Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinél van macska gyerek...

Akinél van macska gyerek mellett, mindenhol kapott oltásokat a macska?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromban voltak macskáink, kintiek, barátnőimnek is, de soha senkitől nem hallottam, hogy oltatta volna a macskáját.

Féregtelenítés és bolhairtás, ennyi.


Most az én gyerekeim 2 és 4 évesek, és gondolkozom rajta, hogy jó lenne egy cica, egyszerű házimacska, és mindenhol azt olvasom, hogy mennyire fontosak az oltások. Sok van, és nagyon drágák...


Szóval ma már mindenkinél be vannak oltva a kint tartott macskák??


2014. júl. 5. 23:36
1 2
 1/13 Julie S ***** válasza:
Nekunk kinti-benti a macskank, ugyhogy nalunk minden fontosabb oltast megkap minden evben. Szerintem azert egy kinti macskanak is alap a veszettseg elleni oltas, a tobbi rajtad all.
2014. júl. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
A macska nagyon komoly betegségeket terjeszt szóval én oltatnám mindenképpen ha már kell macska
2014. júl. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

a kintieket igen, kell. bár nem tudom milyen környéken laksz (vidék/nagyváros/erdő közelében-e), elég ha egyszer találkozik/verekszik egy vadállattal, vagy másik, beteg macskával, már meg is van a baj.

miért nem tartjátok bent? 2 benti cicám van, nekik is így biztonságos, nem fogják elütni/megkínozni/ellopni/megmérgezni őket, betegséget sem kapnak el, és ha kölyökként így nőnek fel soha nem is fog nekik hiányozni a kert. nekem nagyon boldogok a macskáim a lakásban, és ha nyitva van a bejárati ajtó akkor sem akarnak kimenni. elég ingergazdag környezetet lehet bent is varázsolni macskajátszóval, polcokkal amikre felugrálhatnak, labdákkal, na meg nyáron elég rovar berepül amit kedvükre tudnak vadászni :)

2014. júl. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
utolsó a benti macskát sem árt,ugyanis betegséget terjeszt alapjáraton nem kell elkapnia senkitől,amúgy szerintem hülyeség bent tartani macskát
2014. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

3-mas vagyok, egy szóval se mondtam hogy ne oltsa a bentieket, én is oltom mind a kettőt, de kevésbé baj, ha őket nem oltják mint a kinti macskákat. ezt állatorvos mondta, amikor kétségbeesetten vittem le hozzá, hogy tavaly elfelejtettem beoltatni, ő meg nevetett hogy amelyik ki se mozdul a lakásból ne aggódjak akkor sem ha 2 kimarad, sokan el se viszik.

én megértem a te álláspontodat is, kérdés a kérdező miért akar cicát. aki haszonállatként akarja tartani megértem hogy udvari cicának tartja, aki meg bújós családtagként, és nem szeretné hogy elcsatangoljon, eltűnjön, együtt aludni szeretne vele, az meg tartsa lakásban. egyik sem jó vagy rossz válasz, az a kérdés hogy miért tartja az ember.

nekem nagyszüleimnél kinti macskák vannak, átlag életkoruk 4-5 év, mert végül vagy elütik őket, vagy megmérgezik. én belehalnék ha a cicámat egyik nap hazajövet az úton találnám meg szétkenődve 6 hónaposan. az előző benti cicám 16 évet élt biztonságban és boldog volt..

2014. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden létező védőoltást beadatunk a macskának, féreghajtás, spot on, kutyafüle és természetesen ivartalanítás. Kinti macska. Azt mondta az állatorvos, hogy még így is figyelni kell az esetleges karmolásokat, mert sok dzsuva vana karmuk alatt.

Jó lenne, ha olyan helyről hoznátok a cicát, ahol találkoztak kisgyerekekkel. Őrület, hogy mit tud művelni a kétéves szegény macskánkkal :) Alig győzöm megmenteni.

6 és 2 évesek a gyerekeim.

2014. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

az enyémek óvatosak, kicsit még félnek az állatoktól, de nagyon érdeklik őket, mindig menni akarnak simogatni. :)


A macska kinti-benti lenne, többségében talán kinti. Kéne, hogy egerésszen is, és sok a szomszéd macska, úgyhogy sok betegséggel találkozhat.

Őszintén szólva nem is a macska hosszú élete miatt kérdezem, hanem, hogy a gyerekek ne kapjanak el semmit.


Ezért is tettem fel itt a gyerek témában a kérdést.

2014. júl. 6. 14:24
 8/13 anonim ***** válasza:

50 évvel ezelőtt meg féreghajtót vagy bolhaírtót se adtak, a te gyerekkorodban az már továbblépés volt. De azóta is eltelt már biztos kb 20-30 év, és azóta az az előrelépés hogy betegségek ellen is adnak oltást.

Szerintem ebben a kérdésben konzultálj a macskád leendő állatorvosával. Remélem felelős állattartóként ivartalanítani és oltatni fogod, ha pedig erre nincs keret akkor nem vállalsz macskát, függetlenül attól, hogy hol tartod.

Az állatorvos arról is tud felvilágosítást adni, hogy mennyibe kerülnek ezek a dolgok. Orvosonként eltérőek lehetnek az árak, érdemes több helyről is informálódni.

Illetve készülj arra, hogy az oltásoktól függetlenül is lehet beteg a macskád, és az is eléggé meg tudja dobni a költségeket. Kutyámnak pl. csak egy fülcsepp 7ezer volt egy sima gyulladásra, mert ezt ugye nem támogatja a TB.

2014. júl. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

6. vagyok

Akkor jó lenne olyan helyről hozni, ahol az anyacica tanította egerészni a kölykeit.

"nem is a macska hosszú élete miatt kérdezem" Azt most hagyjuk, hogy ez milyen szemét szöveg. Azért nem árt ha odafigyelsz annak a szerencsétlennek az egészségére. Hidd el, nem kellemes elmondani egy kisgyereknek, hogy meghalt az állatkája, arról meg ne beszéljünk, hogy ő mit érez. Ezt is végiggondoltad?

FELELŐS ÁLLATTARTÁS! Ha nem megy, akkor inkább ne legyen macskád.

2014. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A macska hosszú élettartamáról az állatok témakörben tettem fel a kérdést, de mindegy.

Gyerek témakörben a gyerek egészségével kapcsolatban kérdezek.

2014. júl. 6. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!