem bölcsis, vagy ovis.) Mivel a közvetlen családunkban nincsen még kisbaba, így sajnos nem tudom kitől megkérdezni, hogy kb. 1 hónapban mennyi kiadásra lehet számítani egy gyerekkel? Ti mennyiből gazdálkodtok 1 hónapban? (Természetesen azután kérdezem, hogy az alapvető dolgok már megvannak a babának mint pl. kiságy, pelenkázó, babakocsi stb. Erre külön már elkezdtünk félretenni.) Albérletben éltek, vagy saját lakásban? Mást fizettek a lakbéren, rezsin kívül? (hitelt stb.)

Köszi a segítséget!


2014. ápr. 8. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Össz bevételünk: 250ezer

Lakáshitel: 70ezer/hó

Kényelmesen megvagyunk, kertes házban. 2 felnőtt + 1 11 hónapos baba.

2014. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

210 ezerből élünk 3an: apa, anya, meg az újszülött.

Az hogy nektek mennyi lenne elég az az igényeitektől függ leginkább.

2014. ápr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Saját lakásunk van. Havi 450-500ezer a bevételünk. 1 fiunk van. Nincs hitelünk. Szükösen, de kijövünk így 3an belőle.
2014. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
220-240 ezer ft a bevételünk. Egy fél éves fiúnk van. Albérletben élünk (jelképes összegért béreljük). Az albérleti díj+rezsi+ telefon, internet tv, megvan havi 60 ezerből, és havi szinten 70-90 ezer ft-ot tudunk félrerakni, így kb. havi 150 ezer ft-ból élünk. Ami megtetszik, azt meg tudjuk venni magunknak is, a fiúnknak is, nem szenvedünk hiányt.
2014. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kb. ennyiből élünk mi is, néha kicsit kevesebből. 3-an vagyunk, egy ovissal. Szerencsére hitelünk nincs és saját házban élünk, így kijövünk belőle, de semmi luxusra nem telik.
2014. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok saját lakásban lakunk, hitel havi 28 ezer, rezsi télen max. 45 ezer nyáron 20 körül. A babának elöre bevásároltunk ruhákból 68-as méretig így egy darabig ezt nem kell vennünk. Anyatejes így tápszerre sem kell költenünk. Igazi "ökoanyu" vagyok, mosható pelenkázunk így nincs pelenkák miatti kiadásunk havonta egy fillér se. Babakozmetikumokra havonta 3 ezret költök ez a plusz kiadás amibe a gyerek kerül. Ha elkezdődik a hozzátáplálàs én fogom elkészíteni a bébiételeket így ez sem fog plusz pénzbe kerülni. Így hónap végén átlagosan 20-30 ezret tudunk félretenni. De ugye mint mondtam az igényektől függ minden. Ha tápszeres a baba az is havi plusz párezret jelent, az eldobható pelus havi min. 10 ezer minőségtől függően, így babakozmetikumból is többre lesz szükség. Ha üveges bébiételt veszel az is pár ezer. Szóval rajtatok áll, hogy mennyi lesz a végösszeg.
2014. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Még nekünk sincs gyermekünk, de tervben van a baba!

Amikor már gyedet kapok majd, olyan 320-350-ezer forint között lesz a bevételünk egy hónapban.

Hiteles lakásban élünk, a hitel + a rezsi kb. 80-90 ezer forint egy hónapban.

Ezen felül csak az étkezésre, a szórakozásra kell költenünk, illetve a párom útiköltségére, ami olyan 30-40 ezer forint egy hónapban.

Legalább egy 100as megmarad, vagy valamilyen lakásfelszerelésre megy el.

2014. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már GYED-en leszek, akkor 600-650 körül fog alakulni a bevétel hármunkra. Ebből kb 130 a hitel.
2014. ápr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mi is saját lakásban élünk, a rezsink olyan 20-30 ezer körül mozog. Van egy kutyánk, rá szoktunk költeni 1-2 havonta 10 000 ezer forintot kb. Tehát 200 ezer marad ételre, egyéb szükségletekre, szórakozásra. Mondjuk eddig azért el szoktuk költeni a pénzt, persze egyből rakunk is félre a megmaradt pénzből, de nem szoktuk túlzottan figyelni az árakat. Így élünk kényelmesen, nem nélkülözünk. Persze ha odafigyelnénk jobban, akkor rengeteget tudnánk megspórolni, és sokszor veszünk olyan pluszokat ami nem fontos, vagy nem lenne muszáj sürgősen, azonnal megvenni mert kell a mindennapokhoz.
2014. ápr. 8. 10:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyedül nevelem a kisfiamat, havi nettó bevételem 500-550 eFt között alakul (van benne 10 eFt adókedvezmény és a prémium is).


Budapesten élünk, saját lakásomban, hitel nincs.

A rezsi nagyon alacsony (új építésű, tényleg pár lakás van egymás mellett, korszerű anyagok, jó szigetelés, nyílászárók és fűtési technológia stb.) fűtésszámla gyakorlatilag idén nem volt pl.

Normálisan élünk belőle, vannak megtakarításunk, tartalékunk is, a kisfiam magánoviba tud járni, jut programokra, pihenésre, nekem nyugdíjelőtakarékosságra, egészségmegőrzésre is.

Ami nekem nagyobb kiadás, az azoknak a szüneteknek a megoldása (finanszírozása), amikor dolgozni kell (és több a szünet, mint a szabadság)- mert nincsenek nagyszülők, rokonok stb., így csak az jöhet szóba, hogy fizetek érte egy lelkiismeretes valakinek.


Nálatok is szerintem az a nagy könnyebbség, hogy nincs hitel és már előre készültök, takarékoskodtok.

Ha nem szippant be téged a "babás média és divat", hogy muszáj megvenni a 3. darab fisher price vagy vtech játszószőnyeget is 25 eFt-ért vagy elhiszed a netes blogoknak hogy feltétlenül szükséges minden, amit a bababoltokban lehet kapni, akkor nem lesz gond :)

Sokat számít majd az is pl. (havi 10-15 eFt), hogy az első időkben tudod-e szoptatni vagy tápszert kell neki venni.

2014. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!