Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kevés pénzből élő anyukák,...

Kevés pénzből élő anyukák, családok?

Figyelt kérdés
Mennyiből éltek? Hol vásároltok élelmiszert,miket szoktatok főzni a családnak,babáknak,gyerekeknek? Hol vesztek ruhát? Dolgoztok,vagy otthon vagytok?Milyen spórolási tippeket alkalmaztok a mindennapokban? Köszönöm
2014. ápr. 17. 08:15
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
74%
Mennyi az a keves? alberlet v sajat haz? rezsi?
2014. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4en élünk 2 fizuból, a 2 gyerkőc iskolás, egyik általánosban 2-as, másik gimiben elsős. Városban lakunk, így elég sok bolt van, és ami a szerencse a közelünkben - mindig ott veszem meg ami szükséges, ahol épp akció van. Sokszor ez alapján találom ki azt is, hogy mit főzzek. Ha lehet, az olcsóbb cuccból többet veszek, többet főzök és pl egy evésre valót lefagyasztok - szükség esetére is jó. Nálunk nagyon megy a lekvár, befőtt - szoktam eltenni elég sokat, meg lecsót ilyesmit. Tudom, erre azt mondják, nem érdemes, mert mire mindent meg vesz hozzá az ember stb, de én at erkélyen pl nevelek paradicsomot, epret, a családból ismerőstől szoktunk kapni gyümölcsöt, szedd magad akcióban jóval olcsóbb az alma stb. és nem kell brutál édesre sem csinálni, mi jobban is szeretjük kicsit savanykásabban a lekvárt. Ruhát általában turkálóban nézek, persze nem mindent, mert van, ami ott is majdnem annyi mint boltban az új - de fiamnak pl. vaterán vettem ruhacsomagot, kb.50 db nadrág pulcsi vegyesen, pár ezer forintért, ezt az iskolaévet bőven kifutotta, sőt, még lesz benne őszre is jó. Lányomnak persze (ő a nagyobb) így már nemigen lehet, de szoktunk nézni neki is ott, ha megéri, viszont ő szüli és névnapra vagy pénzt kér a rokonoktól és azon azt vesz, ami tetszik neki, vagy a rokonok megbíznak, hogy vegyük meg és kifizetik.
2014. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Előbbi vagyok, hozzáteszem, az átlagos fizuk mellett van lakástörlesztésünk (és persze rezsink is - távhős lakásban)
2014. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Havi szinten 250 ezer forint a bevételünk mindennel együtt, dolgozunk, főállásban. 50-60 ezer forintot költünk élelmiszerre, mert a fizetésünk több mint fele a lakáshitelünre megy el, a rezsink kb. szintén 50-60 ezer forint, 3 felnőtt, 1 gyermek van a háztartásunkban és családi házról van szó. Élelmiszernél az akciókat figyeljük, vásárlásnál a rövid szavatossági idővel megjelölteket is nézzük, többnyire rizs, krumpli, tészta kerül az asztalra különféleképpen kombinálva, zöldséget és gyümölcsöt inkább piacon vásárolok, ruhát is, és van amiből nagyobb kiszerelésűt (pl. mosópor így olcsóbb). Parasztarhonya, tojásosnokedli, grízes tészta, krumplis tészta, krumpli főzelék, paprikás krumpli, sárgaborsó főzelék, lencsefőzelék, zöldségleves, krumpli leves, bögrés süti, ezeket főzzük ha nagyon az összetevők ára számít. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
2014. ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyszer hosszasan válaszoltam egy hasonló kérdésre, linkelek, ha nem probléma:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Ebből én vagyok a 3-4-es hozzászóló.

2014. ápr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, nekünk spórolásként az autó letétele volt az utolsó lehetőség mivel nem iszunk, nem dohányzunk, nem szerencsejátékozunk, a tankolásokkal tudtunk spórolni mikor áttértünk a tömegközlekedésre, és én úgy érzem, ennél jobban már nem tudunk alább adni. A gyermekünknek igyekszünk megvenni a sajtot, vajat és jobb minőségű alapélelmiszereket, neki néha csinálok palacsintát, tejbe grízt, pudingot.
2014. ápr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Havi 110 ezerből élünk albérletben a lányommal.

Ruhát turkálóban veszek, ételekből meg csakis azt ami akciós.

Húsokat ki lehet fogni 25-50%-os árengedménnyel, ha épp aznap jár le a szavatossága, ha ezt lefagyasztom még sokáig jó.

A lányom fürdővizével mosok fel, majd utána ezzel öntöm le a wc-t.

Fűtés télen se volt csak 18-19 fokig a szobában, ettől több nem is kell. Inkább jobban felöltözünk, az nem kerül semmibe.

Takarításhoz 20%-os ecetet használok, pelenkát pedig mindig kuponokkal veszem, így a DM-es pelenka nagyon jó darabárba jön ki.

Nem ideális állapot, de most ez van, ehhez alkalmazkodtunk.

2014. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb. 220-240 ezerből élünk négyen albérletben.75 ezer kb. az albi a fűtéses hónapban, 24 ezret szoktam átlagban az oviban hagyni, telefon, kocsi, bérlet, sok kis apróság.

Marad kb. 90 ezer forint. Abból a kaja, a tisztítószerek, ruhák-cipők.Én ezt nagyon nehezen tudom beosztani.Mosóporból-öblítőből nem tudok olcsót venni, mert nem bírja a bőröm, meg az egyik gyerekemé sem.

Próbálok kitűzni egy heti összeget, hogy ezen belül maradjak, hogy hó végén is legyen itthon gyümölcs, tej, actimel,felvágott, ilyesmi.

Ruhákat vagy leértékelésen veszek, vagy bababizibe. magamnak nem igazán vásárolok.

2014. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,jöhetnek még.Mi most jelenleg 242.000-ből élünk,de ebből 110-120.000 körül van a hitelünk meg a rezsi.Sokat beteg a gyerekem,gyógyszerekre havonta egy kisebb vagyon megy el :( volt olyan,hogy 30.000/hó.Májustól már gyest sem fogok kapni,így akkor 218.000 lesz kb amiből gazdálkodni kell.Nem hangzik kevésnek,és mégsem elég soha,lehet rosszul csinálok valamit...minden spórolási tippnek örülök.
2014. ápr. 17. 09:08
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a válaszoló vagyok, aki bemásolt egy kérdést. EGy hasznos tipp, ha sok a gyerek: Egészségpénztár. Havi szinten utalsz rá mondjuk 5000 ft-ot az éves szinten 60 000. Ennek a 20%-át vissza lehet igényelni adóvisszatérítésként. Igaz, hogy ugyanerre az egészségpénztári szlára megy vissza, de mivel sokat költötök gyógyszerre, jó helyen lesz. A maximum rátehető összeg, úgy tudom 300.e ft, aminek a 20% -a ugye "ajándék". Ráadásul, ha dolgozni fogsz, és táppénzen leszel, ilyenkor az egészségpéntárból kp-ként is kivehető a táppénz és a kereset közötti különbözet.


Amúgy, amit nem írtam le. Mi 4-en vagyunk, ha ovit, tankolást mindent kifizetünk, olyan 70.e ft marad ételre/ruhára/szórakozásra. Borzasztóan felment a hitel, álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire megemelkedik. De szerencsére hamarosan lejár és vissza is megyek dolgozni. A gyest már nem várjuk meg, mert akkor éhen halnánk.

2014. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!