Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van terhesség alatt a...

Mi van terhesség alatt a szabadsággal? Ha az idei évre volt 21 nap szabadságom és terhes vagyok, max. Október végéig akarok dolgozni, akkor mind a 21 napot letölthetem mielőtt táppénzre mennék?

Figyelt kérdés
Mert a kolleganőm úgy gondolja, hogy, a fennmaradó hónapokra eső szabadságrészt, vissza kell majd fizetnem. Ugye ez butaság?
2008. júl. 30. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
hát szerintem, én sem tudom, csak gondolom azok alapján amit eddig hallottam/tapasztaltam, szerintem amíg dolgoztál és nem vettél ki szabit, akkor az arra az időszakra időarányosan eső szabadságnapot veheted majd ki.Ha 21 volt egész évre, s egyet sem vettél ki és októberig dolgozol, akkor szerintem így: 21/12*10=17,5. Tehát valószínűleg 18, esetleg 17 napot vehetsz majd ki, amúgy a fennmaradót valóban vissza kéne fizetni, hisz neked azt a munkáltató nem jogosan fizeti, mert nem jár.
2008. júl. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiveheted az egészet nyugodtan amig alkalmazásban tartanak jár a szabadság akkor is ha táppénzen vagy. Én a 2008-as évre is kivettem már pedig áprilistól tgyás-on vagyok. Legfejebb ha visszamegyek akkor már nem jár a szabadság erre az évre. De ki tudja mi lesz 2-3 év múlva?
2008. júl. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, én is így csináltam. Volt 20 nap szabim, így dolgoztam a 32. hétig, utána 4 hét szabi és 36. héttől mentem TGYÁS-ra. Nyugodtan kiveheted a szabidat. Nem időrányosan jár!
2008. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megnyugtattatok! :)
2008. júl. 30. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kiveheted táppénz előtt az összeset, ami arra az évre bent maradt. (Gondolom táppénz alatt a szülési szabira gondolsz, ugye?)

Én külföldön élek, de nálunk ez így működött, hiszen arra az időszakra, amikor már a terhes szabimat töltöm ugyanúgy jár az éves szabadság, csak éppen akkor már esélyem sincs kivenni, hiszen nem dolgozom, vagy ha bent marad, akkor kérhetem, hogy fizessék ki. Így csak leadtam a levelet arról, hogy mikor kezdem a terhesszabit, kiszámolták, hogy még 22 napom van bent és visszaszámoltuk ezt, így több mint egy hónappal korábban kezdem meg a pihenőmet.

2008. júl. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!