Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy mindenképp...

Mit tehetnék, hogy mindenképp megkapjam a juttatásokat, ha novembertől megszűnik a munkahelyem 9 hónapos munkaviszony után?

Figyelt kérdés
Ezalat azt értem,hogy mit tudnék csinálni,hogy mindenképpen megkapjam a baba születése után a juttatásokat?Köszönöm a segítséget és a válaszokat egy 14 hetes kismama.
2007. okt. 14. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Azonnal menj el egy munkaügyi központba! Sajnos azt nem tudom, mennyi munkaviszony után jár álláskeresési támogatás (ez az új neve a munkanélküli segélynek), de azt igen, hogy ha jár, akkor tovább él a biztosítási jogviszonyod és így kapni fogsz minden juttatást!

Még annyi, hogy terhességi gyermekágyi segélyre való igényedet ebben az esetben a munkaügyi központtal kell intézned, de ezzel ne várd meg a szülést, hanem kérdezd meg az orvosodat, mikortól veheted igénybe (nem emlékszem, hány nappal a sazlés kiírt időpontja előtt, bár a legtöbben csak a szüléstől szokták). Ha hamarabb tgyás-ra mész, több munkanélküli napod marad a gyes után, amit még igénybe vehetsz.

Remélem, sikerült érthetően leírnom :)

Ha kérdésed van, keresd meg a [link] -n Horváthné Mónika tb-szakértőt!

2007. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem értem miért menne munkanélkülire?mond az orvosodnak,hogy fáraszto munkát végzel,és nem tudod el látni!ki ir táppénzre,és igy nem szünhet meg a munkaviszony,mert 6 honap után kismamát nem bocsájthatnak el!ugy értem,ha 6 honapja náluk dolgozol,és be vagy jelentve!
2007. okt. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy gyed-et és gyes-t is kaphatsz még ha megszűnik is a munkaviszonyod, mivel mindkettő akkor jár,ha a szülést megelőző 2 évben 180 napot biztosított voltál és ez feltehetően neked már megvan (1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítási elátásokról). De ha bizonytalan vagy mindenképpen keresd fel az OEP-et vagy az illetékes MEP-et.
2007. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 7 hetes vagyok, és a munkáltatóm fel akart mondani nov 1-től megszűnés miatt. Én is rengeteget jártam utána. Nekem mindenki azt mondta, menjek táppénzre, és a munkaviszony addig fennál, amíg a cégbíróság fel nem számolja a maunkahelyed. Táppénzre így is jogosult leszel. Ezt mondták a munkaügyi központban is, a jogásszal beszéltem. Szerdán megyek a tb-hez, ott is megkérdezek mindent, de én is táppénzre fogok menni nov-1-től.

Remélem jól alakulnak dolgaid.

2007. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!