Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki még szoptat, az mit tud...

Aki még szoptat, az mit tud tenni alvászavar esetén?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz alvó vagyok. Nehezen alszok el, pedig hulla fáradt vagyok. Éjjel 1-2-3-szor kelek a picihez. Reggel se tudok aludni, mert a nagyot elindítom iskolába, utánna vagy felkel a kicsi vagy én nem tudok visszaaludni. Vagyis az a rossz az egészben, hogy akár mennyire fáradt vagyok, csak forgolódok és van éjfél-egy óra, mire sikerül elaludni. Így egyre kimerültebb vagyok. Ez egy rossz körforgás. Hogyan tudnám kipihenni magam? Valakinek van valami jó tanácsa?

2014. jún. 6. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak egy gyerekem van, de a szülés után nálam is teljes az alvászavar. Emiatt állandó fáradtság. Egy gyerek mellett meg tudtam tenni, hogy délutáni alvásánál 20 percre elaludtam mellette. Több nem is igazán kellett, mert sosem aludtam nappal, és ez is elég volt, hogy estig álljak a lábamon.
2014. jún. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Le kell szoktatni a picit az éjszakai szopásokról. Pár éjszaka rossz lesz, de utána átalussza az éjszakát.
2014. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én éjszaka ugyancsak 2-3-4×szoptattam illetve felébredt a picim.Most 2 èves és még mindig igényelnè az èjszakai cicizést.3 hete a férjem kel hozzá ha felébred.Ezt azért részleteztem hogy ha 1 év körüli lesz a gyermeked érdemes lesz az éjszakairól leszoktatni mert késöbb nehezebb lesz.A kérdésedre vàlaszolva, a sokszori ébredés jól kizökkentett a ritmusomból.Ha nem ébred fel éjjel a gyerek én akkor is legalább 2X felébredek ès nem könnyű visszaaludnom.Napközben ha megtehetem alszom vele ebèd után.Sokat segít az az 1 óra alvàs.
2014. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nappal nagyon ritkán tudok aludni. Ez is csak forgolódás. Az éjszakai ébredésről jó lenne leszoktatni. Ha felébred, mindig várok egy picit, mert van, hogy vissza is alszik. Ha nem, akkor sokáig nem tudom hagyni, mert egy szobában van a tesójával, akinek reggel suli. Ezek még nem is okoznának gondot. Inkább az idegesít, hogy ha a gyerekek kilenckor már alszanak, és simán aludhatnék, akkor miért nem tudok elaludni. Pedig leragadnak a szemeim. A védőnő javasolta a Sedatif pc-t, de nem vettem észre, hogy használna valamit.
2014. jún. 6. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen gyógyteák, amik esetleg segíthetnének ès szoptatàs alatt is lehet fogyasztani

[link]

2014. jún. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zabmester ***** válasza:
Na igen, én is ilyen típus vagyok, korán nem tudok elaludni, nappal szintén nem tudok aludni, és ha egyszer felébredek, nagyon nehezen alszom vissza. Ha a gyerekek már 9-kor alszanak, akkor ha te is ki akarod pihenni magad, nem tudsz mást tenni, mint megpróbálsz átállni a korai lefekvésre. Eleinte nyilván nem lesz könnyű, de ha minden este lefekszel 9-10 körül, és megpróbálod ellazítani magad, előbb-utóbb menni fog. Ne úgy feküdj le, hogy te akkor most aludni fogsz, ha törik, ha szakad, csak egyszerűen mondd azt magadnak, hogy bebújsz az ágyba pihenni. Csukott szemmel merengeni, ábrándozni. Aztán majd csak elalszol.
2014. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!