Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák nagyon...

Egyedülálló anyukák nagyon pici babával, gyerektartás nélkül hogyan éltek meg?

Figyelt kérdés
2014. júl. 11. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Szülőknél.

Azért az állam ad 35.000 annak is aki nem dolgozott semmit.

Ebből a babára elmegy havi 15.000, a maradékot meg haza adja kajára, rezsi re.

Be kell segíteni otthon kapálni, a kertben tenni venni, akkor lesz télire ez az a fagyóban.

Azért erre készülhetett az ember, hogy milyen lesz egyedül, hogy fogja eltartani a babát.

2014. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Én nem költöznék a szüleimhez vissza, már 8 éve külön élek, 100km-re. Valószínűleg ők jönnek néha segíteni, ha nyugdíjasok lennének már.


Mivel jól keresek, így a GYED-em is jó összeg lenne, tudnám továbbra is fizetni a lakást. Mellette tudnék fordítási munkákat, ilyesmiket vállalni vállalkozóként.


Simán éldegélnénk kettecskén, bár azért én a gyerektartásért mennék még pár kört, mert mondjuk a gyerek egyetemi alapjába jó lesz az a 20 ezer is, ha csak annyi.:)


28N

2014. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem feltétlenül egyedülállóság kérdése. Én pl. simán el tudtam volna tartani magunkat a férjem nélkül is. Van ahol két keresős családban kevesebb a bevétel, mint nálunk csak amit én teszek be a közösbe.
2014. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Viszonylag jó helyzetben voltam.Saját autó,lakás.Gyereknek használtan vettem mindent,kivétel a babahordozó.Szeretek turizni,így nagyon olcsón beszereztem a ruhákat.

Nálam első a REZSI.Csekkek legyenek befizetve!

A kicsi 4 hónapig csak anyatejes volt.Pelenka a legolcsóbb a DM-es volt,azt hordta.Az én étkezésem:Coop-párizsi,bár szerintem nagyon finom,olcsóbb virslik.Főtt étel mindennap,heti 2x tészta(grízes,sajtos-tejfölös).Ruhák nekem szintén turiból.Nagyon nehéz volt,kicsivel könnyebb,mióta dolgozom és a gyerek sem pelenkás,nem kell tápszer...

2014. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zabmester ***** válasza:
Anyagilag nehezen. Nálunk úgy volt, hogy amíg nagyon pici volt a fiam, addig anyukámnál laktunk, és egy éves kora körül költöztünk külön. Anyagilag akkor még nagyon húzós volt lakbért is fizetni, a gyed-em nem volt valami sok, de kihúztuk azt az egy évet, utána már jobban ment (bár még akkor sem voltunk nagyon eleresztve, de azért már annyira nem volt durva a helyzet).
2014. júl. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!