Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól kezdtétek megvenni a...

Mikortól kezdtétek megvenni a babaholmikat és mi az amire feltétlenül szükség van és mi az ami felesleges?

Figyelt kérdés

Nem vagyok babonás, hamar el fogom kezdeni a vásárlást, mert apránként nem annyira megterhelő, mint egyben megvenni mindent.

Ami a listámon van: ruhák, 1-2 cumisüveg, mellszívó (bár nem tudom hogy az olcsóbb kézi vagy a drágább elektromos vagy kombi a jó), pár cumi, kiságy/pelenkázó, matrac, agynemű, hordozó+babakocsi (ebben leszek a legjobban tanácstalan, hogy melyik ami jó). Popsitörlők, hintőpor, kiskád, fürdető, krém, pelenkák. légzésfigyelő, ágy fölé valami kis "játék".

Mi az amire még feltétlen szükség van, de lehagytam?


2014. ápr. 15. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlen szükség van ruhákra is :)))

Mellszívóból én kézit választottam, aventosat, mert nagyon dícsérték, remélhetőleg be fogjönni.

2014. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, nem láttam, hogy írtad :)
2014. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeken kívül az orrszívó az, ami "életet menthet", mert ha bedugul a kis orra, akkor nem kap levegőt (csak az orrukon vesznek a picik még levegőt), nem tud aludni, enni. Úgyhogy azt mindenképpen.

Ezen túl mondjuk matracvédő huzat, gumislepedő, kifogó, tetilpelus.

Hintőport én egyáltalán nem használtam, vagyis egyszer elkezdtem a babaolaj-hintőpor kombót a hajlatoknál, mert rám szólt a doki, hogy melegben ne hagyjam el, bepállik a bőre. Nah, miután elkezdtem teljesen kisebesedett a kis bőre, alig bírtam helyrehozni, úgyhogy repült is a hintőpor nagy ívben, és soha nem volt semmi gondja...

Az olaj viszont jó szolgálatot tesz néha, a gyógyszertári a legjobb, az natur olaj, minden fölösleges adalék nélkül.


Mellszívóból nekem Avent kézi volt, de a következő babánál én biztos elektromosat veszek. Viszont mivel drága, és nem is biztos, hogy használni fogja az ember (ha nincs tej azért, ha meg beáll jól a kereslet-kínálat, akkor azért) ezért szerintem az ráér szülés után megvenni...

2014. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Cumisüveg, mellszívó tényleg ráér a szülés után, mert lehet, hogy nem is lesz szükség egyikre sem. Fürdetőt és egyéb kozmetikumokat a gyerekorvos felírja, azt is felesleges venni, mert a gyógyszertári a legjobb. A listád kiegészíteném még: jó minőségű digitális lázmérő, lekerekített végű körömvágó olló.
2014. ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

cumit cumisüveget nem vettem - lévén akartam szoptatni :-)

ez be is jött nem kellet egyik sem :-)


kiskádból a simát vedd meg és a nagyobbat - mikor nagyobb lesz jó lesz pl pancsolni benne nyáron :-)


kiságyból is érdemes átalakíthatósat venni

nekünk 70*140-es van kb elsős koráig Volt/lesz jó a gyereknek


hordózó csak akkor kell ha van kocsi

babakocsi -- hát itt aztán elszállasztat nagyon :-)

nekem fektethetős sport kocsim volt + egy meleg zsák benne - 1,5 évig használtuk kb


légzésfigyelő - hmmm..... én 3 hét után kivágtam folyton beriasztott - megállt a szíven párszor tőle - ráadásképpen az éjszakai szopinál folyton elfelejtettem lekapcsolni - akkor meg a gyerek kapott szívbajt a visításától :-)


játék az elején nem kell majd olyan 2-3 hónapos kortól mikor már többet van ébren és fogni is tud


ami nekünk bevált az egy plüss volt amiben volt egy zenegér :-)

így nagyon halk volt és ez tetszett a piciknek is - altatásnál jó volt


ruhából nem kell sok nagyon hamar kinövik

2014. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Márpedig ha van rá keret, akkor igenis vegyél légzésfigyelőt! Mi Angelcaret vettünk. Téves riasztás a normál minőségű készülékeknél megfelelő használat mellett, nagyon ritka. Amúgy meg inkább legyen kamu riasztás, minthogy ne tudd a bajt megelőzni. Azonban arra figyelj, hogy meg kell tanulni azt is, hogy légzési problémák esetén mi a teendő. Babakádból sem a simát vettem, hanem Cam baby bagno-t a kényelem miatt, de egy hagyományos is ugyanúgy megteszi. Ruhapelusra is szükséged lesz, ill. jó ha van.

33hkm

2014. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nem azt írtam h ne vegyen... hanem azt h én kivágtam ...

am nekem is angelcare volt...


am meg ..

Kérdező, ezek a dolgok nagyon szubjektívek, h ki mit vesz és mennyiért, kinek mi vált be, mi a fontos neki .....

az első gyereknél még én is "elszálltam" :-)

így a 3ik után már nevetek az akkori önmagamon

rutinosan selejteztem le ami nem kell :-P

2014. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

- a textilpelenka lemaradt min. 10-15 db. Nagyon nagy hasznát fogod venni.

- min. 3 lepedő, gumis szélű a legpraktikusabb

- a pelenkázóra szivacs, ha a pelenkázó komód

- a doki fogja felírni a kozmetikumokat, de vehetsz sampont, fültisztító pálcikát, vattakorongot (törölgetéshez, lázmérő fertőtlenítéséhez)

- lázmérő

- nyugodtan megveheted az ágy fölé a zenélő forgót, mi első naptól használjuk, megnyugszik a baba a zenére

- plédek, kicsi, nagy, vékony, vastag, min. 2 váltásnak

- a hordozó nem csak utazáshoz kell, jól jöhet akkor is, ha kiviszed a konyhába magaddal, más szállít benneteket kocsival stb.

- a babakocsinál gondold át az igényeidet. Sokat használod majd? Városba, aszfaltra, tömegközlekedéshez, vagy vidékre, aszfalt nélküli útra, csak sétához...

- részemről a mellszívóban az elektromosra esküszöm, nekem a kézi semmit sem ért

- nyugodtan vegyél előre cumit, ne akkor kelljen rohangálni érte, amikor kell.

- szerintem pár avent-os pohár is jól jön, tejet tárolni, később kaját, esetleg tápszer szállításhoz is kiváló

- kifogó, saját törölköző a babának

- orrszívó

- éjszakai fény (nálunk sólámpa van, de elég egy kis éjjeli lámpa is), elég ezt felkapcsolni, ha éjjel pelusozni kell, vagy akkorát bukik a baba, hogy öltöztetni kell


Ami még fontos:

- legyen otthon elég mosószer, öblítő, mert nagyon sokat fogsz mosni :)

- egy jó vasaló

- strapabíró mosógép

2014. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudom, nagyon változó kinek mi jön be, illetve pénztárca függő is nagyban.

Légzésfigyelőt szeretnék biztos ami biztos, valahogy ez az első pillanattól kezdve bennem volt, még úgy is hogy pár hónapig egy szobában lesz velünk a baba.

Annyira félek, hogy valami lemarad és nem lesz mikor kell :)

Első baba, így biztos lesz ami majd nem kell illetve fordítva, de jó más véleményét is meghallgatni, mert most is sok mindent megtudtam ami eszembe se jutott hirtelen szóval köszönöm a válaszokat :)

hordozó nekem nagyon fontos (kocsi miatt) illetve a kórház és az orvosok is pár perce vannak innen ahol lakom, így ha egyedül vagyok könnyebb lesz megoldani a szállítást.

Babakocsival nagy bajban vagyok. Lényegében sétákhoz, esetleg míg elviszem gyalog orvoshoz kellene, kisvárosban lakok. Olyat szeretnék amihez több minden jár valami szettet, de nem tudok dönteni, hogy melyik lenne megfelelő. A baj az, hogy jelenleg a második emeleten lakok a baba kb fél éves, de lehet egy éves is lesz amikor már költözni tudunk az új helyre.

Jut eszembe akik nem liftes házban laknak és 2-3-4. emeleten és netán nincs épp ott a párjuk, hogyan viszik le a babakocsit? Még az elején oké, de ha már nagyobb a baba?

2014. ápr. 15. 19:13
 10/12 anonim ***** válasza:
7 nem mondtam, hogy mondtad :).....Férjem is tervezett ilyeneket (mérnök) ha sokat riasztott kamuból, akkor hibás a készülék, garanciába kicserélik vagy nem megfelelően használtad. A választ egyébként a kérdezőnek szántam
2014. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!