Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A gyermekem...

Mit tegyek? A gyermekem depressziós lett.

Figyelt kérdés

Költözés miatt a lányom félévkor iskolát váltott. Februárban és márciusba szinte mindig beteg volt, rájöttem ez gyomorideg miatt van. Áprilisban javult a helyzet. Májustól sajnos romlott a helyzet. A lányomnak nincsenek barátai, kiközösítik, a tanárok bunkók, az osztályfőnök a legrosszabb, úgy beszél a gyerekekkel mint a kutyával.

A gyermekemnek romlott sokat az átlaga a gyomorideg, sok sírás miatt. 6 év alatt nem volt 2-es semmiből. 7. év végi bizonyítványba sajnos lesz. 2,6 volt az átlaga, és nem adták meg a 3-ast :( Nem lesz meg a 4-es átlaga és a 7. év végit mindenhol nézik, lehet emiatt nem fogják felvenni abba a középiskolába ahova szeretne menni.

Szeptembertől iskolát fogunk váltani, biztos vagyok benne.

A lányomnak mikor megemlítem el kellene menni pszichológushoz, ő tudna segíteni, azt mondja ő nem fogja idegennel megbeszélni a problémáit.


2014. jún. 1. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Elosszor is beszeld ra a pszichologusra. Masodszor beszelj a tanarral es persze nagyon sokat a lanyoddal is. Szervezz vele kozos programokat, foglalkozz vele es keress neki baratokat az iskolan kivul is.
2014. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én elvinném valahová akár sportolni vagy bármi ilyesmire, amiben tudom hogy nagyon jó. Ott sok sikerélménye lenne.

De persze szakemberhez forduljatok.

2014. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az segít majd h iskolát vált. Nyáron pedig találkozhatna a régi barátaival, hátha ők felvidítják.

Jo

2014. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

folyt:

csak jobbulást akartam neki kívánni, de átment a komment a mondat felénél.

2014. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A középiskola miatt ne izguljatok, ha ír egy jó felvételit, akkor az sokat számít, sokat javíthat vele. Ha nem akar pszichologushoz menni, akkor te mindenben állj mellette (egyébként én se bíznék egy pszichológusban, főleg nem 13 évesen).
2014. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Nyáron megy táborba, remélem ott is fog szerezni barátokat. Hétvégén megyünk a szüleimhez, így a barátnőivel is tud majd beszélni.

2014. jún. 4. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!